Skocz do zawartości

Lekka butla wymiana.


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jarosław69 napisał:

Jacku - taką info otrzymałem od pracowników BP - no chyba ,że tam aktualnie na zmianie byli ci mniej kumaci......  :-)))))

Pierwszy nie wiedział to poleciał do takiego trochę bardziej kumatego. No i mam odpowiedź ,że mają w tych butlach mieszankę.

Po sąsiedzku mam BP, ale jeszcze nie udało mi się nawet wymienić u nich butli. Nic nie kumają, panika, albo "przyjedź pan jutro, będzie kierownik", albo z metra w środku nocy telefon do kierownika, jakbym chciał tę butlę co najmniej zdetonować a nie wymienić. Na każdym shellu, nie dość że było taniej, to żaden problem - wzięcie butli z kaucją, wymiana, zwrot po sezonie.

Jakieś braki w szkoleniu załogi na BP cy co? Jaka mieszanka w dom light??? WTF? Amerigasowi nie wolno tego napełnić czym innym, niż to co namalowane trwale na butli.  Jak na zaworze butli jest oryginalna folia amerigasu, nie przejmuj się tym co gada pracownik stacji, bo bredzi. Jak folii nie ma, znaczy się stacja robi jakąś przewałkę i napełnia pokątnie PB..

Myślałem że tylko na "mojej" stacji jaja sobie robią, albo gorzej, że ja się urwałem z choinki, ale jak widać, problem ma szerszy zasięg na stacjach pod tym brandem. Na BP to póki co tylko w Tomaszowie Mazowieckim wymieniłem nano na pełną bez robienia z tego problemu i pospolitego ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Mam pytanko bo lekko nie ogarniam tematu. Kupiłem cepkę i zaczęła szwankować lodówka/spaliny leciały do środka/ serwisant powiedział że wszystko przez to że jest zanieczyszczony palnik, zły reduktor i zła mieszanka gazu t.zn. butla napełniona została przez poprzednika nie na stacji benzynowej i jest zły procent propanu do butanu, o co chodzi bo nie rozumiem bo gaz mi sie kończy a serwisant za granicą i nie odbiera tel. Na oko to ta nowa butla nie różni się od poprzedniej, też ma napis pb ?

Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się zanieczyszczony gaz . I to moim zdanie nie stosunek propan butan. Porostu szlam. Czy jak to tam się nazywa. Zastanawia mnie to jak gość sprawdził na odległość jak jest zagranicą.
Nic nie wiemy jaki reduktor. Jaka lodówka.
W lodówce masz tabliczkę znamionowa. Zrób zdjęcie tabliczki i reduktora.
Łatwiej będzie C można pomóc. Jak gaz się kończy to wymień butlę na nową i zobacz.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlam, olej i śmieci są na dole. A my spijamy śmietankę z góry. Do tego tylko to co wyparuje. Więc śmieci nie mają znaczenia.


Wymieniliśmy gaz w jakieś agroturystyce i mimo że była butla pełna to szlam poleciał. Skończyło się na czyszczeniu całej instalacji. Sprzedawca wypłacił kasę za wymianę bez marudzenia. Więc nie byliśmy jedyni. Tak mi się wdaje.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudy polecą z butli jak dasz ją do dołu zaworem, odczekasz ze dwa dni i spuścisz osad.
Inaczej nie ma szansy
Chyba że masz butlę od wózka (leżącą)
A widzisz unas poszło. I smród z kominka. Nawet jak sprzedawca odkrecił gaz to zatkało zawór. Sam byłem w szoku bo pierwszy raz coś takiego widziałem.


Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.