Jump to content
Wojtek N

Wypadek na Węgrzech - prośba o pomoc

Recommended Posts

Wojtek N

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Po ilości wpisów widzę, że nie tylko my mamy „przygody wakacyjne”, a szkoda bo wakacje powinny się zaczynać i kończyć wesoło.

@jacek00 – fajnie byłoby, gdyby nam poszło równie „gładko” z ustaleniem sprawcy. Mamy pieniądze na naprawę ale póki co nie chcemy niczego ruszać, bo czekamy aż  agent ubezpieczeniowy przyjedzie obejrzeć i wycenić szkody.

@Kevin  - racja, jutro przypomnimy się w ambasadzie i zapytamy, czy udało im się coś ustalić.

@filipert – dzieci bardzo to przeżyły i „odreagowywały” na swój sposób, szczególnie w nocy – to jeszcze maluchy ale już rozumne…. Na szczęście już wracają do równowagi.

Zdjęcia - tak, mamy ich dużo: ogólna sytuacja na drodze, zdjęcia samochodu sprawcy, zdjęcia naszego samochodu i przyczepy: z zewnątrz oraz w środku.

@chris_66 - polscy policjanci twierdzą, że nic nie mogą zrobić w tej sprawie. Gdyby chodziło o ściganie przestępcy, to wymieniliby informacje w ramach Interpol. W takiej sprawie mogliby pomóc, gdyby wypadek wydarzył się na Słowacji lub na Ukrainie – z przedstawicielami tamtejszej policji prowadzą współpracę na zasadzie wymiany informacji.

@jagodek – na razie czekamy na orzeczenie winy, bo tak naprawdę nie wiadomo czy adwokat będzie potrzebny. Ale dziękuję za radę – tak zrobimy, jeżeli to nas obarczą winą za ta kolizję.

@maarec – niestety nie mieliśmy żadnego assistance podróżny. Mamy pakiet na auto, ale na przyczepę już nie. Teraz, po zdarzeniu, wiemy, że są specjalne pakiety dniowe na wyjazd i w przyszłości się w nie zaopatrzymy. Jak to mówią: mądry Polak po szkodzie…

@jacek00  - skontaktujemy się z PBUK jak tylko otrzymamy orzeczenie o winie.

@Thomas – nie mam protokołu o orzeczeniu winy. Mamy tylko pismo z informacjami: gdzie, kiedy, o jakiej godzinie wydarzył się wypadek raz jakie samochody, kierowane przez kogo brały w nim udział – ogólne stwierdzenie tego, że zaistniała taka sytuacja.  

Wojtek N

Witam,

długo nie pisałem ale miałem inne ważne sprawy, a w tym temacie dalej oczekiwanie.

Konsulat nic nie pomógł to nie ich zakres działania, najlepsze jest to że nie odpisali tylko, dowiedziałem się tego jak zadzwoniłem tam po 2 tygodniach od napisania emiala.

Na szczęście udało mi się znaleźć Panią tłumacz, która w moim imieniu wykonała telefon na komisariat.

24 sierpnia - pani policjantka (po powrocie z urlopu) odszukała teczkę i powiedziała, że policja stwierdziła wine Węgra. Teraz muszą tylko wysyłać powiadomienia do niego i jak się nie odwoła temat zamknięty. Proszę dzwonić za 2 tygodnie.

Jakoś pod koniec tamtego tygodnia, Pani tłumacz dzwoniła kolejny raz (jak było ustalone). Niestety niewiele się zmieniło policja czeka na informację ze szpitala, i dopiero wyśle informacje do sprawcy.

Stan na - dzisiaj czekamy :(

Przedstawiciel ubezpieczyciela węgierskiego na terenie Polski, aby cokolwiek mógł ruszyć z tematem potrzebuje dokumentu z węgierskiej policji. Następnie po zgłoszeniu ma 90 dni na rozpatrzenie sprawy.

mirmar

Grunt, że idzie w pozytywnym kierunku. Tylko, żeby sprawca nie był za ambitny i nie zaczął mieszać i kombinować, bo zapewne werdyktu nie zmienią ale się niepotrzebnie przedłuży

Kevin
3 godziny temu, Wojtek N napisał:

Konsulat nic nie pomógł to nie ich zakres działania,

To jakaś kompletna bzdura, jeżeli masz gdzieś to w mailu to spokojnie możesz na takiego konsula donieść, bosz kurde po kiego on tam siedzi, żeby placki po węgiersku tylko wcinać.....:sciana:

Cathay

Napisz do naszego MSZ i poinformuj że polski konsul na Węgrzech zlał Cię ciepłym moczem i zobacz co będzie. 

Edited by Cathay (see edit history)

Kevin
23 minuty temu, Cathay napisał:

i zobacz co będzie. 

generalnie mi chodziło o ewentualnych następnych pechowiczów. 

maarec
Godzinę temu, Cathay napisał:

Napisz do naszego MSZ i poinformuj że polski konsul na Węgrzech zlał Cię ciepłym moczem i zobacz co będzie. 

Dokładnie. Czasem skarga oficjalna załatwi temat w 2 dni. Klient awanturujący się, trzeba się go pozbyć.

Kevin
4 minuty temu, maarec napisał:

Klient awanturujący się, trzeba się go pozbyć.

Kurcze, rozumiem dowcip, ale przeżyć co Wojtek z Łańcuta, to żarty są mało mu pomocne 👍

Cathay
19 godzin temu, Kevin napisał:

ale przeżyć  👍

I ten cytat jest najważniejszy. Wojtek i cała rodzina przeżyli! Reszta to tylko pieniądze. 

Commander
51 minut temu, Cathay napisał:

I ten cytat jest najważniejszy. Wojtek i cała rodzina przeżyli! Reszta to tylko pieniądze. 

Święte słowa...