Skocz do zawartości

Wypadek na Węgrzech - prośba o pomoc


Wojtek N

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Po ilości wpisów widzę, że nie tylko my mamy „przygody wakacyjne”, a szkoda bo wakacje powinny się zaczynać i kończyć wesoło.

@jacek00 – fajnie byłoby, gdyby nam poszło równie „gładko” z ustaleniem sprawcy. Mamy pieniądze na naprawę ale póki co nie chcemy niczego ruszać, bo czekamy aż  agent ubezpieczeniowy przyjedzie obejrzeć i wycenić szkody.

@Kevin  - racja, jutro przypomnimy się w ambasadzie i zapytamy, czy udało im się coś ustalić.

@filipert – dzieci bardzo to przeżyły i „odreagowywały” na swój sposób, szczególnie w nocy – to jeszcze maluchy ale już rozumne…. Na szczęście już wracają do równowagi.

Zdjęcia - tak, mamy ich dużo: ogólna sytuacja na drodze, zdjęcia samochodu sprawcy, zdjęcia naszego samochodu i przyczepy: z zewnątrz oraz w środku.

@chris_66 - polscy policjanci twierdzą, że nic nie mogą zrobić w tej sprawie. Gdyby chodziło o ściganie przestępcy, to wymieniliby informacje w ramach Interpol. W takiej sprawie mogliby pomóc, gdyby wypadek wydarzył się na Słowacji lub na Ukrainie – z przedstawicielami tamtejszej policji prowadzą współpracę na zasadzie wymiany informacji.

@jagodek – na razie czekamy na orzeczenie winy, bo tak naprawdę nie wiadomo czy adwokat będzie potrzebny. Ale dziękuję za radę – tak zrobimy, jeżeli to nas obarczą winą za ta kolizję.

@maarec – niestety nie mieliśmy żadnego assistance podróżny. Mamy pakiet na auto, ale na przyczepę już nie. Teraz, po zdarzeniu, wiemy, że są specjalne pakiety dniowe na wyjazd i w przyszłości się w nie zaopatrzymy. Jak to mówią: mądry Polak po szkodzie…

@jacek00  - skontaktujemy się z PBUK jak tylko otrzymamy orzeczenie o winie.

@Thomas – nie mam protokołu o orzeczeniu winy. Mamy tylko pismo z informacjami: gdzie, kiedy, o jakiej godzinie wydarzył się wypadek raz jakie samochody, kierowane przez kogo brały w nim udział – ogólne stwierdzenie tego, że zaistniała taka sytuacja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

długo nie pisałem ale miałem inne ważne sprawy, a w tym temacie dalej oczekiwanie.

Konsulat nic nie pomógł to nie ich zakres działania, najlepsze jest to że nie odpisali tylko, dowiedziałem się tego jak zadzwoniłem tam po 2 tygodniach od napisania emiala.

Na szczęście udało mi się znaleźć Panią tłumacz, która w moim imieniu wykonała telefon na komisariat.

24 sierpnia - pani policjantka (po powrocie z urlopu) odszukała teczkę i powiedziała, że policja stwierdziła wine Węgra. Teraz muszą tylko wysyłać powiadomienia do niego i jak się nie odwoła temat zamknięty. Proszę dzwonić za 2 tygodnie.

Jakoś pod koniec tamtego tygodnia, Pani tłumacz dzwoniła kolejny raz (jak było ustalone). Niestety niewiele się zmieniło policja czeka na informację ze szpitala, i dopiero wyśle informacje do sprawcy.

Stan na - dzisiaj czekamy :(

Przedstawiciel ubezpieczyciela węgierskiego na terenie Polski, aby cokolwiek mógł ruszyć z tematem potrzebuje dokumentu z węgierskiej policji. Następnie po zgłoszeniu ma 90 dni na rozpatrzenie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtek N napisał:

Konsulat nic nie pomógł to nie ich zakres działania,

To jakaś kompletna bzdura, jeżeli masz gdzieś to w mailu to spokojnie możesz na takiego konsula donieść, bosz kurde po kiego on tam siedzi, żeby placki po węgiersku tylko wcinać.....:sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cathay napisał:

Napisz do naszego MSZ i poinformuj że polski konsul na Węgrzech zlał Cię ciepłym moczem i zobacz co będzie. 

 

Dokładnie. Czasem skarga oficjalna załatwi temat w 2 dni. Klient awanturujący się, trzeba się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich, nic nie pisze bo dalej nie mam papierów z policji Węgierskiej
Radziłem Ci się skontaktować z PBUK. Pomogą Ci. Mi pomogli, kiedy ubezpieczyciel z Węgier umywał rączki, bo sprawca nie chciał potwierdzić zdarzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacek00 napisał:
19 minut temu, Wojtek N napisał:
Witam wszystkich, nic nie pisze bo dalej nie mam papierów z policji Węgierskiej emoji20.png

Radziłem Ci się skontaktować z PBUK. Pomogą Ci. Mi pomogli, kiedy ubezpieczyciel z Węgier umywał rączki, bo sprawca nie chciał potwierdzić zdarzenia

dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam wreszcie raport z policji - Węgier przyznał się do winy.

Ale to nie koniec tematu, bo nadszedł czas na zgłoszenie zdarzenia w firmie ubezpieczeniowej. Czy macie jakieś doświadczenia, jak to zgłaszać: osobiście czy przez jakąś firmę? Nie chciałbym źle napisać tego zgłoszenia bo straty są, a koszty będą duże.

Wiem natomiast, że można coś spaprać bo jakiś czas temu deszczownica w akwarium się rozszczelniła i zalało mi mieszkanie, tak że parkiet się podniósł. Jako, że miałem wykupione ubezpieczenie, zgłosiłem to. Ale w zgłoszeniu napisałem, że przyczyną było rozszczelnienie deszczownicy, a ( jak się później okazało) powinienem był napisać "rozszczelnienie akwarium". Zgłoszenie odrzucone, bo ubezpieczenie tego nie obejmowało... Jeden zwrot, a zepsuł wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.