Skocz do zawartości

Piecyk trumatic sl3002 nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Marek WWW napisał:

Gdzieś czytałem o tym zdaje się że to termopara padła 

Gdyby padła termopara, raczej wyłączyłoby piec całkowicie (ze świeczką - palnikiem dyżurnym - włącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chris_66 napisał:

Zawsze tak było czy teraz się pojawiło.

szczerze to ręki sobie uciąć nie dam, bo nie pamiętam kiedy potrzebowałem ogrzewania.

Jak pali się świeczka po rozgrzaniu to i tak piec jest dość ciepły więc mogło starczyć na letnie chłodne wieczorne przegrzanie budki ale najczęściej  i tak na kempingach farelka robiła robotę.

9 godzin temu, chris_66 napisał:

I czy jak odpalisz i przejdzie na świeczkę to po jakimś czasie ruszy znów główny palnik czy już zostaje świeczka

to muszę sprawdzić bo tez mam wątpliwości

Ale jak skręcę na 1 i potem kręcę powoli do 10 to często załapie ale po krótkiej chwili znów spoczynek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak działa że np. odpalam piecyk ustawiam  np na 3 po upływie kulku godzin w przyczepie robi cię chłodniej podkrencam na np 8.I w tym momencie piecyk dostaje jakiegoś dopadlacza tj słychać mocniej piecyk pojawia się większy ogień na oczku kontrolnym, po pewnym czasie Dopadlacz ucicha płomień się zmniejsza lecz czuć że piecyk pracuje na większej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Jakiś czas temu znalazłem pod piecykiem taki element:

20190425_000638.thumb.jpg.5f64a7d33e8c4a782f16894e2be73b2d.jpg

Stwierdziłem, że to od obudowy baterii i zostawiłem temat na później. Niedawno zdjąłem obudowę 

20190425_003532.thumb.jpg.c5a44fb4f2e69b5c20ffc612ad67e416.jpg

i za diabła nie wiem, skąd to

20191027_174255.thumb.jpg.3b4f4ae858c09e81e1fd8eaef1b643bc.jpg

Obudowa baterii po wciśnięciu siedzi dobrze.

Co gorsza, tak schowałem to ustrojstwo, że teraz nie mogę go znaleźć i nie mam nawet jak przymierzyć :sciana: Jak ktoś rozpoznaje tą cześć to będę wdzięczny za podpowiedź.

20191027_174248.thumb.jpg.2a52b3b8ac83e6878ff2cd237f99fcdd.jpg

Przy okazji przetestowałem sobie działanie pieca i zauważyłem, że duży palnik zapala mi się po przejściu pokrętła w okolicy "trójki", wracając także w okolicy trójki gaśnie. Czy takie zachowanie jest OK? Oczywiście nie miałem czasu zbyt długo tego testować, zawsze piecyk mam odpalony pomiędzy 1 a 3, tak więc nie wiem, czy kiedykolwiek mi działał duży palnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 29.10.2019 o 21:27, chris_66 napisał:

Zawsze tak było czy teraz się pojawiło

Już wiem, że zawsze tak było bo znalazłem przyczynę. 

Ktoś kiedyś coś majstrował i zostawił termoparę sterczącą pionowo w górę. Wystarczyło osadzić termoparę w tym specjalnym uchwycie i pracuje właściwie. 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.