Skocz do zawartości

Piecyk trumatic sl3002 nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Wyjąłem zawór i go rozebrałem jak się okazało ten potencjometr nie domykał zaworku spadł z prowadnicy. Zrobiłem i teraz odcina gaz jak należy. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Palnik jest zrobiony tak jakby z dwóch dysz jedną to coś na zasadzie pilota a drugi tak jakby główny palniki. Pali się tylko jeden ten mały. Może to być spowodowane temperaturą otoczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten duży palnik jest sterowany między innymi "cygarem" leżącym na podstawie pieca i połączonym z zaworem kapilarą.
Plus samym zaworem.
Przy wciśniętym pokrętle będzie paliła się tylko świeczka. Jak nagrzeje się termopara to złapie zawór elektromagnetyczny i po puszczeniu pokrętła zapali się palnik główny.
Jak będzie za gorąco to nagrzeje się cygaro i kapilarą odetnie palnik zostawiając tylko świeczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kamyczek1983 napisał:

No właśnie tylko że pali mi się tylko świeczka i zastanawiam się co może być przyczyną

najpierw zawór, potem kapilara od cygara

masz dwa główne elementy piecykowych zaworów - ten pokręcany zawór od strony środka (on reguluje główny palnik i współpracuje z cygarem) i elektromagnetyczny zawór od spodu przyczepy (on odcina gaz po zgaśnięciu świeczki i współpracuje z termoparą przy świeczce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w kółeczku to zawór elektromagnetyczny. On jest trzymany w otwarciu przez termoparę i podaje gaz. Jak świeczka zgaśnie termopara puszcza zawór i to zamyka gaz. Do zapalenia świeczki musisz trzymać wciśnięte pokrętło aż termopara się rozgrzeje i złapie zawór

Czyli jak świeczka się pali i nie gaśnie to ta część jest ok.

Przyczyna musi być po drugiej stronie. Zawór nie otwiera gazu na główny palnik. Sprawdź czy wraca po puszczeniu pokrętła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odczytałem rozwiązałem problem i jest tak ja napisałeś delikatnie ręką podnoszę za pokrętło i palnik zaczyna się palić. Więc puki co to serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc

 

To jeszcze trzeba przeczyścić zawór żeby lekko chodził i gitarra

 

Niniejszym stałeś się ekspertem od piecyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczów z niskim pokłonem dla fachowców i nie tylko, a mianowicie czytam już któreś z kolei forum dotyczące piecyków Truma 3002 lub 3005. Tradycyjnie cisza w eterze jak wszystko chodzi i grzeje ale jak zaczynają się problemy szukamy pomocy i dzięki wszelakim forom sami stajemy się już nie tylko znawcami tematu ale również "fachowcami". U mnie problem polega na braku iskry i prawdopodobnie nie działa automat na baterie  takie czarne coś w kształcie prostokąta i zalane czymś tak, gdzie wkłada sie baterie, nie wiem jak to sprawdzić na 100% żeby to wyeliminować czy szukać nowego lub; no własnie naczytałem się że można wstawić ręczny ale powstaje pytanie czy po osiągnięciu temperatury mały palnik pali się cały czas czy jest uruchamiany ponownie z automatu. Drugie pytanie czy macie jakieś sprawdzone iskrowniki piezo oraz schemacik podłączenia. A przy okazji może jakis link do sklepu  z częściami do piecyków taki nie za miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator ma 4 piny jak w linku.  Dwa do zasilania  + i - i dwa od wysokiego napięcia -   jeden do masy pieca a drugi do elektrody iskiernika

https://www.tme.eu/pl/details/w09-2a-1v5/generatory-wn/miflex/

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.