Skocz do zawartości

Pleśń w camperze


hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno mi się na ten temat wypowiedzieć, bo ja miałem idealnie gładką powierzchnię, ale proponuje zrobić test z małym kawałkiem folii. Moim zdaniem powinna dobrze trzymać, tylko staraj się jak najlepiej docisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uważaj tylko żeby przed klejeniem dobrze wysuszyc, bo jak uszczelnisz wilgotne, to będziesz miał jeszcze gorzej niż przed uszczelnieniem.

 

Im więcej o tym myślę, tym bardziej głupieję. No bo z jednej strony woda w scianie pokrytej z jednej strony aluminium a z drugiej winylem ma niewielkie sznase wyparować, dlatego warto wszystko wysuszyć - i tak też zrobiłem.

Ale spójrzmy na to z drugiej strony - woda i tak sie tam pojawi za sprawą kondensacji. Po prostu skropli się podczas niższych temperatur, szczególnie że zdaje się tę zimę kamper spędzi pod chmurką.

Może więc nie należy upierać się przy suszeniu za wszelką cenę, ale zapewnić możliwość cyrkulacji powietrza - np. robiąc kilka dziurek po wewnętrznej stronie?

 

Pozdrawiam

H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne możesz mieć takiej powłoki, w której punkt rosy występuje od wewnetrznej strony poszycia, bo szlag trafi całą konstrukcję. Wentylacja poprzez robienie dziuek od wewnątrz nic nie pomoże. Woda nie może się skraplać od wewnątrz ! Owszem wilgoć w nieogrzewanym camperze występuje i czasami potrafi dokuczyć zwłaszcza w szafkach, ale jesli je zostawisz pootwierane i okryjesz schowki, to para wodna nie osiądzie.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy także, że aby camper / przyczepa nie zaparowały od środka nie wolno szczelnie ich przykrywać plandeką z folii i zatykać fabrycznych otworów wentylacyjnych (np małych kratek w podłodze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam !

 

Sklepy z akcesoraimi reklamowymi, większe papiernicze. Są faktycznie folię o zwiększonej wytrzymałości.

Podczas wyklejania tablic reklamowych używałem roztworu płynu Ludwik z wodą.

Robiłem to tak :

- odtłuszczona powierzchnia do pokrycia

- psikamy Ludwikiem z wodą (lub podobnym płynem np.do mycia naczyń - chodzi o poślizg)

- kładziemy folię

- będzie lekko "pływać"

- raklą do mycia okien usuwamy powietrze, razem z płynem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam !

 

Ja zastosowałem silikon dekarski (może bardziej uszczelniacz). Sądzę, że skutecznie.

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=64

 

Oczywiście lepszy jest na pewno do tego przeznaczony uszczelniacz butylowy.

 

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=151

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich na forum !

mam przyczepę starą! nie dam zdjęcia bo obciach, ale proszę o bardzo dokladny opis i ewentualnie fotki jak zdemontować i uszczelnić zewnętrzne krawędzie łączące ściany z dachem przyczepy, byla o tym mowa ale linki są już niedostępne a chcialabym zrobić to sama jak to wygląda? tam jest listwa alumiowa, uszczelka (to trzeba kupić pewnie nowe i uszczelka maskująca śruby której u mnie jest tylko kawałek - czy ona może być przyczyną przecieku?

środek przyczepy już tutaj obejrzalam i chcialam spytać jak te ścianki wewnętrzne są montowane do stelarza, chyba przyklejane? jeśli tak to jaki klej?

proszę o pomoc pozdrawiam! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum !

 

Witam! Wczoraj rozmawialiśmy chyba telefonicznie o ile dobrze kojarzę. Podaje linki do uszczelniaczy o których rozmawialiśmy:

http://moto.allegro.pl/item339830627_sikaflex_221_masa_klejaca_i_uszczelniajaca_600_ml.html

http://moto.allegro.pl/item345904190_masa_klejaco_uszczel_klej_sikaflex_221_kena.html

 

A tu lista dystrybutorów (trzeba otwierać Internet Explorerem): http://www.sika.pl/distribution/dist-distribution.htm

Warto podzwonić bo można kupić troszkę taniej niż na allegro.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich odbytych z tematem uszczelniania/odgrzybiania przyczep. U mnie jak u większości właścicieli problem nieszczelności ujawnił się dopiero po pewnym czasie od zakupu, kiedy emocje euforia opadły.

Przeczytałem chyba wszystko co na forum jest napisane na ten temat jednak nadal nie wiem jak się do tego zabrać. Poza tym linki do zdjęć są nieaktywne więc nie mogę sobie popatrzeć.Dzisiaj odkręciłem listwę biegnącą wzdłuż krawędzi dachu i... przykręciłem z powrotem. Część wkrętów jest zardzewiała i nie trzyma w ogole, znaczy że drewno po drugiej stronie jest do wymiany, tylko jak tego dokonac? Nie mam garażu z tak wysoką bramą żeby sobie wjechać i na spokojnie rzeźbić, a pod chmurką nie mogę tego rozgrzebać i dłubać wtedy gdy mam czas. Bardzo proszę o wskazówki jak mam się do tego zabrać żeby było "po bożemu". Zakupem już masę klejąco-uszczelniającą Sikaflex tylko co dalej? Jeśli to możliwe to proszę o jakieś foki jak to wygląda pod tapetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturro jesteś z Myszkowa - podjedź do Częstochowy do Andrewa1 - on ci na miejscu wszystko pokaże, u niego na placu zawsze stoi kilka forumowych budek do modernizacji. Masz blisko więc szkoda wyważać otwarte drzwi. A nawet najlepsze zdjęcia nie oddadzą tematu niż zobaczenie na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.