Skocz do zawartości

Płacenie na Węgrzech


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam bez żadnych opłat, dopłat i prowizji, ceny walut takie same jak w kantorach internetowych, więc nawet nie ma się co pitolić z wymianą na zewnątrz. Wiem, że co najmniej kilka banków ma takie same warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2019 o 15:17, Łza Włóczynutka napisał:

Zmień bank ;)

Jestem względnie zadowolony więc na razie nie przewiduje zmiany. 
W moim banku przelicznik jest wg tabeli visa +5,9% dla banku za przewalutowanie. 
Teraz mam Revoluta i płatności za granica wychodzą spoko.

PS. Jaki masz bank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mBank. Feature wielowalutowy wprowadzono wiosną, ja używam od majówki, jest elegancko. Wszystko mam na jednej karcie, jak na razie żadnych opłat za przewalutowanie, prowizji czy innego gówna. Kursy walut jak w kantorach internetowych, zresztą można kupić walutę gdziekolwiek, gdyby była tańsza.

Właśnie rezygnuję z kantora alioru, który używałem wcześniej - bo to już nie ma sensu przy takiej ofercie. 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łza Włóczynutka napisał:

mBank

Już wspominałem o znajomym, który to zrobił porównanie revoluta właśnie z mbankiem:

Za wypłatę 500 HRK mBankiem zapłacił 314.22 PLN.
Za wypłatę 500 HRK Revolutem (z ekstra prowizją za wypłaty z bankomatów.) zapłacił 294.45 PLN.

Czyl wypłacając revolutem był do przodu niecałe 20 zł. Faktycznie ten mbank taki super :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, może nie miał aktywowanej usługi wielowalutowej, lub robił to zanim ją wprowadzono. 

Sytuacja na rynku walutowym jest ekstremalnie dynamiczna, każdego miesiąca co raz to inny bank wprowadza ciekawe ficzery i naprawdę ciężko określić który teraz jest najlepszy;  informacje sprzed tygodnia mogą być mocno nieaktualne ;)

Ja zmierzam do minimalizacji, żeby nie trzeba było nosić iluś tam kart, żąglować nimi, pilnować. mBanku też nie lubię, wydymali mnie nie raz na różnych prowizjach, ale obecnie mają najwygodniejszą ofertę dla moich ekstrawagancji. (jedna karta, żadnych opłat,  ceny walut w normie i wygoda użycia) :)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jacek, może nie miał aktywowanej usługi wielowalutowej, lub robił to zanim ją wprowadzono. 

Sytuacja na rynku walutowym jest ekstremalnie dynamiczna, każdego miesiąca co raz to inny bank wprowadza ciekawe ficzery i naprawdę ciężko określić który teraz jest najlepszy;  informacje sprzed tygodnia mogą być mocno nieaktualne ;)

Ja zmierzam do minimalizacji, żeby nie trzeba było nosić iluś tam kart, żąglować nimi, pilnować. mBanku też nie lubię, wydymali mnie nie raz na różnych prowizjach, ale obecnie mają najwygodniejszą ofertę dla moich ekstrawagancji. (jedna karta, żadnych opłat,  ceny walut w normie i wygoda użycia) :)

Właśnie spojrzałem sobie na tą kartę - ja jej też nie mam akywowanej. Widzę, że oferują jedynie płatność w 11 walutach. Do każdego konta walutowego musze otwierać osobny rachunek? To absurd. I co w przypadku pozostałych płatności, np w Bułgarii czy Rumunii? Jak to jest przeliczane? 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad tą opcją wielowalutową w Mbank ale jeden zapis w ofercie mnie zablokował: "Kursy w mKantorze są indywidualnie dostosowywane do Klienta. Sprawdź swój kurs w aplikacji lub serwisie transakcyjnym" - mam obawy do takich ofert po przygodzie z booking.com gdzie zdarza się, że jak jest ktoś zalogowany to dostaje gorsze oferty niż bez logowania.

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/uslugi/uslugi/usluga-wielowalutowa/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2019 o 12:46, jacek00 napisał:

Do każdego konta walutowego musze otwierać osobny rachunek?

Tak

W dniu 2.09.2019 o 12:46, jacek00 napisał:

To absurd.

Nie, dzięki temu kupujesz walutę kiedy chcesz, gdzie chcesz  i po kursie jaki Ci odpowiada. Np. jak jest jakiś chwilowy dołek w środku zimy. 

 

W dniu 2.09.2019 o 12:46, jacek00 napisał:

co w przypadku pozostałych płatności, np w Bułgarii czy Rumunii? Jak to jest przeliczane? 

Tego nie wiem, pewnie standardowo, tak jak byś płacił zwykłą kartą: czyli po złodziejskim kursie ;) i z prowizjami. Czyli w przypadku podróżowania po krajach z mniej popularną walutą jest lipa.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie, dzięki temu kupujesz walutę kiedy chcesz, gdzie chcesz  i po kursie jaki Ci odpowiada. Np. jak jest jakiś chwilowy dołek w środku zimy. 

Ale powiedz po co mam np kupować forinty? Nie interesuje mnie ich kurs. Interesuje mnie to aby bank ze mnie nie zdzierał kiedy płacę w węgierskim sklepie kartą, albo kiedy wyjmuję kasę z bankomatu. Dlatego do tego nie jest potrzebne osobne konto. Lepiej to zdecydowanie jest rozwiązane w revolucie, Mogę płacić w każdej walucie bez konieczności posiadania jakiegoś subkonta. W Revolucie mam tylko konto w PLN, USD i EUR i tyle mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt, że możliwość kupowania waluty po dobrym kursie jest złudna. Kurs dobry teraz, za pół roku okazuje się zawyżonym, bo kursy spadły. No i jeszcze kwestia tego, że zimą mogę zupełnie nie wiedzieć gdzie pojadę latem. Rozmawiamy o karawaningu, gdzie zdarza się, że wyjeżdżając z domu nie wiem gdzie się ostatecznie zatrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.