Skocz do zawartości

ustalenie kasety wc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem przyczepę kempingową i jak przystało na używany model są i jakieś problemy.

Z kilkoma poradziłem sobie sam lecz jednak są i takie których nie potrafię przeskoczyć w pojedynkę.

Zacznę od tego iż nie posiadam kasety wc i nie wiem jak mam ustalić modelu jaki powinienem kupić.

Wiem że powinna być nalepka z taką informacją lecz ja jej nie potrafię znaleźć lub jakieś dobry skrzat zrobił mi kawał i ją zerwał zabierając sobie te która tam była.

Przesyłam kilka zdjęć w tym jedno z naklejką z drzwiczek na których powinien być chyba model kasety.

 

IMG_20190729_114513[1].jpg

IMG_20190729_114446[1].jpg

IMG_20190729_114428[1].jpg

IMG_20190729_111308[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobre pytanie :D 

ktoś włożył tam bańkę po płynie do spryskiwaczy i wykroił sobie dziurę.

Zaraz biorę się za czyszczenie tego.

Dziękuję za odpowiedź co do modelu i mam nadzieję ze to faktycznie ten model a do pewności to to prawy model ?

Siedząc na wc kasetę wyciąga się z prawej ręki ( dobrze to interpretuję ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, walec napisał:

czyli obojętnie czy kupię C2 czy C4 ?

Raczej nie obojętne. Był już taki temat. Poszukaj - tam Kristofer dokładnie opisał różnice w uszczelce od któregoś roku. Masz do wyboru przed lub po modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę po necie i w sprzedaży są kasety o których tu mowa niby ten sam model.

Pisze w opisach że to model C2 C4 wiec powinno być to to samo ale nie chce wydać pieniędzy a potem się okaże że nie będzie pasowała a do tego jeszcze niby jest ważne czy to lewo czy prawo stronna.

Wrzucam link poglądowy:   https://allegro.pl/oferta/zbiornik-kaseta-do-toalety-c2-c3-c4-thetford-8148381130

Może ktoś mi wytłumaczy jeśli jest różnica pomiędzy c2 a c4 to niby dlaczego na aukcjach sprzedają kasety jako pasujący do różnych modeli ? i czy ta strona jest ważna czy jednak bez znaczenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, walec napisał:

czy ta strona jest ważna czy jednak bez znaczenia ?

W kasecie masz pływak do wskaźnika poziomu zapełnienia. W prawej/lewej będzie z różnych stron. 

Chyba, że masz kibel tyłem do kierunku jazdy to wtedy na odwrót ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kasecie masz pływak do wskaźnika poziomu zapełnienia. W prawej/lewej będzie z różnych stron. 
Chyba, że masz kibel tyłem do kierunku jazdy to wtedy na odwrót  
Ale kasetę zawsze wkładasz pływakiem w stronę nóg użytkownika a nie ściany
Różnica jest w umiejscowieniu wylewki i odpowietrznika i kierunku klapki zamykajacej wlot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chris_66 napisał:

Kwestia odpowiedniej siły emoji1.png

Chodzi o to, żeby jeszcze dało się wyjąc ?  U mnie nie chciał wejść odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.