Skocz do zawartości

Czujniki ciśnienia opon


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rozpatrywałem  tą opcję . Widzę same minusy z mojego punktu widzenia :
1/ Kiepski wielkościowo wyświetlacz . Do tego podstawa dedykowana do uchwytu na rurkę kierownicy motocykla a nie do położenia na desce rozdzielczej.
2/Ładowanie tylko z kabli . Wewnętrzny akumulatorek ma o połowę mniejszą objętość
3/ Cena praktycznie ta sama co w rozwiązaniu z 4-ma czujnikami
Plusów względem pierwotnego rozwiązania nie odnotowuję.
To oczywiście tylko moje zdanie.
No i na wyświetlaczu koło "jedzie" za kołem...wygląda to jakby ppka miała problem ze śladowością
 
Golob - wiem. Tyle tylko ,że do wymiany bateryjki - raz w roku rozbiórka gumy i ponowne wyważanie.
Ja mam akurat jeszcze opcję ,że czujniki będę przekładał do ppki pod pływadło. Dlatego mnie to zagrało 10/10.
Tu już każdy sam musi zdecydować która opcja mu pasuje. Jak znam życie większość i tak zakończy temat na poczytaniu sobie.
No bo ile w sumie znamy przypadków gdzie wystrzał gumy zakończył życie przyczepy ........ ?  Ja tylko dwa.....  a trzeci mnie ominął....LOS był łaskawy !
 
 A myślenie ludzi......... "To i może mnie ominie...  szkoda tych paru stówek"
Witam

Temat ciekawy, zaintrygowany zamówiłem wersję motocykl. Mam koncept. Pytanie pomocnicze, czy faktycznie wyważać koło ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat ciekawy, zaintrygowany zamówiłem wersję motocykl. Mam koncept. Pytanie pomocnicze, czy faktycznie wyważać koło ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jak możesz to podaj linka jaki konkretnie zamówiłeś. Też myślałem o wersji motocyklowej jednak mam obawy czy odbiornik będzie łapać sygnał w aucie ?
Jednak w motocyklu odbiornik zamontowany na kierownicy jest oddalony praktycznie kilkadziesiąt cm od czujników a w przypadku auta i przyczepy ładnych kilka metrów.
Daj proszę znać czy się sprawdziło ;)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podaj linka jaki konkretnie zamówiłeś. Też myślałem o wersji motocyklowej jednak mam obawy czy odbiornik będzie łapać sygnał w aucie ?
Jednak w motocyklu odbiornik zamontowany na kierownicy jest oddalony praktycznie kilkadziesiąt cm od czujników a w przypadku auta i przyczepy ładnych kilka metrów.
Daj proszę znać czy się sprawdziło default_wink.png

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Witam

https://allegro.pl/oferta/tpms-motocykl-bezprzew-czujnik-cisnienia-i-temp-7294726730?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Zobaczymy, sprawdzę najpierw na sucho.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok, pigułki na wentyle są takie same
Ja wersję na cztery koła kupiłem za 130 zł
Witam

To przez Jarosława przepłaciłem zasugerowałem się jego postem, ale mnie to nie przeszkadza, nie mam czasu na szukanie alternatyw.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎26 o 20:45, tomekk napisał:

Witam

Temat ciekawy, zaintrygowany zamówiłem wersję motocykl. Mam koncept. Pytanie pomocnicze, czy faktycznie wyważać koło ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Witam.

Nie wiem jak w motocyklu to wygląda ale w klasycznym kole przyczepowym różnica była od razu klasyfikująca do wyważenia.

Koszty żadne a moto to jednak inna bajka i prędkości. Nie zastanawiałbym się. Do wyważenia a przynajmniej do sprawdzenia.

No to teraz będę "winny"  :-(

 

A tak na poważnie. Zrobiłem już 2 trasy po 800 km. Czujniki sprawdziły się. Ciśnienie wzrasta o około 0,5 do 0,7 w zależności od warunków/upały , obciążenia/.  Temperatura wzrasta do 10* wzwyż od temp otoczenia. Ciekawe jest to jak koło w bakiście zmienia swoje wartości temperaturowe i ciśnieniowe. Niby nie jedzie a coś się dzieje. Minimalnie  zmienia się ciśnienie .

Czujniki nie są do końca idealne ( wyświetlacz w słońcu to lipa) ale zawsze lepiej tak jak wcale. Za blisko byłem rozwalenia przyczepy już dwukrotnie więc te parę stówek poprawia mi zdecydowanie samopoczucie.

Tomekk - weź pod uwagę aspekt wodoszczelności - czyli długości życia czujnika. Cena ma przeważnie swoje odzwierciedlenie w jakości i walorach. W dłuższej perspektywie zestaw może okazać się tańszy niż dwa zestawy tańsze razem podliczone. Nie ma reguły.

Temat chyba wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mała aktualizacja po powrocie

miałem awarię hamulców i lekko mi się felga nagrzała , dobrze, że kontroluję na postojach sytuację z kołami i wychwyciłem to

ale ani ciśnienie, ani temperatura mierzona na wentylu nie wskazywała na coś nienormalnego

do temperatury chyba lepsze byłyby czujniki wewnętrzne - większa szansa na wychwycenie temperatury felgi

hamulce udało się rozebrać na parkingu i wyrzucić odklejone okładziny - dalsza część podróży odbyła się bez hamulcy w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem na Ali coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/33014882409.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ea6f5c0ffbJdGH tanio bardzo fajnie chodzi . dwa czujniki na  koła w samochodzie , dwa na przyczepę. Łączy się z przyczepą nawet jak auto w garażu o.k. 30 m . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego kupiłem:
https://s.click.aliexpress.com/e/tgq2YsXm

Z samochodu jest zasięg, natomiast minusem są słabe kąty widzenia wyświetlacza. LCD widać dobrze na wprost. Można ustawić próg alarmowy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 21.08.2019 o 08:31, ZdzislawW napisał:

Kupiłem na Ali coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/33014882409.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ea6f5c0ffbJdGH tanio bardzo fajnie chodzi . dwa czujniki na  koła w samochodzie , dwa na przyczepę. Łączy się z przyczepą nawet jak auto w garażu o.k. 30 m . 

Też nabyłem takie ustrojstwo, zamontowałem, koła wyważyłem. Działa super. Zamocowałem czujniki do kół przyczepy. Pozostałe dwa czujniki leżą jako zapas.

Przejechałem ponad 1 kkm i pięknie wskazuje ciśnienie i temperaturę. Ciśnienie w trakcie jazdy (temp. powietrza 26) wzrosło z 4,0 do 4,5 atm.

Jedyna uwaga to kiepska widoczność na wyświetlaczu. Ale to nie problem, bo spadek i wzrost ciśnienia ponad zaprogramowany próg jest sygnalizowany brzęczkiem.

_MG_3270.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga dla przypomnienia. Temperatura wyświetlana nie ma nic wspólnego z prawdziwą temperaturą opony ani felgi. W zeszłym roku przyblokowane hamulce rozgrzały felgę i oponę okrutnie. Temperatura mierzona nie wzrosła nic, ciśnienie też nie. Temperatura felgi ponad 120 stopni


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, chris_66 napisał:

Jedna uwaga dla przypomnienia. Temperatura wyświetlana nie ma nic wspólnego z prawdziwą temperaturą opony ani felgi. W zeszłym roku przyblokowane hamulce rozgrzały felgę i oponę okrutnie. Temperatura mierzona nie wzrosła nic, ciśnienie też nie. Temperatura felgi ponad 120 stopni emoji33.png

No ale zaraz, to nie była jakas awaria tego czujnika? jak to możliwe że nie pokazał jakiegokolwiek wzrostu temperatury i ciśnienia przy takiej sytuacji, skoro pokazuje różnice cieśnienia/temperatury w trakcie jazdy i spoczynku, już nie mówię o czymś jako tako dokładnym ale po prostu wzrost. Wygląda że poprostu przestało to działać w tamtej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.