Skocz do zawartości

Rumunia 2019


Arturo43

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin pisz na forum. A najlepiej relacje zdaj co i jak. Co zwiedziliscie? My po raz kolejny probujemy sie wybrac w tamte strony.tym raEm plan urlopowy jest juz zaklepany.  Gdzie nocowaliscie? Czy na dziko? Jakas mapke waszej trasy please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacji pisał nie będę. Przejechane w sumie ok 4650km. Zaczeliśmy od Maramureszu przez Szeklerszczyznę do Braszowa, potem Transfogarska od północy z budą i nad morze. Powrót przez Bukareszt, Sybin, Transalpinę (tym razem solo) i Hajduszoboszlo na weekand.

Rumunię bardzo polecam, wróciliśmy mega zadowoleni. 9 kampów w sumie przez 3 tygodnie, tylko jeden nocleg na parkingu na przełęczy Rodnejskiej. Może jutro uda się wrzucić mapkę poglądową.

Maciek za mną Rumunia też "chodziła" parę lat. Nawet żonie się po tygodniu spodobało ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin81 możesz opisać obszerniej swoje wrażenia o Rumuni, czy jest tam czysto na kempingach, na plaży, czy jest tam bezpiecznie, jakiej jakości drogi i inne takie. Planujemy z dzieciakami (3, 7, 9 lat) za ok 1-2 tygodnie wyjechać z przyczepą nad Morze Czarne i zwiedzić głownie wybrzeże w Rumuni i Bułgarii. Jak czytam opinie i kempingach i oglądam zdjęcia to jakoś mnie to nie napawa optymizmem do tego stopnia, że nawet rozważam zmianę kierunku na Chorwacko/Albański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mirmar napisał:

marcin81 możesz opisać obszerniej swoje wrażenia o Rumuni, czy jest tam czysto na kempingach, na plaży, czy jest tam bezpiecznie, jakiej jakości drogi i inne takie. Planujemy z dzieciakami (3, 7, 9 lat) za ok 1-2 tygodnie wyjechać z przyczepą nad Morze Czarne i zwiedzić głownie wybrzeże w Rumuni i Bułgarii. Jak czytam opinie i kempingach i oglądam zdjęcia to jakoś mnie to nie napawa optymizmem do tego stopnia, że nawet rozważam zmianę kierunku na Chorwacko/Albański.

W Albanii to akurat lepiej nie będzie ;)

Znajdziesz w Rumunii ładne kempingi i dobre drogi, ale są też fatalne kempingi i kiepskie drogi 

Są chyba na forum opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo43 jadę w poniedziałek. Jaka trasa? Będę jechał prawdopodobnie do przejścia w Krynicy Zdrój, z Warszawy, mam nadzieję, że uda się dojechać na raz do Tokaju, przejazdem przez Preszów albo Koszyce. Potem Satu Mare, Baia Mare, Syhot Maramureski i dalej w góry Maramureszu. Dalej jakoś na południe, ale tu już zobaczymy jak będzie wyglądał stosunek trasy do czasu na resztę urlopu :) 

Edytowane przez FilipS (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 22:09, mirmar napisał:

... Jak czytam opinie i kempingach i oglądam zdjęcia to jakoś mnie to nie napawa optymizmem do tego stopnia, że nawet rozważam zmianę kierunku na Chorwacko/Albański.

To nie czytaj pierdołów :D dla mnie Rumunia-Chorwacja to 3;0 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz na Satu Mare , polecam przejazd przez Muszynke , tylko 300km do Rumuni , niepotrzebne winiety na Słowację i Węgry . Tylko trzeba uważać na nawigację , próbuje prowadzić przez Ukrainę , dlatego potrzebne są punkty przelotowe , Na Węgrzech kawałek nie ciekawej drogi , 60 tką. da się jechać ale jest tego tylko 15 km . W tamtą stronę jechałem autostradami i tak się trafiały kawałki nieciekawych dróg . Przerwę i nocleg przed Nowym Sączem robiłem tu 49.71761,20.64433  , poleca fajna miejscówka . Kempingów nie znam ,tylko na dziko staliśmy . W wrześniu będę jechał właśnie tak , tylko tym razem kamperkiem , Drugi raz Transfogarska , tym razem z noclegiem na szczycie , nad jeziorkiem . Poprzednio spałem na Transalpinie , super . Jak byś chciał przejechać Transalpinę odpuść północną część jest nudna i nie ciekawa .

 

 

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w Rumuni i Bułgarii z płatnością kartą? Interesuja mnie najbardziej sklepy, sklepiki, stacje paliw, punkty usługowe w nadmorskich miejscowościach. Jak ewentualnie z wymiana walut w RU i BG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę kartą Visa bez najmniejszego problemu. Gotówka to tylko na "kiełbaskę" czy miód przy drodze. Ale E też przyjmują :) 

 Gdy nie ma pewności - warto zapytać, bo może akurat terminal "nu fuktionaze" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskę wymienisz w kantorze i w każdym banku. Kursy zbliżone więc nie trzeba szukać, ale w większych miastach trochę lepsiejszy kurs. A z płatnością kartą to tak jak przedmówcy napisali - bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.