Skocz do zawartości

Nie działa lodówka na LPG pomimo że palnik grzeje. Na zasilaniu zewnętrznym jest ok


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za wskazówki, tylko mam dylemat jak to sprawdzić. Do tej pory wszystko było ok. Przyczepa kupiona miesiąc temu. Wszystko działa oprócz tej lodówki na LPG....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam Rogowski napisał:

tylko mam dylemat jak to sprawdzić

Zdjęcie kratek wentylacyjnych powinno pozwolić zobaczyć cały element grzejny. Jak nic nie wydumasz daj fotkę. Na forum jest sporo podobnych tematów  z fotkami, opisem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2019 o 09:18, Speedy napisał:

Sprawdź mo0cowanie palnika, a najlepiej od razu wyciągnij i przedmuchaj dyszę gazową ( jak odkręcisz rurkę gazową od palnika, to dysza jest na końcu rurki ,pewnie zostanie w palniku).

Chętnie bym to zrobił ale nie ma dostępu, przez wziernik w lodówce płomień wygląda na duży. W tej przyczepie nie ma dostępu normalnego aby wyjąć dysze, wszystko trzyma sie sztywno nic nie lata... Model przyczepy w profilu20190801_145826.thumb.jpg.cf72d2f7b49a6532a03cff37f42fac29.jpg

20190801_145833.jpg

20190801_145837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam Rogowski napisał:

Chętnie bym to zrobił ale nie ma dostępu

Co znaczy nie ma dostępu :mod:  Z fotek wynika, że masz taki sam dostęp jak wszyscy.  Ściągasz miskę z wodą ( jest na wcisk ) za nią jest jeden wkręt trzymający osłony palnika. Wykręcasz go i wysuwasz w lewo osłonę z mocowania z prawej ( lub coś koło tego ) I masz wszystko na wierzchu. B)

Fyfnasty raz wrzucam link do filmików o naprawie lodówki. Jest kilka części. Oglądnij i do roboty. Powodzenia :hej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, BUMERANG napisał:

Co znaczy nie ma dostępu...

Popieram Kolegę i powyżej Jarosława69. Typowa Angielka różniąca się tylko pierdołami i nazwą od Sterckemana czy mojej. Na pierwszy rzut oka wszystko zabudowane ale wystarczy "tu czy tam" odkręcić jeden wkręt, trochę odgiąć i wszystko dalej dostępne. Zdalnie nikt nie poprowadzi Cię za rękę i nie poda gotowej diagnozy. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem bardzo wdzięczny za waszą pomoc i czuwanie nad tematem. Stał się cud i lodówka chłodzi ok. To co zrobiłem to przedmuchałem kompresorem okolice palnika oraz kominek wylotowy spalin, delikatnie poprawiłem poziomowanie przyczepy. Mocowanie palnika trzyma się solidnie więc powinno być OK. Na prawdę nie wiem co było nie tak????, płomień palnika przez wziernik od środka lodówki się nie zmienił... Jeszcze raz serdecznie dziękuję za waszą pomoc i zaangażowanie.

Pozdrawiam.

Adam 

Edytowane przez Adam Rogowski
edycja tekstu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Adam Rogowski napisał:

delikatnie poprawiłem poziomowanie przyczepy.

A widzisz. Zapomniałem, że w poprzedniej cepce lodówka też szwankowała na gazie jak krzywo stała. Dobrze, ze udało się rozwiązać problem :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BUMERANG napisał:

A widzisz. Zapomniałem,

Zdarza się, ale jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie Tobie oraz wszystkim w tym temacie. Browar się już chłodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.