Skocz do zawartości

Gdzie na kemping z 1,5 rocznym dzieckiem w promieniu ok. 100 km od Rybnika


Chomik1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie.

Chcielibyśmy wyjechać rodzinnie na pierwszy camping z przyczepką z naszą 1,5 roczną pociechą. Czy macie jakieś sprawdzone pole kampingowe z zasilaniem, gdzie takie malutkie dziecko miałoby chociaż minimum atrakcji (jakiś mały plac zabaw, piaskownica, może jakiś baseniko-brodzik dla dzieci (to ostatnie to możemy akurat zabrać ze sobą). Chodzi o miejsce gdzie też bywają rodziny z małymi dzieciakami i jest chociaż minimalna infrastruktura która to wspiera. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Miejsce nie ma większego znaczenia, byle nie było daleko od Rybnika (promień do 100 km, ale im bliżej tym lepiej).

 

Pozdrawiam.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Gdzie na kemping z 1,5 rocznym dzieckiem w promieniu ok. 100 km od Rybnika
50 minut temu, Voku napisał:

może kemping Molo Osiek taki trochę wyższy standard.

Wygląda zacnie. Czy mamy jeszcze jakieś inne propozycje ? Jeżeli do jutra nic się nie znajdzie, to będę próbował tam rezerwować parcelkę. Troszkę smutne, że basen płatny osobno, no ale :D wygląda naprawdę OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebanoo napisał:

Witam całkiem blisko kemping Bartek w Ustroniu nowy plac zabaw, mini zoo i rzeczka za płotem 

Też nieźle :) Nie wiedziałem, że tak blisko jest tak nieźle :) Obdywu autorom dziękuję za podpowiedzi. Gdyby ktoś jeszcze miał, to chętnie posłucham innych rad jeszcze. Miłego popołudnia Panie i Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli jeszcze bliżej, to możesz rozważyć pole w Imielinie

ew, jeszcze przy elektrowni w Rybniku coś jest ale dawno tam nie byłem...

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olza jest średnia, chyba że ktoś uwielbia tłumy ludzi. byłem 2 razy i poprostu  było to męczące. ale może ktoś lubi.

 

natomiast podepnę się pod temat - czy ktoś poleci coś w nieco większej odległości?  myślę że 3-4 godziny jazdy od gliwic. czyli całkiem spory promień. ważne by były jakieś atrakcje dla dzieci, jakaś woda, plac zabaw itp. no i względny spokój. no i interesuje mnie obecnie pole namiotowe.  może ktoś coś wrzuci. BTW: przydało by się zrobić jakąś bazę [może taka jest?] campingów dla rodzin z dzieciakami. z jakimiś opisami, informacjami co i jak. widzę że sporo ludzi tego szuka, może jest jakieś miejsce, a może na forum zrobić jakiś dział gdzie by można wrzucać takie miejsca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sebanoo napisał:

No i jest jeszcze Olza

Hej, od Olzy to akurat mieszkam 10 km ;) ale to raczej nie nasze klimaty (tym bardziej z dziećmi). Mimo wszystko - Dzięki za głos w słusznej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znać, jeśli gdzieś się wybierzecie. obecnie jak widzisz też szukam, ale dzieciaki mam już większe 3 i 5 lat. no i n ie ograniczam się co do odległości. w zeszłym roku byliśmy w pustkowie, nad morzem, w tym roku chyba ze względu na krótki urlop woleli byśmy coś bliżej. fajne miejsce jest moim zdaniem tutaj: www.domkiwlesie.pl fajna obsługa, sporo atrakcji dla dzieci, nie wiem jak to wygląda jak są większe ilośći ludzi bo jak byłem było pusto i może dla tego mi się tak podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję krótką relację.

Otóż, dzięki koledze Voku udaliśmy się na Camping Olesna, i to był strzał w dziesiątkę. Mnóstwo atrakcji dla dzieci, możliwość wypożyczenia rowerów wszelakiej maści (szosowych oraz wodnych, w tym również rowerów z zainstalowanymi siodełkami do przewozu malutkich dzieci. Bardzo przyjemne baseny, w tym brodzik dla Dzieci w którym jest bodajże 40 cm wody i malutka ślizgawka. Po prostu nie umiem się nachwalić. Jeżeli chodzi o sam camping, to na jego terenie jest fajny plac zabaw (drugi znajduje się przy basenie). Cały camping jest ogrodzony. Wokół stanowisk jest asfaltowa pętla po której dzieciaki mogą bezpiecznie śmigać na rolkach, rowerkach, i generalnie na czym tylko popadnie :). Bardzo czyste sanitariaty (chociaż woda pod prysznicem mogła by być ciut cieplejsza). Właściciele dokupili w tym roku sąsiednią działkę (zwaną "Ogrodem"), chociaż, jak dla mnie, to po prostu kawałek terenu z grubsza pozbawiony chaszczy. Ten teren też jest ogrodzony, i dodatkowo dosyć mocno zadrzewiony, więc jest na nim więcej cienia niż na właściwym campingu (obydwie działki łączą się przez sanitariaty). Ogólnie ten ogród jest jeszcze nie do końca wyrównany, ale cień z drzew wszystko rekompensuje (chociaż akurat tam póki co, nie ma wody i trzeba pobierać z zaplecza sanitariatów, prąd jest, ale do końca "ogrodu" trzeba lekko ok. 60-70 m. przedłużacza).

Jesteśmy mega zadowoleni, bardzo czysta woda na basenach, około 15 minut samochodem od campingu jest miejscowość Zator, gdzie można z dzieciakiem wybrać się do Zatorlandu (co też uczyniliśmy w niedzielę), dla starszych dzieciaków w tej samej miejscowości jest Energylandia. Na miejscu w Molo Osiek, poza oczywiście hotelem, jest też restauracja, a przy basenie fast-foody (zapieksy, frytki, lody). Bardzo miła obsługa. Polecamy serdecznie (!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te baseny masz w cenie kempu?

 

W dniu 30.07.2019 o 00:00, Chomik1982 napisał:

Zdaję krótką relację.

Otóż, dzięki koledze Voku udaliśmy się na Camping Olesna, i to był strzał w dziesiątkę. 
.....
Jesteśmy mega zadowoleni, bardzo czysta woda na basenach, około 15 minut samochodem od campingu jest miejscowość Zator, gdzie można z dzieciakiem wybrać się do Zatorlandu (co też uczyniliśmy w niedzielę), dla starszych dzieciaków w tej samej miejscowości jest Energylandia. Na miejscu w Molo Osiek, poza oczywiście hotelem, jest też restauracja, a przy basenie fast-foody (zapieksy, frytki, lody). Bardzo miła obsługa. Polecamy serdecznie (!)

cały dzień się zastanawiałem jak w 15 minut z Czech dotarłeś do Zatorza, jak i nie zgadzał się opisywany obraz kempingu, z tym co zobaczyłem na zdjęciach dla Camping Olesna w necie.
Nieźle tam musiałeś zaszaleć, jeśli nie pamiętasz gdzie na prawdę byłeś :pub:

ostatecznie zorientowałem się, że piszesz o Osieku.... a w Czechach to byłeś na google maps ?

a już rozważałem  wyjazd w weekend do południowych sąsiadów..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już poddaję. Wczoraj decyzja zapadła, że jedziemy do Zatora na 3/4dni. Później chciałbym się przenieść w jakieś spokojniejsze miejsce, najlepiej z bezpośrednim dostępem do jakiegoś jeziorka coby się można było popluskać. Najlepiej w porywach około 100km od Zatora. Czy to jest w ogóle możliwe?

My ze starszymi dziećmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.