Skocz do zawartości

Cysterna, Cezar i biadolenie na forum - wyleciało z wężykowania


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To ja zmienię temat z zraszaczy na wężykowanie, otóż dziś w trasie na Brenną, wyprzedzała mnie wyścigowa cysterna. Ok, dałem się wyprzedzić choć jechała z 1 km szybciej niż ja...żona nalegała. Oczywiście na kolejnych światłach ja przegoniłem, ale bolid cysterna dalej, się zdenerwowałem lekko mówiąc i mówię nie tym razem, aż kiedy ja wyprzedziłem ponownie, to tak działo się kilka razy, kiedy jedziemy łeb w łeb widzę jak moja cepka loto w każda stronę rytmicznie....delikatnie zahamowałem. Uważałem bardzo na to i co chwila w lusterko. Na szczęście opanowałem temat. Kolejne światła itp bolid cysterna nie dała rady, oczywiście na trasie 70 ograniczenie, ja 90 jak wszyscy a kierowca sportowy cysterny daje szybciej. 

Jedno mnie zdziwiło że w holowniku w ogóle nie dało się tego odczuć, tylko wizualnie w lusterku. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

21 godzin temu, Kevin napisał:

To ja zmienię temat z zraszaczy na wężykowanie, otóż dziś w trasie na Brenną, wyprzedzała mnie wyścigowa cysterna. Ok, dałem się wyprzedzić choć jechała z 1 km szybciej niż ja...żona nalegała. Oczywiście na kolejnych światłach ja przegoniłem, ale bolid cysterna dalej, się zdenerwowałem lekko mówiąc i mówię nie tym razem, aż kiedy ja wyprzedziłem ponownie, to tak działo się kilka razy, kiedy jedziemy łeb w łeb widzę jak moja cepka loto w każda stronę rytmicznie....delikatnie zahamowałem. Uważałem bardzo na to i co chwila w lusterko. Na szczęście opanowałem temat. Kolejne światła itp bolid cysterna nie dała rady, oczywiście na trasie 70 ograniczenie, ja 90 jak wszyscy a kierowca sportowy cysterny daje szybciej. 

Jedno mnie zdziwiło że w holowniku w ogóle nie dało się tego odczuć, tylko wizualnie w lusterku. 

Głupota ludzka nie zna granic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Commander napisał:

A wszystko było ok?

Tak, mam nauczkę. 

19 godzin temu, Bob Duży napisał:

jeden mądrzejszy od drugiego.

Tyle że ja nie chciałem aby mnie wyprzedzał, bo się właśnie bałem. Jak cysterna wyprzedza holownika i przyczepkę, jadąc niewiele szybciej i wyprzedzanie trwa....to można się wściec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tabletki na uspokojenie łykaj przed jazdą. NIe zdajesz sobie sprawy z konsekwencji jakie by były. Kilka dni temu właśnie był u nas wypadek na trasie z cysterną nie chcesz wiedzieć jak to się skończyło.

Skoro duży cię łyknął to po co robiłeś rewanż i mijanka? nie kumam ale i nie musze. Dla mnie szczyt glupoty. Bo nerwy poniosły to trzeba go wyprzedzić.....heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bob Duży napisał:

Skoro duży cię łyknął to po co robiłeś rewa i mijanka?

Bo ze świateł ruszał tak powoli, że go hulajnogą można było prześcignąć, a na trasie na Wisłę/Brenną jest ich kilka ?

Ps. Zauważyłeś iż napisałem, że obserwowałem bacznie lusterko, i jak tylko zaczęła latać, to zwolniłem. Czyli taka nie do końca głupota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kevin napisał:

Bo ze świateł ruszał tak powoli, że go hulajnogą można było prześcignąć, a na trasie na Wisłę/Brenną jest ich kilka ?

Ps. Zauważyłeś iż napisałem, że obserwowałem bacznie lusterko, i jak tylko zaczęła latać, to zwolniłem. Czyli taka nie do końca głupota ;)

Dla mnie to żaden argument że obserwowałeś lusterko bo najzwyczajniej miałeś szczęście. Twoje życie rób jak uważasz. Siebie zabijesz to jednego delikwenta mniej ale przy tym mogą ucierpieć osoby postronne niczemu nie winne bo kozakowi zachciało się wyścigów z ogonem i dużym autem. Żebyś Ty jeszcze miał te 300 koni a tym co masz pod maską tym bardziej powinieneś jeździć ostrożnie czasami do hamowanie pomaga a jak nie pomoże i trzeba budę pociągnąć to co zrobisz? Dla mnie total brak wyobraźni. Ale cóż począć... szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bob Duży napisał:

szerokości

Dobra, dobra, nie doktoryzuj się ?

napisałem, że mam nauczkę. Nic więcej nie poradzę, kości zostały rzucone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę się doktoryzować bo dla mnie jest to obojętne w pewnym stopniu, do póki nie jesteś koło mnie to jeździj jak Ci się podoba. Jakbyś tak mi zrobił to uwierz ale sprowadziłbym Cię do parteru i przez długi czas jechał byś -10 przepisowej prędkości. :) Zobacz sobie filmik od 5min. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ze świateł ruszał tak powoli, że go hulajnogą można było prześcignąć, a na trasie na Wisłę/Brenną jest ich kilka 
Ps. Zauważyłeś iż napisałem, że obserwowałem bacznie lusterko, i jak tylko zaczęła latać, to zwolniłem. Czyli taka nie do końca głupota
Ja bym jednak zaczął od zastanowienia się czemu Ci zestaw latał. Bo to nie jest normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bob Duży napisał:

Za dużo koniów w fordzie miał i budka nie nadążyła za samochodem dawała znak "zwolnij"

Leżę ??

@Kevin super ze Ci się udało wyjść z opresji :) ale na prawdę Focus 1.6tdci to nie jest odpowiedni pojazd do wyprzedzania z przyczepką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.