Skocz do zawartości

Co polecicie na gryzonie (kuny/gronostaje/łasice itp)


Rekomendowane odpowiedzi

W miastach tak, ale jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby w MIchałowicach do paczkomatu coś włożyli w weekend, zawsze leży w magazynie do poniedziałku

Zresztą i tak w planach łekendowy wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Prawa murphiego ;)
Zielonki są 5km od rynku w Krakowie, więc może się podciągają pod obszar miejski, po dalszych wiochach nie jeżdżą, przynajmniej na razie (może np. gdyby mieli całego busa paczek  do zapakowania w paczkomat to pewnie by jeździli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumerang, zwracam honory, przyszło w sobotę, musiałem dymać do paczkomatu ;)

Silnik spsikany, piskawka zamontowana. Zobaczymy co to będzie.

 

Jak widać jestem raczej Januszem kamery, ale uczę się i kiedyś na pewno będę miszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pracą mamy problem z kunami. Marka i modele aut są dla nich bez znaczenia. Gumy, wygłuszenia, przewody... idzie wszystko wg zachcianek zwierzaka. Opiszę jak walczyłem:

1. Spraye odstraszające - działają faktycznie ok 2 tygodni, po czym trzeba ponownie spryskać. Po paru miesiącach kuny przyzwyczaiły się do zapachu i zaczęły dalej gryźć nawet świeżo spryskaną komorę silnika.

2. Kostki wc - trwałość jw, nie każda odstraszała.

3. Odstraszacz elektroniczny - kupiłem Viano - w sumie to mogę polecić. Początkowo przez prawie 4-5 miesięcy nie było nawet śladów przechadzki po silniku. Później widać, że zachodziła, ale nie niszczyła. Gdzieś doczytałem w międzyczasie, że kuny nie lubią zmian zapachu. Obecnie przy dolewce płynu, czy sprawdzenia oleju prysnę jakimś plakiem, czy odstraszaczem komarów... czymkolwiek. Odpukać - wizyt nie miałem.

Straty - wygłuszenia w aucie moim byłym i obecnym + żony, przewody WN komplet (odpalenie auta na jednym garze brzmi śmiesznie, na dwóch prawie maluch ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mundek28 napisał:

Viano mam w obu autach od kilku lat i są skuteczne,

Jaki pobór prądu jest w tym odstraszaczu? Na filmiku Łzy niestety nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mundek28 napisał:

Nie wiem ale minimalny czasami auto żony stoi w trakcie urlopu kilka tygodni i nic z akumulatorem się nie działo.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BUMERANG napisał:

Jaki pobór prądu jest w tym odstraszaczu

Sam jestem ciekaw, na obudowie są takie wartości:
45mA z wyłączoanym błyskającycm światełkiem. Światełko pobiera dodatkowe 10mA, czyli razem 55mA. 

To są chyba wartości szczytowe - sygnał i światełko nie działa ciągle, więc być może rzeczywisty średni pobór jest mniejszy. Czy jest sposób żeby zmierzyć jakoś zużytą energię w ciągu godziny?

Nie wiem czy dobrze liczę, ale biorąc te wartości z nalepki, to chyba wypada 1,3 Ah na dobę. Czyli w miesiąc może zdoić ostro akumulator, gdyby auto nie jeździło. W instrukcji natomiast napisali, że może działać na akumulatorze bez ładowania przez 8 miesięcy. Nie napisali natomiast na jakim akumulatorze. Jeden akumulator ma 20Ah inny 2500Ah..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.