Jump to content
Łza Włóczynutka

Co polecicie na gryzonie (kuny/gronostaje/łasice itp)

Recommended Posts

Thomas

Możecie się śmiać ale sposób z butelkami przy kołach działa nawet dzisiaj zapytałem czy miał intruza w aucie i nic. Parkujemy od siebie 30 m i ja mam co rano łapy na aucie i resztki pożartego czegoś a u niego nic. Pomysł przywiózł z wakacji w Chorwacji. Koszt 0zł możecie wypróbować.  

Łza Włóczynutka
Posted (edited)

W nocy znowu miałem kunę, poszedłem coś zabrać z samochodu i coś przepłoszyłem.. ale było za ciemno żeby to zidentyfikować. ;) Na razie nic nie zżarła, Jutro ma przyjść chemia i elektronika, mam nadzieję, że jeszcze dobę się powstrzyma z konsumpcją. 

Odnośnie butelek: Obok mojego samochodu zawsze parkuje auto partnerka i tam się nic nie dzieje, a nie ma butelek przy kołach ;) Więc wątpię, żeby brak kun był spowodowany butelkami - z jakichś przyczyn wybierają sobie konkretne auta. Najpewniej więc to nie butelki z wodą, tylko po prostu tamto auto im nie odpowiada.

No i dla kogoś kto dużo używa samochodu to lipa, tak kilkanaście razy dziennie latać z butelkami w każdym miejscu gdzie się parkuje ;) Na pewno można zostać gwiazdą filmików na YT po takiej akcji na jakimś parkingu z monitoringiem ;) Już sobie wyobrażam, jak podjeżdżam pod biurowiec i latam układam butelki dookoła samochodu ;) 😂🤣

Edited by Łza Włóczynutka (see edit history)

TomekKnaus
Posted (edited)

Opisywany był przypadek przez forumowicza, podgryzania przewodów - "samochodów z stajni Renault" - był swego czasu nawet artykuł w Internecie, że smakują im danego producenta gumy - przyciąga je zapach, dlatego jeden samochód sobie chapną a innego nie.

TOM

Edited by TomekKnaus (see edit history)

Łza Włóczynutka

Chyba teoria padła, bo auta są co prawda inne, ale silniki identyczne (słynny PSA/Ford HDI/TDCI)

TomekKnaus
2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Chyba teoria padła, bo auta są co prawda inne, ale silniki identyczne (słynny PSA/Ford HDI/TDCI)

.... Renault był tylko przykładem .....

.... https://www.motofakty.pl/artykul/kuny-lubia-hondy-felieton-jerzego-iwaszkiewicza.html .... itd. itp.

TOM

Thomas
41 minut temu, TomekKnaus napisał:

"samochodów z stajni Renault"

Miałem koleosa bardzo smacznego zdaniem kun bo wpierdzieliły rurę od turbo, która oczywiście na autostradzie postanowiła pęknąć. Teściu ma nissana (to ten od butelek )  i tu podzielam zdanie kun, że to paskudztwo ohydne jest i sam bym tego mokrym patykiem nie dotknął. Na moje nieszczęście audi , którym obecnie śmigam też jest smaczne, zrobiłem oprysk chemiczny i póki co w tym tygodniu nie miałem gości. Kuna to bardzo podstępne zwierzę i jeżeli są w okolicy to musimy się z nimi liczyć. Boją się wszystkiego i niewielkie zmiany w swoim środowisku powoduje, że nie wchodzą w swoje wcześniej upatrzone miejsca, stąd zapach po oprysku czy brzęczyk viano powoduje, że to miejsce omijają.   

Łza Włóczynutka

Renault i nissan to ta sama korporacja, i pewnie te same silniki ;)

Suzu4x4

auto autem , ale proponuje sprawdzić podbitkę i ogólnie łączenia i szczeliny w pokryciu dachu, bo jak kuna się tam zadomowi to problem i koszty mogą być duuużo większe niż przegryziona ruła od turbo czy tam innego intercoolera ;)

BUMERANG

U mnie zawsze szwendały się koty. Własne i obce. Może to powodowało, że kuny nie czuły się pewnie i nie zagnieździły się pod maską. Kuny były, mieszkały sobie w stodole. Widywałem je dosyć często.

Suzu4x4

a widzisz my też mamy koty i ile żywej myszy w swoim domu czy okolicy nigdy nie widziałem o tyle kunie nie przeszkadzało to w pogryzieniu wygłuszeń w moich poprzednich dwóch autach .

jako ciekawostkę wrzucę dwa zdjęcia ze "swojej branży" trójnik kanalizacji fi110  i sztucer fi 60:

20190323_131145_resized.thumb.jpg.796e110f29c612ee7a8d099033d0165f.jpg20190323_114808_resized.thumb.jpg.aa7fcdc18a8375d4359027d9597b1e58.jpg

budynek 4 lata, sprawca szczur   :)

troszkę demolki w kuchni było żeby usunąć przyczynę przecieku walka ze szczurem trwała dwa tygodnie .

20190323_113425_resized.thumb.jpg.a0fc1eb3b8d51f01bbc81e4092932586.jpg20190323_112259_resized.thumb.jpg.dc779a96771a225529263654463b7bc2.jpg20190323_112251_resized.thumb.jpg.c3bf8de040a0e627d7b91637d59613c9.jpg

jacekzoo

@Suzu4x4 z ciekawości, jak dorwaliście dziada?

Suzu4x4

nie my, firma deratyzacyjna .

z tego co wiem jakaś trutka z opóźnionym działaniem  która działa dopiero kilka dni od spożycia przez gryzonia.

w przypadku kun  wszelkie trutki odpadają , kuny są pod ochroną.

BUMERANG
Posted (edited)
11 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

sprawca szczur   :)

No to jest inna liga. U nas w firmie szczury przegryzły ścianę kontenera ( sandwitch ), a w stodole u teściowej przekopały się przez 40 cm. tłucznia! Mnie mysz zeżarła podłogę do przedsionka Aero. ( złożoną w kostkę przegryzła na wylot :krzykacz:)

dziura.JPG

Edited by BUMERANG (see edit history)

Łza Włóczynutka

Pieprzony inpost, miało by dziś, a będzie może w poniedziałek :-(

BUMERANG

Pracują w soboty. Może jutro.