Skocz do zawartości

Sterowanie pompką wody... Jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w środku wypoczynku przestała działać woda w przyczepie. Na szczęście mam miernik elektryczny, trochę kabli itp. Pompa na krótko działa, miktostyk w kuchni działa, bezpiecznik pod zlewem ok.  Szukam jakiegoś przekaźnika,czy ukladu od sterownia ale nie moge znalezc. W szafie tylko rozgaleznik 12v. Prad jest wszedzie.  Ma ktoa jakis pomysl? Przyczepa hobby 650 z 2010roku

15632929296862240230925639968493.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejdź na kostce łączeniowej przewody idące do kranu. U mnie miałem to samo. Odkręciłem kran podpiąłem dwa przewody do kostki w miejsce tych od kranu, na jeden zapiąłem krokodylek, drugi usztywniłem i krokodylkiem włączałem pompkę.Przewody wyprowadziłem przez otwór kranu i go przykręciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki które znalazłem są ok. Ten na foto pod zlewem również.  Przy pompce tylko kostki bez zabezpieczeń. Dziś w godzinę rozebralem prawie całą przyczepę, zglupialem nic nie znalazłem. Sporo kabli jest za lodówka Ale nie wiem jak ją wyjąć. Może ten panel/okap ? 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te dwa przewody (czerwony i czarny) idące od kostki do góry zdjęcia biegną do kranu. W ich miejsce wstaw przewód tak aby oba końce były w miejscu przewodów od kranu. Ja tak miałem, styki w kranie "cykały", ale z powodu nadpalenia (pompka bierze ok 3A) i nie przewodziły. W instalacji pompek nigdy nie spotkałem się ze stycznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wymieniłem już dwie pompki. Obie się zatarły - nie mogę obrócić wirnika. Dobrze, że się opłukałem.  Sprawdż czy masz prąd przy pompie jak otworzysz kran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdamH napisał:

  Sprawdż czy masz prąd przy pompie jak otworzysz kran. 

a jeśli jest, to czy on drastycznie nie spada po załączeniu mikrostyku w kranie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

1. Pompka na krótko z aku działa. Napięcia na jej zaciskach całkowity brak. 

2. Mikrostyki przedzwonilem miernikiem, działają. (W kuchni i w lazience) 

Wątpię by zasilanie pompki  odbywało się bezpośrednio przez mikrostyki, kabelki cieniutkie jak na 3A.

Pomysłów brak, a całej przyczepy nie rozbiore na wyjezdzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załączanie pompki jest na tej kostce pod zlewem. Może tam Ci się coś poluzowało. Ja bym sprawdził na "krótko" pominął kran i przekazał napięcie albo na kostce albo bezpośrednio na kabel "zwrotny" z pompki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kufcio napisał:

Dziękuję za zainteresowanie.

1. Pompka na krótko z aku działa. Napięcia na jej zaciskach całkowity brak. 

2. Mikrostyki przedzwonilem miernikiem, działają. (W kuchni i w lazience) 

Wątpię by zasilanie pompki  odbywało się bezpośrednio przez mikrostyki, kabelki cieniutkie jak na 3A.

Pomysłów brak, a całej przyczepy nie rozbiore na wyjezdzie.

 

Pozdrawiam

U mnie zasilanie bezpośrednio przez styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem po instalacji od skrzynki. Z przodu przyczepy pod wersalką znajduje sie skrzynka elektryczna gdzie schodzą się między innymi kabel przyleczeniowy od samochodu. Całość porośnięta białym śniegiem. Zlalem WD40, oczyscilem szczoteczką  do zębów styki. Instalacja ożyła. Wychodzi na to że faktycznie styczniki pod kranami steruja bezpośrednio pompką. Serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czytam i czytam te tematy o pompie wody bo u mnie po zimie pojawił się problme z nią właśnie... Przyczepa Sprite Super z 2004 roku

1) Nie leci wody po odkęceniu każdego z 3 kranów: kuchnia, łazienka oraz prysznic

2) Pompa wody podłączona na krótko do akumulatora działa.

3) Po odpięciu pompy zasilanie pojawia się po odkręceniu każdego kranu z osobna. Podłączenie pompki powoduje zanik zasilania?

Bezpieczniki sprawdzone... sprawdza dziwna i będę musiał dokładnie po kablach polecieć co i jak...

Ale może ktoś miał podobny problem i wie już gdzie szukać przyczyny... Najberdziej zadziwiający jest ten brak zasilania na przewodach po podpieciu pompki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.