Jump to content
ed

Parkowanie przyczepy na prywatnym terenie.

Recommended Posts

ed

Witam

Na Forum był poruszany problem parkowania przyczepy na prywatnym terenie, a sprawa przepisów budowlanych, które po okresie - chyba dobrze pamiętam - 30 dni wymuszają jakieś działania., bo stojąca przyczepa po tym okresie jest inaczej traktowana prze przepisy budowlane. Pomóżcie nie mogę znaleźć tego tematu. Z góry dziękuję.

Thomas

Na forum nie widziałem ale według prawa budowlanego wystarczy co 120 dni zmienić miejsce postoju przyczepy ( nie ma sprecyzowane o ile - 1 mm). W praktyce przepis całkowicie martwy (wóz Drzymały, Kaplica na Wodzie itp.) interesowałem się tym tematem kiedyś bo sąsiadka miała za długiego nochala i chciała na mnie na wszystko donosić.  Jeżeli masz obiekt nie związany trwale z gruntem a jeszcze na kołach to nic nie musisz robić chyba, że byś koniecznie chciał to do 35 m2 zgłoszenie w urzędzie. 

ed

Już nalazłem

Kevin

W Brennej 80% „domków” letniskowych to zabudowane przyczepy i te tzw. holenderskie jak i kazde inne.

pytałem właścicieli czy inspektor nadzoru się do nich nie przyczepiał, to mi zrobili wykład o tym jak one nie są trwałe z gruntem związane....mili bardzo, ale bardzo mało świadomi. Na fotce wszystkie budynki to wiaty pod którymi stoją przyczepy....

88929111-831A-4E21-B6F7-72D1A898F729.jpeg

Tatra

Nadzór nie działa sam z siebie, ale po donosie ( wniosku o wszczęcie postępowania ). Zatem o ile osoba zainteresowana nie powiadomi nadzoru,  nadzór przyczep nie będzie tropił. Stąd przypadki, gdy przez dziesięciolecia holenderskie domki stoją na podporach i udają mobilne przyczepy. 

Kevin
30 minut temu, Tatra napisał:

Nadzór nie działa sam z siebi

To praktyka, w teorii inaczej. Wszystkie się zmieni po jakiejś pierwszej katastrofie budowlanej. 

Tatra
12 godzin temu, Kevin napisał:

To praktyka, w teorii inaczej. Wszystkie się zmieni po jakiejś pierwszej katastrofie budowlanej. 

To prawda.

Wtedy będzie ogólnopolska sraczka urzędnicza i okaże się, że żadna przyczepa nie jest bezpieczna.