Skocz do zawartości

Trasa Jeziora Piltwickie- Kotor- Ulcinj


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za tydzien moj pierwszy wyjazd z przyczepą do Czarnogóry. Mam pytanie o trasę z Chorwacji przez Kotor do Ulcinj.

Macie może jakies przydatne wskazówki z waszego doświadczenia?

Słyszałem o promie w Czarnogórze i o możliwosci skrócenia nim drogi o 1h.

Podzielcie sie swoja wiedzą na  temat tej trasy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zaliczyłem te trasę w Czarnogórze kilka lat temu samochodem bez przyczepy.
W Chorwacji warto skorzystać z autostrady na ile to możliwe (wczoraj akurat wróciłem z przyczepą, koszt trochę ponad 200 PLN za odcinek Zagrzeb - Ploce).
Zielone karty potrzebne w BiH i Czarnogorze, osobno na auto i przyczepę. Nie sprawdzali kart na tranzycie w BiH na magistrali, ale już przy wjeździe do BiH w Metkowic pytali o zielone karty.

W Zatoce Kotorskiej warto skorzystać z promu bo objazd jest czasochłonny i miejscami dość wąski (odcinek pd-wsch) , z przyczepą może być ciężko. Przy okazji warto odwiedzić Kotor.

Dalej odcinek do Ulcinj jest podobnie jak na Jadranskiej Magistrali w Chorwacji, może miejscami gorsza nawierzchnia ale jest ok, tylko dość długo się jedzie, zakrętasy i ograniczenia predkosci i miejscowości po drodze . Policję w Czarnogorze widziałem może ze 2x.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj tydzień temu wróciłem z Czarnogóry więc info świeże. Trasę przez Kotor do Ulcinj przejedziesz bez problemu. Jeżeli chodzi o prom to ja nie płynąłem wolałem widoki pooglądać w zatoce Kotorskiej. Przydatne wskazówki jadąc z przyczepą przez Czarnogórę trzymaj się tylko głównych dróg, nie zbaczaj w drogi boczne bo są wąskie i o różnej nawierzchni .Ja w Ulcinj polecam camp Miami mniejszy, tańszy od Safari i jak ktoś potrzebuje wifi na całym kempingu.Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj , w tamtym roku robilem tą trasę ale wziołem prom, miałem dosć jazdy w sród tutejszych kierowców chamstwo niesamowite nikt Ci nie ustąpi drogi bedą podjezdzac bys nie zmienil pasa ruchu  itp. W Ulcinyj polecam kemping Maiami spokojny tylko prąd slaby (nam klima nie chcala chodzić ) plaza zjawiskowa czarny piach żółwie i te smieci wszedzie smieci tylko przy hotelach palze uporządkowane. Zobacz sam jak bedziesz mial podobne spostrzeżenia daj znac ja jednak wybralem w tym roku Chorwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.