Skocz do zawartości

Okolice palnika lodówki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Takie pytanie techniczne.

 

Jak u was wyglądają odległości między palnikiem, metalową osłoną a podłogą (czy też półeczką za lodówką)

 

Bo do tej pory zawsze była przerwa pomiędzy palnikiem a półeczką.

Było miejsce żeby swobodnie wyjąć palnik.

 

I trafiłem na sztukę gdzie jest półeczka, i na niej od razu leży metalowa osłona a na osłonie palnik.

Nie ma szansy na wyjęcie palnika do czyszczenia.

 

Ale bardziej mnie zastanawia kwestia nagrzewania się półeczki od palnika i braku przerwy między osłoną a pozostałymi elementami. Pod kątem bezpieczeństwa pożarowego.

 

Przepraszam za brak zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chris_66 napisał:

Nie ma szansy na wyjęcie palnika do czyszczenia

Musi być jakaś możliwość. U mnie osłona wysuwa się w bok. Między osłoną, a palnikiem powinno być dość miejsca, żeby go wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chris_66 napisał:

Temat do gryzienia 

Jest półka, blaszana osłona i palnik. Praktycznie wszystko leży na kupie.

No faktycznie dziwnie. Akurat jestem w temacie, bo czyściłem właśnie układ gazowy do lodówki. Przestawała chłodzić na gazie.  I pod palnikiem było luzu a luzu. Oczywiście po odgięciu metalowej osłony. Czy ta półeczka, to czasem nie jest jakiś wszczep ? Rzeczywiście, może zaistnieć problem jej nagrzewania się. A da się ją wykręcić do demontażu palnika? Inaczej go nie zdemontujesz. I w ogóle do czego ona jat ??

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie
Półeczka jest oryginalna.
Zdjąć się jej nie da.
Żeby cokolwiek zrobić z palnikiem trzeba targać lodówkę out.....
Jak na zdjęciu widać wszystko jest na styk. Bez milimetra luzu.
Cała okolica lodówki jest oryginalna i nie ruszana.

Wiele lodówek robiłem i zawsze półeczka była. Ale znacznie niżej i dawała dostęp do palnika.
A tu takie coś

3da335d51832dcce93330837531079f4.jpg

I po krzyku.
Problem rozwiązany na czas wakacji.
Po powrocie wywalę półkę i odkurzę.

Rozważania dlaczego i po co będą na zimowe wieczory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chris_66 napisał:



Wiele lodówek robiłem i zawsze półeczka była. Ale znacznie niżej i dawała dostęp do palnika.
A tu takie coś emoji33.png



I po krzyku.
 

?

Swoją drogą, ja u siebie żadnej półeczki nie mam. Pusto aż do podłogi... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie zdemolowałeś szafkę, u mnie jest identycznie i bez najmniejszego problemu wymieniłem palnik. Trzeba było odkręcić osłonę palnika ( śrubka w czerwonym oczku ), z drugiej strony masz w osłonie wsuwany języczek, śrubokrętem delikatnie wybijasz i osłona jest do wyciągnięcia.  Żeby sobie zwiększyć ilość miejsca można pozbyć się kratki całkowicie. 

 

lodowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I wszystko jasne do czego jest ta półka.
Po prostu oddziela przedział agregatu od reszty przyczepy. Izoluje ciepłą część lodówki od reszty i wymusza obieg powietrza tylko w tej części i przez kratki na zewnątrz.

Nadal pozostaje pytanie czemu tak blisko palnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, chris_66 napisał:

po krzyku.
Problem rozwiązany na czas wakacji.

Najlepsze są rozwiązania najprostsze :D  A na poważnie wydaje mi się, że po zdemontowaniu blaszanej osłony palnik powinno było się dać wyciągnąć. Na drugim zdjęciu widać jednak jakiś luz miedzy blachą, a półką. Ale już po temacie. Będzie zimny browarek  :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas. Jak zdjąć oslonę to wiem. Jak zrobić całą resztę też.

Tylko żeby cokolwiek serwisować przy palniku trzeba coś zrobić z tą półką. (Teraz już nie trzeba )

We wszystkich innych budkach było na tyle przerwy że można było wyjąć palnik bez problemu.

 

Zresztą teraz u mnie też już można

I jestem spokojny o ewentualne niegrzanie się półki

Najlepsze są rozwiązania najprostsze   A na poważnie wydaje mi się, że po zdemontowaniu blaszanej osłony palnik powinno było się dać wyciągnąć. Na drugim zdjęciu widać jednak jakiś luz miedzy blachą, a półką. Ale już po temacie. Będzie zimny browarek  :piwo:

Między półką a palnikiem wchodziła blacha na styk, druga już by nie weszła. Na zdjęciu nie widać dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chris_66 napisał:

Między półką a palnikiem wchodziła blacha na styk, druga już by nie weszła.

To są skutki składania wnętrza w różnych konfiguracjach jak z klocków Lego. Czasami coś nie spasuje ale jak się zmieści... Może pierwszy właściciel uparł się na coś i dlatego tak wyszło:hmm: W poprzedniej cepce miałem największą szafę na świecie, której mi wszyscy zazdrościli. Bo akurat było miejsce i coś tam trzeba było wsadzić albo zostawić puste. Niemiachy zrobiły podwójną szafę. Teraz mi Żabojady zostawiły dziurę. Takie różne koncepcje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chris_66 napisał:

Tylko żeby cokolwiek serwisować przy palniku trzeba coś zrobić z tą półką

Nie trzeba. Palnik przykręcony jest na jedne śrubce, wcześniej odkręć przewód gazowy ( w środku jest dysza można łatwo zgubić ). Robiłem to nie raz i w tym typie zabudowy lodówki jest to wykonalne. Koniecznie zdemontuj ramkę kratki to tylko kilka śrubek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.