Skocz do zawartości

Z przyczepą kempingową do Stavanger


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Cichy56 napisał:

Jadąc samym samochodem nie muszę się zastanawiać czy przejadę przez jakąś trudną widokową trasę. Moim zdaniem podróżowanie po Norwegii to albo kamper i nocowanie na dziko albo hytte. Kempingi wcale nie są jakoś specjalnie ładnie położone i o wiele ładniejsze można znaleźć miejscówki na dziko.

Byłem 2 razy 2011 i 2016 z namiotem

z przyczepą bym się nie wybrał, chyba, że bym miał 3 miesiące czasu. Z przyczepą odpada/bardzo trudno będzie przejechać wiele tras turystycznych widokowych, a to dla nich się jeździ do Norwegii. Trzeba by zakwaterować się na kempingu, stracić dzień pojechać na trasę, potem WRÓCIĆ bo przyczepa gdzieś tam czeka. Jak ktoś jeździ głównymi drogami to spoko, ale jak dla mnie najlepsze są tam najwęższe na uboczu prowadzące w dziwne miejsca. Dodatkowo na tychże trasach turystycznych latem jest trochę ruchu i wszelkie okolice platform widokowych czy innych ciekawych miejsc są solidnie poparkowane = nie ma jak się zatrzymać z przyczepą

Są miejsca w których nawet kamperów nie widziałem (Lysebotn), tak samo nie pojechałbym z przyczepą Śnieżnej Drogi, czy do wioski Hamningsberg.

NIe zgodzę się tylko co do położenia kempingów - nigdy nie widziałem piękniej położonych kempingów jak w Norwegii i to chyba większości dotyczy. Zawsze jest piękny widok, jakiś wodospad - dlatego spałem tylko na kempingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandrol przeprosiny przyjęte z mojej strony szacunek za taką postawę. Odnośnie cen domków podam przykład Geiranger. Przyjechaliśmy na kemping w centrum(zdjęcie obok) a tam ceny wysokie ale wystarczyło pojechać dalej po drugiej stronie fiordu gdzie za domek z 7 miejscami do spania, prysznicem, dużym tarasem zapłaciliśmy w 2011r 500 koron. Kemping ten prowadziła miła pani z Polski. Jak jechaliśmy w 2007r to sprawdzałem ceny i za zestaw z przyczepą bym zapłacił ok 200 koron a za najtańszy  domek 250 więc w sumie wychodziło taniej bez przyczepy. Przyznaję że później nie sprawdzałem relacji tych cen. Odnośnie tej swobody podróżowania z przyczepą to proponuję obejrzeć film "rodziny na gigancie" jak można pięknie spalić hamulce w przyczepie zjeżdżając z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cichy56 napisał:

Mandrol przeprosiny przyjęte z mojej strony szacunek za taką postawę. Odnośnie cen domków podam przykład Geiranger. Przyjechaliśmy na kemping w centrum(zdjęcie obok) a tam ceny wysokie ale wystarczyło pojechać dalej po drugiej stronie fiordu gdzie za domek z 7 miejscami do spania, prysznicem, dużym tarasem zapłaciliśmy w 2011r 500 koron. Kemping ten prowadziła miła pani z Polski. Jak jechaliśmy w 2007r to sprawdzałem ceny i za zestaw z przyczepą bym zapłacił ok 200 koron a za najtańszy  domek 250 więc w sumie wychodziło taniej bez przyczepy. Przyznaję że później nie sprawdzałem relacji tych cen. Odnośnie tej swobody podróżowania z przyczepą to proponuję obejrzeć film "rodziny na gigancie" jak można pięknie spalić hamulce w przyczepie zjeżdżając z góry.

Ceny z 2007 czy 2011 mogą być już mocno nieaktualne akurat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja swoje 3gr ... zwiedzam skandynawie juz 6 rok. przerobiłem wszystie (prawie) sposoby, w tym cepke małą, dużą, kampera, wynajem domków/mieszkań (2xtydzień)

i oczywiscie to kwestia gustów i upodobań ale IMHO skanynawia jest stworzona do podróżowania z własnym domem. amen. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2020 o 19:53, cicik napisał:

skanynawia jest stworzona do podróżowania z własnym domem. amen

Dobrze mówisz kolego. Zarówno Szwecja, Norwegia jak i Dania to super miejsca do karawaningu. Nie wie jak jest w Finlandii czy na Islandii a mam ochotę się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pany - racja leży gdzieś po środku  -  podstawą do takiego twierdzenia sa moje niewielkie doświadczenia własne i informacje od kumpla który już lata jeździ autobusem w okolicach Trondheim
Promy z budą  - cena koszmar - długość rodzi cenę
Domki - możliwość na miejscu taniej niż w cennikach widocznych w necie
Kraj turystycznie b. przyjazny podobnie jak jazda karawaningowa pod warunkiem ze się właściwie zachowujemy
Biwakowanie poza kempingami - możliwe
Drogi dobre, kultura jazdy wysoka
sam Nordkapp - uważam za przereklamowany - chyba że chodzi  o zaliczenie tego punktu bo tak to jest wiele miejsc ciekawszych i ładniejszych

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GregPower napisał:

Nie wie jak jest w Finlandii

Płasko :) Piękne tereny, ale jak dla mnie monotonnie. Jezioro, las, jezioro, las. Spałem jedną noc na kempingu i to w budce, więc nie wiem jak infrastruktura - mój akurat był jak w PRLu. Co mnie zaskoczyło to wieś od wsi 50km a LTE w każdym zakamarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli ktoś będzie wybierał się do Norwegii z przyczepą lub kamperem, to dobrze jest sprawdzić warunki pogodowe na drodze. Mapa z kamerami i bieżącymi warunkami jest na stronie cam.naszcaravaning.pl  Pogoda jest nieprzewidywalna. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.