Skocz do zawartości

Opony do przyczepy


Paweł 66

Rekomendowane odpowiedzi

Odszczekuje to o co pytałem :mlot:  Tak to jest jak się w korku przez telefon nie widzi kropki i konwersuje na forum .
Przepraszam Ciebie za zamieszanie . 
Tak się kończą zabawy telefonem w samochodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 17.11.2017 o 21:11, kalapan napisał(a):

Jak już pisałem zamówiłem te Hankooki, będą w poniedziałek.Jakiś czas można na tym jeździć.Felgi mam w idealnym stanie, w tym jedna na zapasie. Martwi mnie tylko to, że w trasie różnie bywa - czasami właduje się człowiek w dziurę i może być bieda.Owszem koło zapasowe niby jest, ale po nim nie ma już nic.Co gorsza nie ma nawet perspektywy żeby kupić nową felgę.

Nie mam wyjścia - będę tak jeździł i tyle. Jak mi się posypią łożyska w kołach, albo co innego, wtedy pomyślę o wymianie całych piast i bębnów i to na takie żebym bez problemu mógł założyć felgi 4x100, albo 5x112. W końcu do osi alko chyba dostanę takie piasty i bębny.

Hej, i jak te opony bo sam teraz przerabiam ten problem...

165/80 R13 to tylko same wynalazki

I też jestem na etapie wyboru hankok albo falken...

Daj znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.04.2023 o 11:40, czyś napisał(a):

[...]zgarnalem tylko swoją stałą lagę do dokręcania kół (od lat koła dokręcam kluczami o podobnej długości, tak ze 30-40 sztuk co rok)[...]

 

Haha, ta laga, to dziecko przy tym czymś - "The King of the all breaking bars" - cały filmik jest zabawny, ale o tym narzędziu od 5:16 minuty. Tutaj, nasze poczciwe "yyy" ma wymiar YYYYYYYYYYYYYYY..... 

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mot napisał(a):

Haha, ta laga, to dziecko przy tym czymś - "The King of the all breaking bars" - cały filmik jest zabawny, ale o tym narzędziu od 5:16 minuty. Tutaj, nasze poczciwe "yyy" ma wymiar YYYYYYYYYYYYYYY..... 

 

Wersja "baby" do dokręcania cirka 260 niuta :) Do jakiegokolwiek busa bez 2-2,5 m rury i pokrętki 3/4 cala nawet nie ma co podchodzić, szkoda bez sensu napsuć kluczy, a przy 1/2 calowych musialo się tak skończyć. Pogięta pokrętka, złamana laga katowa - w sumie starczyłoby na pokrętkę 3/4 i dobrą nasadkę 41 mm. Przy busie niby dotąd  solidne klucze zaczęły mi trzaskać w rękach... Grunt ze chłopaki się dobrze bawią.

A tak na serio, wydaje mi się, że w ogóle albo b. słabo odbili zagniecenie na nakrętce, dlatego tak trudno szło, widać kiedy już odkręcili, jak zagniecenie podjechało gwint przegubu, do białego. Tak można było w malaczu czy dużym fiacie, tu już nie pójdzie, jak jeszcze nakrętka 41 mm dokrecana coś pod 500Nm. Niestety, trzeba albo podbić, albo przeciąć zagniecenie, bo inaczej nakrętka dokręconą cirka 500 niuta, nie pójdzie bez specjalistycznego sprzętu (np. naprawdę duuuży pneumat z reduktorem).

Zdarzyło się, zestaw półośka ze zwrotnicą, przegubem i łożyskiem też się wyciągało (ale to wieloklin się do tego stopnia zapiekł/przekorodował), całość rozmontowana dopiero na 20t prasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takiego chińczyka zamówiłem ostatnio z Ali za ok.60zl, doszedł w tydzień chyba. U nas też są po ok.100zl.

Sprawdza się, działa poprawnie, nie trzeba nawet kabla USB podłącza bo spokojnie ładuje się słońcem.

 

IMG_20230613_110010_HDR.thumb.jpg.46cb8692ab084db8b29923a369a087b9.jpgIMG_20230613_110123_HDR.thumb.jpg.b6e293752ad36de2abf966e6c2842ac4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 14:58, borek6 napisał(a):

Myślisz że trzeba ważyć opony po założeniu czujników? Daj jakiegoś linka https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak warto wyważyć. Linka nie mam pod ręką, ale jest tego sporo na Ali, teraz widze nawet jakieś po 40zl za ten zestaw.

https://pl.aliexpress.com/item/1005005130633692.html

W dniu 13.06.2023 o 18:35, Misio napisał(a):

Zawsze mnie "zastanawia/martwi" permanentnie wciśnięty zaworek...

Na razie zrobiłem 1500km i nie schodzi powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio napisał(a):

Ale jak się będzie chciało np dopompować za rok czy dwa, to czy zaworek wówczas zadziała...

U mnie trzeci sezon z tym wynalazkiem leci i zaworkom nic nie jest. Na zimę czujniki zabieram do domu, aby niepotrzebnie baterie nie marzły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tuż przed wyjazdem okazało się że dotknął mnie temat opony. Sprawdziłem dokładnie opony i wyszedł taki kwiatek

IMG_20230616_124241.thumb.jpg.fea91b018fd9f0233f94858d0b7314d9.jpg

 

Na szybko muszę kupić dwie opony.

Obecnie mam 185 r14c 104/102N

Czy mogę zmienić opony na 195 80 r14c 

Jaką markę polecacie zależy mi na całorocznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak czasu opony zamówione. Mają być na poniedziałek

Hankook Vantra ST AS2 RA30 195/80 R14 106/104 Q C

 

Czy zgodnie z poniższą tabelę z instrukcji adri na pompowanie opony do 4.3 bara będzie właściwe?

Screenshot_2023-06-16-14-07-08-306_cn_wps.moffice_eng.thumb.jpg.98ad1ac248416c7f3cdb363e8551c656.jpg

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.