Skocz do zawartości

MOVER Czy ktoś wie co się dzieje ?


jarek8322

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie co może być przyczyną jeżeli stoję blisko przyczepy wszystko działa jak należy tzn pilot łączy się z centralką

jeśli odejdę kawałek np do dyszla rozłańcza mi pilota z centralką i cepka nie jedzie 

wrócę blisko aku lub centralki pilot sie łaczy i cepka jedzie 

co może być tego przyczyną

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 minutę temu, fwitia napisał:

witam Panowie co może być przyczyną jeżeli stoję blisko przyczepy wszystko działa jak należy tzn pilot łączy się z centralką

jeśli odejdę kawałek np do dyszla rozłańcza mi pilota z centralką i cepka nie jedzie 

wrócę blisko aku lub centralki pilot sie łaczy i cepka jedzie 

co może być tego przyczyną

pozdrawiam 

wymieniałeś baterie w pilocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PolariS napisał:

Antena od centralki gdzieś się nie "zakręciła"? Może coś zakłóca? 

hmm coś sugerujesz kolego 

powiem tak jakiś kabelek mi wychodzi pod spodem od centralki Wydaje mi się że to jest jakaś antena bo jak się zbliżę do niej to mover działą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak to wygląda taki oto sprzęt N a początek odpiołem wszystkie kable a mianowicie myslę że spróbuje wylutować stary kabel antenowy a zastąpie go nowym Myślicie że to cos pomoże Zdjęcie poglądowe

20200619_174500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fwitia napisał:

Panowie tak to wygląda taki oto sprzęt N a początek odpiołem wszystkie kable a mianowicie myslę że spróbuje wylutować stary kabel antenowy a zastąpie go nowym Myślicie że to cos pomoże Zdjęcie poglądowe

20200619_174500.jpg

dokładnie spróbuj albo poprawić luty przy centralce tego kabla co jest, zważ uwagę aby nie zwierały się przy centrali. Jeżeli nie pomoże możesz wymienić bo moze być np złamany/przetarty gdzieś w połowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie powiem tak wymieniłem kabel antenowy w centralce powiem szczerze że dałem go chyba z metr długi i wymieniłem też w pilocie 

Pomogło co nieco bo stoję przy dyszlu i pilot reaguje ale czasem zdarzy mu się przerwać połączenie 

PolariS a ten trymer heh to co to takiego bo nie czaje za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena nie może być dowolnej długości, jeżeli zmieniasz kabel to dokładnie na przewód tej samej długości i nie może też o małym przekroju (ok. 0,8 mm2.)

A najlepiej wykonaj ją ze szprychy rowerowej o długości jak stary drut i ustaw ją pionowo wyprowadzając przez przepust gumowy w obudowie. Tak ma mój sterownik.

W płytkę w miejsce starej anteny wlutuj żeński konektor do pręta anteny męski konektor i połączenie gotowe.

Na Forum był kiedyś opis wrzucony przez Kristofera -jak zrobić antenę z kabla koncentrycznego. Strojenie anteny do długości fali (zwiększanie zasięgu) realizowane przez skracanie długości anteny więc lepiej dać trochę dłuższy pręt i drogą prób przez ucinanie uzyskasz najlepszy zasięg. Poznacz sobie długość pręta i odcina gdy zasięg spadnie wykonaj pręt nowy o długości przed ostatnim ucięciem.  Ucinanie po 1 mm.

5 godzin temu, PolariS napisał:

Byle przewód był tej samej długości. 

 

W pilocie nie ma czasami trymera do częstotliwości?

 

Przy tych częstotliwościach już kawałek anteny zastępuje trymer - one mają już za dużą pojemność. W pilotach niema trymerów.

fwitia - trymer to kondensator o regulowanej pojemności  w niewielkim zakresie. W pilocie musisz wlutować przewód dokładnie o tej samej długości takiej jaką miał poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.