Jump to content
jarek8322

MOVER Czy ktoś wie co się dzieje ?

Recommended Posts

marcin3city
56 minut temu, beloryb napisał:

Witam miałem podobny objaw uszkodziła mi się centrala z powodu słabego akumulatora niestety musiała jechać na wycieczkę do Anglii  na naprawę .

Sprawdzałem z drugim pilotem i też nic nie dawało .W naszym kraju nikt nie podął się naprawy .Chociaż była w dwóch serwisach.Po powrocie działa świetnie nie wiem czy nie lepiej niż przed naprawą . Dostała nowy soft wymiana jakiś dwóch bezpieczników na płycie. Przed naprawą najeżdżając na kliny lubiła się wyłączyć teraz tego nie ma a jest ten sam akumulator.

Pozdrawiam

Dzięki za info. Czy mozesz mi napisac mniej więcej jakie były koszty naprawy oraz do kogo konkretnie wysyłałeś?

beloryb

Koszty naprawy to 95 funtów z przesyłka z powrotem w Angli przesyłka do Anglii i wysyłka w Anglii po mojej stronie była .

marcin3city
38 minut temu, beloryb napisał:

Koszty naprawy to 95 funtów z przesyłka z powrotem w Angli przesyłka do Anglii i wysyłka w Anglii po mojej stronie była .

dzieki, czy masz jakis namiar na firmę która dokonywała naprawy?

beloryb

Odnalazłem dane firmy co mi  naprawiała mover .

www.arelectronics.co.uk

rsol@arelectronics.co.uk

Nadmienie że naprawiają cała elektronikę przyczep , fakturka gdzieś zagineła ale odnajde .

kojus

U mnie też pojawił się problem.  Przejechałem przyczepą kilka metrów. Po czym zapakowane ja i chciałem wrócić na miejsce. W międzyczasie doładowałem akumlator.  Pilot początkową połączył się z centralka (słychać było specyficzny dźwięk). Po czym przyłączył się i nie chce się już połączyć. Baterie wymienione, akumlator sprawny naładowany, pilot ponownie zesparowany. Movera truma 

marcin3city
Godzinę temu, kojus napisał:

U mnie też pojawił się problem.  Przejechałem przyczepą kilka metrów. Po czym zapakowane ja i chciałem wrócić na miejsce. W międzyczasie doładowałem akumlator.  Pilot początkową połączył się z centralka (słychać było specyficzny dźwięk). Po czym przyłączył się i nie chce się już połączyć. Baterie wymienione, akumlator sprawny naładowany, pilot ponownie zesparowany. Movera truma 

Hej, ja próbowałem wszystkiego i nie udało się naprawić, docelowo odesłałem centralkę do sprzedawcy, sprzedawca naprawiał centralkę w : serwis Truma w Krakwie, Loycon systems Kraków ul.Przemysłowa 12. Z tego co rozmawiałem z nim koszt naprawy centralki wyniósł 130zł, faktycznie po odesłaniu centralki wszystko było w zeszłym roku ok przez kilka wyjazdów, w tym roku jeszcze nie miałem okazji testować. Także myślę że nie ma się co bawić i podjechać lub wysłać centralkę do tego serwisu.

kojus

Tak zrobię.  Mieszkam  niedaleko Kraków. Cena spoko. Używana centralka na Ebay to koszt około 800-900 zł z przesyłką.  

marcin3city

Daj znać czy faktycznie pomogli. Może przydać się na przyszłość dla innych. 

kojus

Serwis Trumy postawił diagnozę,  brak komunikacji centralki z pilotem.  Podobno nawet nie ma komunikacji przez złącze diagnostyczne.  Więc nie pozostało mi nic innego jak zakup nowej. Będę próbował naprawić uszkodzony sterownik po wakacjach w innych warsztatach zajmujących się naprawą elektroniki. 

20200521_182745.jpg

marcin3city
14 godzin temu, kojus napisał:

Serwis Trumy postawił diagnozę,  brak komunikacji centralki z pilotem.  Podobno nawet nie ma komunikacji przez złącze diagnostyczne.  Więc nie pozostało mi nic innego jak zakup nowej. Będę próbował naprawić uszkodzony sterownik po wakacjach w innych warsztatach zajmujących się naprawą elektroniki. 

20200521_182745.jpg

przykro mi że musiałeś zakupić nową, powiedz mi proszę jaki był jej koszt?

kojus

1330 brutto.  Na niemieckich stronach 350 euro tak że cena przyzwoita. 

beloryb

Witam ja ten temat miałem w roku 2018  też wysyłałem do serwisu Truma w Krakowie i Poznaniu . Odpowiedzieli że nie da si naprawić pojechałem tam sam (Kraków). Zaskoczenia odebrać centrale a tam małe zdziwko serwis to dwa biurka i jakieś zaplecze gdzie w kartonach leżała moja centrala . Po czym przez znajomego  wysłałem centrale 2019 r do UK na ebau znalazłem firmę która pisała jak centrala nie jest pęknięta ani zaśniedziała to za 100 funtów naprawia i odeślą do UK. I tak zrobiłem i ciesze się działa.Wymienili dwa bezpieczniki na płycie oraz wgrali nowy soft tak napisali na fakturze . Objawy były takie że nie kończyła testu napędów.

Pozdrawiam