Skocz do zawartości

MOVER Czy ktoś wie co się dzieje ?


jarek8322

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma mały problem a mianowicie kupił mover Truma GO2 używany i nie może uruchomić. Problem jest taki że pilot cały czas pika tak jak by się nie mógł połączyć z centralką. Po przytrzymaniu na centralce przycisku (coś jak by reset) i włączeniu pilota po kilku sekundach pilot przestaje pikać ale dalej nic nie działa ani też nie świeci zielona kontrolka na pilocie. Przy pierwszym podłączeniu centralki coś w niej stukało 2-3 razy tak jak by się załączał jakiś stycznik. Dzieje się też tak wtedy jak najpierw będzie włączony pilot a później centralka, oczywiście pilot cały czas pika. Dzieje się dokładnie to co na filmach.  Ktoś się może spotkał z takim problemem ? Czy też może to nie problem ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakaś łączność jest, po przy przytrzymaniu tego przycisku restart w centralce i włączeniu pilota po kilku sekundach pilot przestaje pikać ale nie świeci kontrolka na pilocie to jest jedno. A drugie po włączeniu pilota dioda na centralce po kilku sekundach zaczyna migotać ale pilot pika cały czas po wyłączeniu pilota dioda na centralce zaczyna mrugać co kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan akumulatora, a potem przy włączonej centralce, napięcie na akumulatorze - nie powinno być niższe od 12 V
W dalszej kolejności sparuj ponownie pilota i centralkę, ponieważ najprawdopodobniej zresetowałeś już pamięć centralki:
* Nacisnąć przycisk zerowania (k) na module sterowania i
przytrzymaj go (powoli miga czerwona dioda LED – j), po ok. 5 s dioda LED (j) zacznie migać szybko.
Puść przycisk zerowania i w ciągu max 8 s naciśnij na wyłączonym pilocie przycisk (c) czyli „Przyczepa kempingowa w tył” - przytrzymaj ten przycisk i równocześnie włącz pilota za pomocą bocznego przełącznika suwakowego (a). W tym momencie pilot i centralka zostają "sparowane".
Jeśli coś Ci się nie uda, powtórz czynności ponownie.

Truma.jpg.0b1eb54c50083067e3617a43421de908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 15:56, Kristofer napisał:

Sprawdź stan akumulatora, a potem przy włączonej centralce, napięcie na akumulatorze - nie powinno być niższe od 12 V
W dalszej kolejności sparuj ponownie pilota i centralkę, ponieważ najprawdopodobniej zresetowałeś już pamięć centralki:
* Nacisnąć przycisk zerowania (k) na module sterowania i
przytrzymaj go (powoli miga czerwona dioda LED – j), po ok. 5 s dioda LED (j) zacznie migać szybko.
Puść przycisk zerowania i w ciągu max 8 s naciśnij na wyłączonym pilocie przycisk (c) czyli „Przyczepa kempingowa w tył” - przytrzymaj ten przycisk i równocześnie włącz pilota za pomocą bocznego przełącznika suwakowego (a). W tym momencie pilot i centralka zostają "sparowane".
Jeśli coś Ci się nie uda, powtórz czynności ponownie.

Truma.jpg.0b1eb54c50083067e3617a43421de908.jpg

A wiesz może jaka może być przyczyna że jeden z silników chodzi głośno ? Głośno czyli wyje tak jak by był pod dużym obciążeniem tak jak by go coś trzymało, ogólnie jest dużo słabszy bo ma problem z podjazdem pod próg 3 cm. Dodam że silnik był zalany wirnik był cały w rdzy został wyczyszczony, stojan również wyczyszczony, szczotki chodzą luźno nie przycinają się .  Czy może być to łożysko na silniku przy wałku atakującym, sam wirnik kręci się lekko razem z przekładnią.

Edytowane przez jarek8322 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej również mam problem z nowo zamontowanym moverem Truma GO2. Po włączeniu pilota wygląda że łączy się z centralką ponieważ dioda na pilocie pali się na zielono ciągłym światłem. Natomiast na centralce z wolnego migania zaczyna po połączeniu dioda pulsować mega szybko.

Sprawdzałem dojście napięcia do centralki i jest praktycznie takie same w momencie wyłączonego pilota jak i podłączonego. 

Dla pewności podpiąłem do przyczepy nowy akumulator z auta i efekt taki sam. Wymieniłem baterie w pilocie.

Nagrałem jeszcze film jak to wygląda. Przy okazji pokazane jest jak połączyć ponownie pilota, może komuś się przyda.

Z góry dzięki za pomoc, może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 07:38, kojus napisał:

Przy słabych bateriach w pilocie może być też problem z połączeniem. 

Dzieki za podpowiedź, baterię wymieniłem jako pierwsze aby mieć pewność że to nie ich wina, niestety bez efektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny objaw uszkodziła mi się centrala z powodu słabego akumulatora niestety musiała jechać na wycieczkę do Anglii  na naprawę .

Sprawdzałem z drugim pilotem i też nic nie dawało .W naszym kraju nikt nie podął się naprawy .Chociaż była w dwóch serwisach.Po powrocie działa świetnie nie wiem czy nie lepiej niż przed naprawą . Dostała nowy soft wymiana jakiś dwóch bezpieczników na płycie. Przed naprawą najeżdżając na kliny lubiła się wyłączyć teraz tego nie ma a jest ten sam akumulator.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.