Skocz do zawartości

Nacisk na hak a waga przyczepy


GAJOWY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To bardzo sprytne rozwiązanie. Waga jest skalowana dla takiego właśnie umiejscowienia.

Ma jedną wadę - kółko trzeba wciąż odkręcać, bo inaczej może szybko zmienić właściciela i to jest powód, dla którego nie zainteresowałem się nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem kij w mrowisko, ale to chyba dobrze. Kristofer - pełna profeska :)

Powiem jak to u mnie wygląda. Ja mam audi A6 sedan - wersja komfort. I rzeczywiście jak podpinałem przyczepe na oryginalnych sprężynach nowych to przyczepa stala troche pochylona do przodu w dół. Tył auta siedział jak cholera bo sprężyny były za miękkie z zasady. Po wymianie na sprężyny od kombi (takiej samej wysokości ale grubszy zwój) ze względu na butle LPG i hak, przyczepa po podpięciu przód ma delikatnie wyżej niz tył, a tył w samochodzi lekko tylko usiadł. Dlatego w moim przypadku wyważenie jest istotne i powinienem dawac drochę więcej rzeczy na przód przyczepy.

Edytowane przez sneer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nic nie wkładac między zwoje bo wtedy sprężyna lubi pęknąć bo nie pracuje jak powinna, jesli już to lepiej dac podkładke pod sprężynę .....

!! właśnie chciałem to napisać ... :)

taka wkładka wyłącza z "pracy" 1 - 1,5 zwoju a pozostałe zwoje pracują ze zwiększonym obciążeniem - dlatego LUBIĄ pękać .

ps.

jakoś tak jest ze sprężyny do aut są relatywnie tanie i łatwo podmienić na wzmocnione czy z wer. kombi ... lub oddać do kowala który rozklepie i utwardzi.

sorki za ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Dzisiaj po spakowaniu cepki postanowilem zważyć nacisk dyszla na mój hak. Delikatnie mnie wmurowało kiedy zobaczyłem 100kg. Szybko zabrałem sie do układania pakunków wewnątrz przyczepy. Udało mi sie zejśc chyba do 80kg i tutaj pytanie czy taki nacisk jest OK tzn. bezpieczny. Moja Madzia ma 75kg zalecane. Na przodzie zostawiłem tylko lodówkę a na tył zapakowałem pozostałe graty (przedsionek, krzesełka, szafki, stoliki z cepki, rowerki dzieci). Nie mam pojęcia jak pozbyć sie tych 5 kg żeby było ksiązkowo.

post-687-0-18266000-1438285177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dop. obciązenie dyszla (tabliczka)...

Wg mie trochę dużo. bo może "podrywać" przód auta przy hamowaniu, a wtedy włosy dęba stają. Raz widziałem coś takiego...

Obstawiłbym 70 kg. jako ideał. Jak mam taki problem to wrzucam na sam tył baniak 10 l z wodą pitną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze dop. obciązenie dyszla (tabliczka)...

Wg mie trochę dużo. bo może "podrywać" przód auta przy hamowaniu, a wtedy włosy dęba stają. Raz widziałem coś takiego...

Obstawiłbym 70 kg. jako ideał. Jak mam taki problem to wrzucam na sam tył baniak 10 l z wodą pitną

Commander na dyszlu mam 100kg. Z ta woda to dobry pomysł, mam baniak 20l. Jutro to przetestuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogranicz tez ilosc pakunkow.

Nie wiem w prawdzie co tam wozisz ale pamietaj ze zbijanie wagi poprzez przekladanie nie bedzie zdrowe dla konstrukcji (trzeba to robic z glowa a nie tylko z waga w reku).

Butla z gazem gdzie jezdzi?

Jakas woda w zbiornikach, ciuchy w szafkach (moze mozna je na czas drogi do auta), itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogranicz tez ilosc pakunkow.

Nie wiem w prawdzie co tam wozisz ale pamietaj ze zbijanie wagi poprzez przekladanie nie bedzie zdrowe dla konstrukcji (trzeba to robic z glowa a nie tylko z waga w reku).

Butla z gazem gdzie jezdzi?

Jakas woda w zbiornikach, ciuchy w szafkach (moze mozna je na czas drogi do auta), itd.

Butli z gazem nie mam, nie jest mi potrzebna zamiast jej na przodzie przyczepy ale nie w bakiście tylko wewnątrz mam przymocowaną lodówkę. Na tyle jak już pisałem pozostałe graty. Zbiorniki na wodę puste, ciuchy tylko w szafie na środku. Auto już zapakowane walizkami. 

post-687-0-49671500-1438320281_thumb.jpg

post-687-0-99132600-1438320285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pamietajmy także o maksymalnej wartości nacisku na zaczep przyczepy. Dla przykładu u mnie jest to wartość 50 kg podawana przez producenta przyczepy w instrukcji. Oczywiście z tą wartością u każdego może być różnie, ale myślę, że jeśli te dwie liczby - nacisk na hak i wartość obciążenia zaczepu spotkają około 55-65 kg to będzie idealnie. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ty wozisz tą lodówkę?

Ta w cepce nie działa czy jak?

Po zdjęciach widzę, że bardzo źle rozkładasz ładunek i rama ciężko pracuje (na skrajach).

Jak ta lodówka jest niezbędna znajdź jej miejsce mocowania na środku cepki (może być delikatnie za osią, niekoniecznie na niej) a pozostałe pakunki podziel około 50%/50% tył/przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.