Skocz do zawartości

Nacisk na hak a waga przyczepy


GAJOWY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

23 godziny temu, tomekk napisał:

Zakładam że we wszystkim Knausach, a przynajmniej Sportach z podobnych roczników jest tak samo.

Witam!

Tomku, nie we wszystkich Knausach - zależy to wyłącznie od konstrukcji przyczepy/ramy. Też mam przyczepkę wspomnianej marki, a nacisk = 100 kg.

nacisk.jpg.d555dcd095ce0d0d4749c9e8e0f89fff.jpg


50 kg wydaje się niską wartością, ale jeśli dla tego modelu przyczepy, taką właśnie ustalił producent, to moim zdaniem, nie powinno się jej przekraczać w/g własnego uznania. :nono:
Odzwierciedleniem wybranych parametrów z homologacji pojazdu jest tabliczka znamionowa i tam widzimy m.in. max wartość pionowego nacisku zaczepu.
Poza tym: https://forum.karawaning.pl/topic/20788-przekroczenie-dmc-jakie-kary/?do=findComment&comment=646782

PS
Proponuję scalić "nowo" powstały temat z już istniejącym, ponieważ zrobi się galimatias :hmm:
https://forum.karawaning.pl/topic/5507-nacisk-na-hak/page/4/

 

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kristofer napisał:

Witam!

Tomku, nie we wszystkich Knausach - zależy to wyłącznie od konstrukcji przyczepy/ramy. Też mam przyczepkę wspomnianej marki, a nacisk = 100 kg.

nacisk.jpg.d555dcd095ce0d0d4749c9e8e0f89fff.jpg


50 kg wydaje się niską wartością, ale jeśli dla tego modelu przyczepy, taką właśnie ustalił producent, to moim zdaniem, nie powinno się jej przekraczać w/g własnego uznania. :nono:
Odzwierciedleniem wybranych parametrów z homologacji pojazdu jest tabliczka znamionowa i tam widzimy m.in. max wartość pionowego nacisku zaczepu.
Poza tym: https://forum.karawaning.pl/topic/20788-przekroczenie-dmc-jakie-kary/?do=findComment&comment=646782

PS
Proponuję scalić "nowo" powstały temat z już istniejącym, ponieważ zrobi się galimatias :hmm:
https://forum.karawaning.pl/topic/5507-nacisk-na-hak/page/4/

 

 

Witam

Krzysiek pokazałeś tabliczkę, a masz może homologację ?

Wielu z Was pisze o : parametrach urządzenia najazdowego, zaczepu, ewentualnie dane z tabliczki, a mnie chodzi o dokładnie pokazanie homologacji producenta w formie papieru. Sam wkleiłem swoją homologację.

Pozdrawiam

PS Scaliłem sugerowane wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Powiem tak, który z Was odważy się jeszcze sprawdzić homologację ?
Pozdrawiam
To tylko chyba w Knaus takie jaja. U mnie w homologacji jak i na tabliczce jest ta sama wartość czyli 100 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niemiecką homologację.

Dostałem przy zmianie DMC jakby odpis niemieckiej homologacji.

Jutro zrobię zdjęcie i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2019 o 10:23, tomekk napisał:

Witam

Masz homologacje, czy czytasz z czegoś innego ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za zwrócenie uwagi na bzdurę, którą niechcący napisałem;-)

Nie wiem skąd wziąłem to 75 kg, ale chyba zasugerowałem, się holownikiem i jego hakiem.

Oczywiście zarówno budka jak i zaczep mają 100 kg...

Mooja kulpa!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na bzdurę, którą niechcący napisałem;-)
Nie wiem skąd wziąłem to 75 kg, ale chyba zasugerowałem, się holownikiem i jego hakiem.
Oczywiście zarówno budka jak i zaczep mają 100 kg...
Mooja kulpa!:-)
Witam

Ale czy masz może papier z homologacji ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.