Skocz do zawartości

Sarvar


mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde  :]   -dobre pytanie.

 

Wszystko zależy od tego przez które przejście graniczne chcesz przejechać. 

 

Jeśli będziesz jechał przez Czechy i używał autostrad to będzie Ci potrzebna również winieta Słowacka. Plus przy jeździe przez CZ jest taki że jak wskoczysz na A1 to do samej Rajki dojeżdżasz Autostradami.

 

Jeśli chcesz winietę tylko na Słowację to musisz jechać tak jak opisałem to tu: http://forum.karawaning.pl/topic/17074-dogrywka-czyli-zn%C3%B3w-jedziemy-na-termy/

 

Może dziś jeszcze uda mi się w tamtym temacie opisać sam Sarvar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inną propozycję:)

 

W PL, lecisz na przejście graniczne w Zwardoniu, stamtąd na Żylinę. Z Żyliny na Rajec i zwykłymi (bardzo, bardzo malowniczymi i dobrymi) drogami, jedziesz aż do przejścia granicznego SK/HU w Gyorze. Potem, również zwykłymi drogami lecisz na Sarvar. Oszczędzasz na winietach, które w zasadzie niewiele Ci dadzą :)

 

Ale to tylko sugestia i propozycja. My tak często jeździmy na wakacje, jeśli wybieramy się na południe CRO i jedziemy przez HU.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zajechałem o 22:30 do Sarvaru. Camping nabity, na parkingu zewnętrznym nocowało 5 kamperów i 4 zestawy. Czekam jak otworzą o 8 recepcję ale obawiam się że nie wjadę z marszu. Trzeba będzie albo czekać, albo jechać dalej. 

IMG_20190710_072607.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tomii napisał:

Czekam jak otworzą o 8 recepcję ale obawiam się że nie wjadę z marszu. Trzeba będzie albo czekać, albo jechać dalej. 

W zeszłym tyg. zrobiłem dokładnie to samo, z nastawieniem że sie wbije (w czwartek). Na kempingu było wolnych 5 parceli, niestety zarezerwowane... i musiałem jechać dalej. Wybrałem Papę, ale nie do końca się spodobało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zameldował mnie. Dostałem zegarki, na baseny mogę iść, ale parcelki jeszcze nie mam. Czekam aż ktoś wyjedzie na parkingu na zewnątrz. 

Słabo się robi. Przybywa turystów a zaczyna brakować miejsc na kempingach. Gdzie te czasy kiedy wszyscy jeździli na marmurki a my bez rezerwacji mogliśmy na spontanie ... 

Tak poważnie to widać spory napływ turystów z Czech i Słowenii. Widać to na Węgrzech jak i Chorwacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Zameldował mnie. Dostałem zegarki, na baseny mogę iść, ale parcelki jeszcze nie mam. Czekam aż ktoś wyjedzie na parkingu na zewnątrz. 

Słabo się robi. Przybywa turystów a zaczyna brakować miejsc na kempingach. Gdzie te czasy kiedy wszyscy jeździli na marmurki a my bez rezerwacji mogliśmy na spontanie ... 

Tak poważnie to widać spory napływ turystów z Czech i Słowenii. Widać to na Węgrzech jak i Chorwacji. 

W Sarvarze to akurat normalne. Byłem tam chyba 3 lata temu, jeszcze z poprzednią budą i też miejsc było jak na lekarstwo, a kemping zapełniony na maxa. Po prostu tam w ogóle sam kemping jest stosunkowo mały i chyba nawet nikt nie myśli o tym aby go powiększyć jak to zrobili chociażby w Lipot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

W Sarvarze to akurat normalne. 

Jacek 6 lat temu jak tu byłem to normalność była inna :)

80% klientów to w tej chwili czesi. Zadziwiające ilu ich jest biorąc pod uwagę że pogoda wcale nie jest luksusowa. Zdominowali to miejsce. 

O 10 udało się wjechać. 

IMG_20190710_112508.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomii napisał:

Jacek 6 lat temu jak tu byłem to normalność była inna :)

80% klientów to w tej chwili czesi. Zadziwiające ilu ich jest biorąc pod uwagę że pogoda wcale nie jest luksusowa. Zdominowali to miejsce. 

O 10 udało się wjechać. 

IMG_20190710_112508.jpg

3 late temu też było sporo Czechów - mają po prostu blisko :)Ja byłem pamiętam po 12 - bramy wtedy zamknięte były więc koczowaliśmy na parkingu wraz z innymi chętnymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomii napisał:

Zameldował mnie. Dostałem zegarki, na baseny mogę iść, ale parcelki jeszcze nie mam. Czekam aż ktoś wyjedzie na parkingu na zewnątrz. 

Słabo się robi. Przybywa turystów a zaczyna brakować miejsc na kempingach. Gdzie te czasy kiedy wszyscy jeździli na marmurki a my bez rezerwacji mogliśmy na spontanie ... 

Tak poważnie to widać spory napływ turystów z Czech i Słowenii. Widać to na Węgrzech jak i Chorwacji. 

Jest ciepła woda w łazienkach? Sanitariaty z lat 80-tych a cena niemała bo za 2+2 zapłaciliśmy 64 Eur za noc. Ale mając takie obłożenie nie dziwota, że dyktują swoje warunki ;)

Brak ciepłej wody tłumaczyli awarią, która trwała juz ponad tydzień. W tym roku byliśmy na 2 kempingach na Węgrzech i żaden nie przypadł nam do gustu.

W ogóle mam wrażenie, że Węgry i Słowacja mocno zostały w tyle za Europą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, bw81 napisał:

Jest ciepła woda w łazienkach? Sanitariaty z lat 80-tych a cena niemała bo za 2+2 zapłaciliśmy 64 Eur za noc. Ale mając takie obłożenie nie dziwota, że dyktują swoje warunki ;)

Brak ciepłej wody tłumaczyli awarią, która trwała juz ponad tydzień. W tym roku byliśmy na 2 kempingach na Węgrzech i żaden nie przypadł nam do gustu.

W ogóle mam wrażenie, że Węgry i Słowacja mocno zostały w tyle za Europą. 

Jest ciepła woda, mydełko i ręczniki. 

Tak jak pisałem wcześniej, 6 lat mnie tu nie było i na mieście widzę sporo zmian na plus. Kemping bez zmian, poza tym że ciaśniej jest i pan na recepcji dobrze jak na Węgra gadał po angielsku. 

Przejechaliśmy wczoraj kawałek Chorwacji lokalnymi drogami i po wjeździe na Węgry to poza jakością dróg mam wrażenie że jakoś bardziej europejsko to wygląda. 

Cały czas jednak zadziwia mnie tu ilość pepików... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Czechów to mam te same spostrzeżenie. Podczas naszego pobytu, conajmniej 75% przebywających na kempingu to byli Czesi.

W Bukfurdo na początku czerwca większością byli Niemcy.

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.