Jump to content
Kevin

Wyposażenie Europa i konwencja

Recommended Posts

Kevin
W dniu 5.07.2019 o 22:21, smok_wawelski napisał:

A jeśli chodzi o listę samą w sobie - przydatniejsza byłaby dla państw trzecich bowiem te wymogi trochę trudniej znaleźć niż dla EU które są raczej powszechnie znane.

Zatem zróbmy to ;) 

kynig61

W Czechach musi być latarka mam ją zawsze w aucie.Reszta zależy na jakiego policjanta trafisz,Czechy Słowacja najgorzej.

MaciekR4
2 godziny temu, do0h napisał:

@kynig61 mam w telefonie, liczy się? lol

obawiam się, że upierdliwiec nawet nie koniecznie w tzw. "krajach 3ciego świata" może stwierdzić, że to nie latarka tylko telefon i będzie, że nie masz

aaa, właśnie mi się przypomniało - czy to nie w CZ trzeba mieć młotek do szyb i nóż do pasów bezpieczeństwa? 

jacekzoo
14 minut temu, MaciekR4 napisał:

aaa, właśnie mi się przypomniało - czy to nie w CZ trzeba mieć młotek do szyb i nóż do pasów bezpieczeństwa? 

To dobrze mieć bez względu na przepisy. Nie wiem czy słyszałeś o tym wypadku co ostatnio tir staranował osobówkę i zginęła rodzina 5 osób. Jednym z powodó mogł być brak takiego młotka, gdzieś czytałem że świadkowie mówili że ta rodzina była przytomna i krzyczeli z wołaniem o pomoc bo nie mogli się wydostać z płonącego auta...

smok_wawelski
Posted (edited)
1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jednym z powodó mogł być brak takiego młotka,

Kamizelka czy młotek z ostrzem do ciecia pasów  z kłujka do poduszek wg mnie są sprawą bezdyskusyjna - to logika nakazuje je mieć
Znam przypadek śmierci kierowcy w płonącym aucie właśnie z powodu zakleszczonego zamka pasa bezpieczeństwa
Kolejna sprawa jest taka że 1 młotek to mało - praktycznie i kierowca i każdy pasażer powinien mieć do niego łatwy dostęp, podobnie jak do kamizelki, następna sprawa to taka że pasażer powinien umieć użyć takiego młotka czy ostrza do ciecia pasów bo nie zawsze wskutek  wypadku kierowca będzie mógł mu pomóc

Jeśli chodzi o sprawę CB - jest złożona - w PL mamy dozwolone FM i AM z mocą wyjściową 4W i SSB z mocą wyjściową 12W w zakresie 26,96-27,41MHz
W wielu krajach mamy określony inny zakres dopuszczalnych częstotliwości i rodzaju emisji  oraz  mocy  nadajnika - zatem używanie CB radia posiadającego  tylko "polski standard" może być nielegalne nawet z takiego powodu że w wielu krajach emisja AM jest ograniczana zarówno zakresem częstotliwości jak i mocą dozwoloną wynoszącą 1W.
Nie ma sie też co oszukiwać - CB chociaż niegdyś naprawdę oddawało nieocenione usługi i to nie tylko w zakresie ostrzeżeń przed miśkiem czy krokodylem to obecnie ono zamiera bowiem coraz więcej ludzi używa aplikacji typu Janosik a nie radia na którym praktycznie jest jeden wielki bluzg a nie poprawne bodaj łączności.

Edited by smok_wawelski (see edit history)

kynig61
4 godziny temu, do0h napisał:

@kynig61 mam w telefonie, liczy się? lol

musi być latarka pytałem kumpla on mieszka w Czechach

mundek28

To wszystko jest potrzebne ale gdyby królował zdrowy rozsądek,wyobrażnia a mniej było chamstwa to by było dobrze.

Kevin
19 minut temu, mundek28 napisał:

To wszystko jest potrzebne ale

Ja mam "na stałe" scyzoryk szwajcarski w schowku między fotelami. Ucięcie pasa powinno być bardzo proste, gdyż jest dobrze naostrzony (szlifierka z modelarni), no i myślę że rękojeścią wybiję boczną szybę. Mam też inne graty na wszelki, kere mogą pomóc 👍