Skocz do zawartości

Wyposażenie Europa i konwencja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.07.2019 o 22:21, smok_wawelski napisał:

A jeśli chodzi o listę samą w sobie - przydatniejsza byłaby dla państw trzecich bowiem te wymogi trochę trudniej znaleźć niż dla EU które są raczej powszechnie znane.

Zatem zróbmy to ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W Czechach musi być latarka mam ją zawsze w aucie.Reszta zależy na jakiego policjanta trafisz,Czechy Słowacja najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, do0h napisał:

@kynig61 mam w telefonie, liczy się? lol

obawiam się, że upierdliwiec nawet nie koniecznie w tzw. "krajach 3ciego świata" może stwierdzić, że to nie latarka tylko telefon i będzie, że nie masz


aaa, właśnie mi się przypomniało - czy to nie w CZ trzeba mieć młotek do szyb i nóż do pasów bezpieczeństwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaciekR4 napisał:

aaa, właśnie mi się przypomniało - czy to nie w CZ trzeba mieć młotek do szyb i nóż do pasów bezpieczeństwa? 

To dobrze mieć bez względu na przepisy. Nie wiem czy słyszałeś o tym wypadku co ostatnio tir staranował osobówkę i zginęła rodzina 5 osób. Jednym z powodó mogł być brak takiego młotka, gdzieś czytałem że świadkowie mówili że ta rodzina była przytomna i krzyczeli z wołaniem o pomoc bo nie mogli się wydostać z płonącego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Jednym z powodó mogł być brak takiego młotka,

Kamizelka czy młotek z ostrzem do ciecia pasów  z kłujka do poduszek wg mnie są sprawą bezdyskusyjna - to logika nakazuje je mieć
Znam przypadek śmierci kierowcy w płonącym aucie właśnie z powodu zakleszczonego zamka pasa bezpieczeństwa
Kolejna sprawa jest taka że 1 młotek to mało - praktycznie i kierowca i każdy pasażer powinien mieć do niego łatwy dostęp, podobnie jak do kamizelki, następna sprawa to taka że pasażer powinien umieć użyć takiego młotka czy ostrza do ciecia pasów bo nie zawsze wskutek  wypadku kierowca będzie mógł mu pomóc

Jeśli chodzi o sprawę CB - jest złożona - w PL mamy dozwolone FM i AM z mocą wyjściową 4W i SSB z mocą wyjściową 12W w zakresie 26,96-27,41MHz
W wielu krajach mamy określony inny zakres dopuszczalnych częstotliwości i rodzaju emisji  oraz  mocy  nadajnika - zatem używanie CB radia posiadającego  tylko "polski standard" może być nielegalne nawet z takiego powodu że w wielu krajach emisja AM jest ograniczana zarówno zakresem częstotliwości jak i mocą dozwoloną wynoszącą 1W.
Nie ma sie też co oszukiwać - CB chociaż niegdyś naprawdę oddawało nieocenione usługi i to nie tylko w zakresie ostrzeżeń przed miśkiem czy krokodylem to obecnie ono zamiera bowiem coraz więcej ludzi używa aplikacji typu Janosik a nie radia na którym praktycznie jest jeden wielki bluzg a nie poprawne bodaj łączności.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mundek28 napisał:

To wszystko jest potrzebne ale

Ja mam "na stałe" scyzoryk szwajcarski w schowku między fotelami. Ucięcie pasa powinno być bardzo proste, gdyż jest dobrze naostrzony (szlifierka z modelarni), no i myślę że rękojeścią wybiję boczną szybę. Mam też inne graty na wszelki, kere mogą pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.