Jump to content
Skupek

Akumulator i solar w Hobby 650 KFU

Recommended Posts

Proqr

Czyli nadal nie wiem jak masz podłączoną przetwornicę :D Wtyczkę z gniazdka 230V podłączasz do wejścia na zewnątrz przyczepki, czy bezpośrednio w zasilacz / instalację wewnątrz?

AdamH

W instalację wewnątrz przed zasilaczem. To tak jakbym podłączył do gniazda zewnętrznego - przed różnicówką i bezpiecznikami.

Proqr

A jak masz wlaczona przetwornice i podlaczysz zasilanie 230V w zlacze zewnetrzne to automatycznie sie przetwornica wyłącza? Czy masz jakis przełącznik do tego? Pytam bo jutro bede u siebke montował sinusa 3000W

AdamH

Sinus ma takie zabezpieczenie ta druga nie i muszę uważać  Po prostu nie podłączam jej do sieci 230V

lbuster
W dniu 30.06.2019 o 00:18, Skupek napisał:

Czy w  przypadku tak przewymiarowanych paneli warto jeszcze kombinować coś z doładowywaniem aku przyczepy z alternatora samochodu ?

Ja z solarem 150W i AKU 90aH nie mam żadnych problemów od 1,5 roku. Zastosowałem awaryjne przełączenie na zasilanie z AKU samochodu i ani razu tego nie użyłem. Tak więc w tej chwili wogóle bym tego nie instalował, o ładowaniu z alternatora to już w ogóle. Pozostawić tylko na czas jazdy 12V dla lodówki i będzie OK. Mówiemy oczywiście o standardowych wyjazdach, czyli wiosna-jesień.

W dniu 30.06.2019 o 00:18, Skupek napisał:

ENDURO lub P1

Ja mam P1 i sobie chwalę, choć dwa tygodnie temu poddał się na około 20 stopniowym podjeździe na górkę na trawie (choć pół górki podjechał). Oczywiście cena jest zacna ;) jednak wspierasz polski produkt :ok:

Proqr

Ok ja wlasnie kupiłem Sinus 3000W (1500W ciągłej) i niedługo bede instalował i sprawdzał w boju. Mam solar 100W i aku żelowy 100Ah, najbardziej zależy mi na podgrzewaniu wody Trumą oraz ekspresik do kawy :) ciekaw jestem jak to mi czasowo wyjdzie i czy da sie odpalić na tym klimę podłogową Frostair :)

AdamH
42 minuty temu, Proqr napisał:

Ok ja wlasnie kupiłem Sinus 3000W (1500W ciągłej) i niedługo bede instalował i sprawdzał w boju. Mam solar 100W i aku żelowy 100Ah, najbardziej zależy mi na podgrzewaniu wody Trumą oraz ekspresik do kawy :) ciekaw jestem jak to mi czasowo wyjdzie i czy da sie odpalić na tym klimę podłogową Frostair :)

Solar za mały - dwukrotnie. Truma pójdzie, ekspres też  ale po jednym dniu klapa. O klimie zapomnij. Aby aku się podładował na słońcu powinieneś mieć większy solar inaczej po trzech, czterech kąpielach i tyluż kawach zostaniesz bez prądu. Do klimy kup drugi akumulator. Potrzeba Ci - moim zdaniem min 200Ah i solara 300W i dużo słońca.😀

Proqr

Panowie czy z przetwornicy wpinać się w instalacje przed bezpiecznikiem ( tam gdzie mi leci wejsciowy kabel z przyłącza zewnętrznego), czy za bezpiecznikiem? Jakieś plusy / minusy tych rozwiązań? Bo zależy mi na max bezpieczeństwie w momencie gdy podłącze prąd z zewnątrzy przy uruchomionej przetwornicy... wiecie na wtyczce zewnetrznej moze sie prad pojawić jak wepne sie przed bezpiecznikiem. Jak za, to zewnetrzne gniazdo bedzie bezpieczne, ale chyba przydałby sie dodatkowy bezpiecznik, chyba ze przetwornica sama sie wylaczy przy jakims przepuęciu? Jest to model Volt Sinus 3000 plus.

20190813_190634.jpg

emus2
W dniu 7.08.2019 o 22:08, Proqr napisał:

Ja do tłumy tt2 założyłem wyłącznik czasowy podgrzewa wodę dokładnie 17 minut temperatura w bojlerze 40 stopni nie potrzeba grzać do 70 stopni bo to zajmuje prawie 35 minut. Solar 100 Watt akumulator 80 amperogodzin Przetwornica volt 2000 ogarnia jeszcze czajnik elektryczny 800 W suszarka 1000 W przy słonecznej pogodzie prądu nie brakuje 3 tygodnie na Węgrzech ani razu nie podłączyłem się do prądu.

emus2
10 godzin temu, Proqr napisał:

Panowie czy z przetwornicy wpinać się w instalacje przed bezpiecznikiem ( tam gdzie mi leci wejsciowy kabel z przyłącza zewnętrznego), czy za bezpiecznikiem? Jakieś plusy / minusy tych rozwiązań? Bo zależy mi na max bezpieczeństwie w momencie gdy podłącze prąd z zewnątrzy przy uruchomionej przetwornicy... wiecie na wtyczce zewnetrznej moze sie prad pojawić jak wepne sie przed bezpiecznikiem. Jak za, to zewnetrzne gniazdo bedzie bezpieczne, ale chyba przydałby sie dodatkowy bezpiecznik, chyba ze przetwornica sama sie wylaczy przy jakims przepuęciu? Jest to model Volt Sinus 3000 plus.

20190813_190634.jpg

ja wpiołem się przed bezpiecznikami głównymi zawsze to jeszcze jakieś zabezpieczenie ale na wyjściu z przetwornicy założyłem dodatkowy wyłącznik żeby nie spotkały się napięcia z sieci i z przetwornicy tak na wszelki wypadek.