Jump to content
Kace

Zabudowa do nowej Navary

Recommended Posts

Daniel DJR

Sprężyny, to jest inna jazda, ale jak jest dużo na haku max 3.5t to by się przydało. 

Pod tyłek się montowało jak  były resory :) podobne jak do kamperów.

vrs

Jeździłem niedawno Rangerem z resorami piórowymi i jakby to powiedzieć, nie powalił mnie komfortem :)

Daniel DJR
6 godzin temu, vrs napisał:

Jeździłem niedawno Rangerem z resorami piórowymi i jakby to powiedzieć, nie powalił mnie komfortem :)

Jak zapytałem handlowca o komfort to powiedział że klejnoty bolą.Ranger pomimo silnika 3,2 ma zaledwie 200 kM i 470 NM, ale już pakują silnik od kosiarek 2 litrowe a ma uciąg 3,5T. Stąd jest Navara, miałem D22, D40 jest D23 ale czy kolejna będzie Navara? Znajomy ma X 350 motor Bajka! kasa, dostałe fajnych pieniądzach. Komfort mówi że spoko. Na pierwszy rzut oka rama ta sama, hamulce z tyłu tarczowe, Navara ma Bębny.

Ale to jest Pick Up. Ciekawe czy Defendrer wracając na rynek wypuści Pick Upa? 

vrs
Posted (edited)
12 minut temu, Daniel DJR napisał:

Ranger pomimo silnika 3,2 ma zaledwie 200 kM i 470 NM

To był bardzo dobry stary silnik. Już od pół roku nie można go było zamawiać. Teraz jest 2.0 buturbo + automat 10 biegów... Najlepsze jest to że ten 2.0 jest jeszcze droższy od 3.2, rozumiem że akcyzę wpisali sobie w kolumnie marża w excelu. Jeździć jeździ ale dla mnie to za nowa technologia. Ile ta Twoja Navarra ma DMC?

Merca muszę obadać, zapomniałem o nim.

12 minut temu, Daniel DJR napisał:

Ciekawe czy Defendrer wracając na rynek wypuści Pick Upa? 

Jakoś tego nie widzę, dla mnie ten samochód wygląda jak kalkulator. Ogólnie jestem mega rozczarowany tym nowym Defenderem

Land Rover się kończy, za bardzo poszedł w stronę SUV'ów

Edited by vrs (see edit history)

Daniel DJR

3010 kg, a golas 1960 coś, ale jak mam załadowaną cywilnie , to 2200 kg. + paliwo i tu się fajnie trzyma drogi. W pracy mam czasem na haku na pewno ponad 3500 kg. Holownik pod maszyny budowlane. Plus na pace jakieś tam zabawki. I tak ogranicznik ustawiam na 105 km/h

vrs
2 godziny temu, Daniel DJR napisał:

3010 kg, a golas 1960 coś, ale jak mam załadowaną cywilnie , to 2200 kg. + paliwo i tu się fajnie trzyma drogi. W pracy mam czasem na haku na pewno ponad 3500 kg. Holownik pod maszyny budowlane. Plus na pace jakieś tam zabawki. I tak ogranicznik ustawiam na 105 km/h

A masz manuala czy automat?

danielpoz
14 godzin temu, vrs napisał:

To był bardzo dobry stary silnik. Już od pół roku nie można go było zamawiać. Teraz jest 2.0 buturbo + automat 10 biegów... Najlepsze jest to że ten 2.0 jest jeszcze droższy od 3.2, rozumiem że akcyzę wpisali sobie w kolumnie marża w excelu. Jeździć jeździ ale dla mnie to za nowa technologia. Ile ta Twoja Navarra ma DMC?

Merca muszę obadać, zapomniałem o nim.

Jakoś tego nie widzę, dla mnie ten samochód wygląda jak kalkulator. Ogólnie jestem mega rozczarowany tym nowym Defenderem

Land Rover się kończy, za bardzo poszedł w stronę SUV'ów

Ja mam z kwietnia ale w czerwcu mozna nadal było kupić forda z 3.2.

Akcyza jest malo istotna bo nie dotyczy tych aut😎

21 godzin temu, Daniel DJR napisał:

Sprężyny, to jest inna jazda, ale jak jest dużo na haku max 3.5t to by się przydało. 

Pod tyłek się montowało jak  były resory :) podobne jak do kamperów.

Przed kupnem pick upa testowałem też navare i ona ani miekka ani twarda, bez różnicy do forda. Choć właśnie liczyłem że dzięki sprężynom będzie większy komfort. Nie wiem jak sie jezdzi gdy jest załadowana i może wtedy faktycznie brakuje nośności. 

14 godzin temu, Daniel DJR napisał:

Jak zapytałem handlowca o komfort to powiedział że klejnoty bolą.Ranger pomimo silnika 3,2 ma zaledwie 200 kM i 470 NM, ale już pakują silnik od kosiarek 2 litrowe a ma uciąg 3,5T. 

Ten silnik 3.2 był głównym atutem w wyborze auta. Reszta same male silniczki, jedynie vw i merc ale to zupelnie inna bajka cenowa. 

Daniel DJR

Mam w manualu. 

Co do Merca i VW to fakt cena. Ale np Renault Alaskan ma motory 1.6 , 2.3 i 3 l. Gdyby ta Unia nie przykręcała tak norm. Teraz nawet w maszynach o mocy 10kW robią normy 😁

vrs
2 godziny temu, danielpoz napisał:

Ja mam z kwietnia ale w czerwcu mozna nadal było kupić forda z 3.2

Ale to były jakieś ostatnie sztuki na wypasie a mnie interesowało coś prostszego. Do produkcji już nie można było zamawiać. 

@danielpoz A możesz sprawdzić czy do tego wlewu Flexi file w fordzie wejdzie Ci pistolet z dystrybutora dla ciężarówek?

1 godzinę temu, Daniel DJR napisał:

Mam w manualu

Discovery mam w automacie ale mnie ciągnie do manuali.

Te nissany cenowo dość dobrze wychodzą   Oglądałem Merca i VW są super ale to jest jakaś przepaść cenowa. Poza tym maja mnóstwo bajerow które do nieczego nie sa potrzebne. 

danielpoz
27 minut temu, vrs napisał:

Ale to były jakieś ostatnie sztuki na wypasie a mnie interesowało coś prostszego. Do produkcji już nie można było zamawiać. 

@danielpoz

No faktycznie chyba tylko wildtraki były dostępne.

29 minut temu, vrs napisał:

@danielpoz A możesz sprawdzić czy do tego wlewu Flexi file w fordzie wejdzie Ci pistolet z dystrybutora dla ciężarówek?

Sprawdzę. Coś tak na oko mi sie wydaje że pistolet nie wejdzie. 

danielpoz

Tak jak mi się wydawało pistolet wchodzi tylko od osobówek. 

vrs
36 minut temu, danielpoz napisał:

Tak jak mi się wydawało pistolet wchodzi tylko od osobówek. 

Dzięki 

vrs

A propos np300

pewnie wiecie ale na wszelki wypadek wrzucam.