Skocz do zawartości

DMC samochód i kampingu


Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, jacek00 napisał:

Niekoniecznie. Są auta które nie mają nic na haku, a mają hak bo właściciel zamontował go sobie w celu wożenia np bagażnika na rowery.

Czyli z cepą takim autem jeździć nie wolno. Z rowerami już tak

Racja, zapomniałem.

 

8 minut temu, ChudyWojtek napisał:

No dobra, to już totalnie zgłupiałem. 

Jeden kalkulator pokazywał 850 inny 600, według dowodu 1350. 

Renault megane grandtour 2004r 2.0 b 

Ta Meganka na pewno waży więcej i tutaj na pewno masz błąd, z tego co widzę to cos w okolicach 1250-1300kg powinno być MW. Jakie kalkulatory? To powinno być określone na podstawie homologacji. Ale te 1350kg moze być wartościa poprawną w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, golob napisał:

Racja, zapomniałem.

 

Ta Meganka na pewno waży więcej i tutaj na pewno masz błąd, z tego co widzę to cos w okolicach 1250-1300kg powinno być MW. Jakie kalkulatory? To powinno być określone na podstawie homologacji. Ale te 1350kg moze być wartościa poprawną w tym przypadku.

Trafiłem na coś takiego :

Screenshot_20190718-112534.png

Człowiek decyduje się na zakup przyczepy (do jeżdżenia) i przy okazji dowiaduje się że w obu autach jest błąd w dowodzie rejestracyjnym. Zwłaszcza że od kilku lat, autem nr 1, ciągam za sobą motorówkę. Screenshot_20190718-113439.thumb.png.e84b65f6739679a88ff151a518ab13db.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nr 1 nie może nic holować bo w ogóle nie ma mocy... ;)

A tak na poważnie to trzeba iść do urzędu, swoją drogą, jestem ciekaw jak zareagują i czy są koszty zmiany dowodu w sytuacji błędu urzędnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na te kalkulatory nie patrz, w ogóle nie wiadomo co one sobie wyliczają.

W aucie 1 trzebaby było wyprostować masy O1 i O2 co może ciągnąć (raczej coś może, taki przypadek że nic nie może zdarza sie w hybrydach, czasem w kabrioletach itp.). I moc tez nie określona jak filipert zauważył.

W aucie 2 trzebaby było wyprostowac mase własną G, reszta wydaje sie poprawna i raczej te 1350kg w O1 jest sensowne w tym aucie.

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ChudyWojtek napisał:

Z drugiej strony, każdy kalkulator prosił o podanie masy własnej auta (842kg)a nie dmc (1885kg). 

Meganka waży 842 kg???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzący kalkulator coś wie, ale nie do końca

dla przyczepy z hamulcem podzielił wagę pojazdu przez 1,33, i tu prawie dobrze, ale wzięta nie ta waga pojazdu (powinien wziąć DMC)

dla przyczepy bez hamulca jest OK, bo połowa masy własnej, która prawidłowo powinna być około 1300 i wtedy wpis w dowodzie (O.2) 650 jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.