Skocz do zawartości

Camping na 1 noc -Chorwacja Jeziora Plitwickie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jaki Camping polecacie na jedna noc w pobliżu Jezior Piltwickich ? Ważne zeby było blisko jezior i w miarę przystępna cena, tylko 1 noc postoju.

Jadę na południe z przyczepą i chcę wraz z znajomymi zrobić wieczorem postój  na Jeziorach Piltwickich, rano je zwiedzić i wyruszyć w dalszą podróż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku spałem na 1 noc tutaj: https://www.plitvice.com/

Nie pamiętam już ile płaciłem ale niewiele, do. Jezior i tak musisz autem podjechać, sanitariaty czyste i pachnące, było ok!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz bliskość wg mnie wielkiego wyboru tam nie ma -  tanio też nie będzie
do wybooru masz 2 - camp Korana i w/w Grabovac - https://np-plitvicka-jezera.hr/en/plan-your-visit/hotels-and-camps/

Tak na marginesie - Plitvickie uważam za trochę przereklamowane, są też mocno b. zatłoczone  za czym ja nie przepadam a w późniejszych miesiącach  mało atrakcyjne ze wzgl na zmniejszenie ilości wody - są ciekawsze podobne wodospady w HRV i BIH choćby Krka, Jajce czy Kravica

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w okolicy sporo małych przydomowych prywatnych kempingów. Jedz w ciemno, na bank coś znajdziesz. Codziennie organizowany jest bus który zawozi i o ustalonej godzinie przywozi z powrotem. 

Moim zdaniem Krka nie ma polotu do C na Plitvickich.

Jesli Plitvice to tylko trasa C. Jest tam luźno i nie biegają stada chińczyków co jest cholernie upierdliwe. Zobaczysz dużo więcej. W cenie biletu masz przeprawę wodna promem i powrót transportem kołowym, kolejność w zależności którym wejściem wejdziesz.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamping Korona jest super, wielki i zadbany. Nawet jak przyjechało by 1000 zestawów, to tłoku by nie było. Ale ja bym pitlivieckie odpuścił: słaba atrakcja, jak dla mnie to tak 2/10. Trochę jak moko w Tatrach: każdy Janusz musi tam poleźć, (taki międzynarodowy Janusz, nie tylko Polski ;) ) chyba tylko po to, żeby zaliczyć.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka Może nie byłbym aż tak ostry w ocenie atrakcyjności Plitvickich jak Ty - ale jest sporo prawdy w tym co piszesz.  

@Socale - z małymi kempingami masz racje, tyle że jest to loteryjka i można się sporo najeździć szukając wolnych miejsc - założyłem że Kolega jedzie w szczycie sezonu nie podawałem tego rozwiązania -  jak się chce szybko 1 noc nie jest chyba to najkorzystniejsze rozwiązanie - Wojtek z ogonkiem to się to trochę gorzej robi niż na 4 kółeczkach :)    Z trasami masz również rację AiB zadeptane , generalnie wg mnie jak Plitvickie to tylko maj bo mniej ludzi i dużo wody :) - ja w tym roku odpuściłem Plitvickie które miały być na powrocie ok 15-września bo  lecimy  SRB, MNE, HRV, BIH zdecydowaliśmy się posiedzieć dzień dłużej w MNE i skracamy powrót właśnie przez Kravice później Mostar i w górę do chałupy :)

@pawel435 - jak to chcesz zrobić że 1 noc ?  - przylatujesz zwiedzasz śpisz  - chudo wg mnie,    przylatujesz śpisz zwiedzasz i wio dalej - też chudawo no chyba że gdzieś niedaleko po  Plitvickich lecisz
Po mojemu jak luz  to 2 noclegi by sie przydały - jeśli  chcesz zwiedzać a nie zaliczyć to na Plitvickie dniówkę bym przeznaczył :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łza Włóczynutka

No super opinia turysty, który dosłownie przeleciał całą Chorwację ?

Co to za atrakcja, takich miejsc jest pewnie na pęczki :wacko:

Plitvickie mają status Parku Narodowego, najstarszego i największego w Chorwacji, wpisanego na listę UNESCO, pewnie jeszcze niesłusznie Twoim zdaniem. 

Zjeżdżają tam turyści z całego świata ... Wszyscy mają pewnie na imię Janusz albo Grażyna ech ...

Nie dziwne, że cieszą się powodzeniem wśród turystów ponieważ są wyjątkowe a dodatku dogodnie położone. 

 

@pawel435

Pewnym rozwiązaniem jest też przyjazd z samego rana, parking pod parkiem 100 kun za dzień, zwiedzanie i wyjazd po zwiedzaniu w miejsce docelowe. Na parkingu nie wolno nocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię, przyjadę na wieczór i nocleg w okolicy , rano wcześnie zwiedzanie jezior, a pozniej w droge na południe, po drodze jeszcze jeden nocleg na wieczór.

Jeziora, przereklamowane bądź nie, chce zobaczyć jak będę przejazdem w okolicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z przewozu unimogiem i promów (wliczone są w koszt biletu) trasy ABC można połączyć i przejść całość w ciągu jednego dnia. My tego dokonaliśmy z 4-letnim dzieckiem. To nie jest duży obszar. Przyroda jest OK, tylko  że 

- nie rzuca na kolana, jest całkiem, całkiem przeciętna. To jest bardziej ciekawostka / unikat geologiczny, ale spektakularny zdecydowanie nie jest
- jest bardzo zniszczona przez infrastrukturę turystyczną: kilometry betonowych chodników, schodów, statki pływające na jeziorach, unimogi (ciężarówki) z przyczepami transportujące turystów
- dziesiątki tysięcy odwiedzających te kilkanaście km tras każdego dnia..
- wywalona w kosmos cena wstępu
- kolejki na setki osób oczekujących na przewóz promem

sprawia, że moja ogólna ocena tego miejsca jest raczej niska.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź na kemping rano, zostaw przyczepę i jedź autem lub busem darmowym pod wejście na jeziora plitwickie i zwiedzaj. Wieczór na odpoczynek, potem nocleg i dalej rano nad morze. Tą opcję przerabialem i była dla mnie i mojej rodziny bardzo wygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź na kemping rano, zostaw przyczepę i jedź autem lub busem darmowym pod wejście na jeziora plitwickie i zwiedzaj. Wieczór na odpoczynek, potem nocleg i dalej rano nad morze. Tą opcję przerabialem i była dla mnie i mojej rodziny bardzo wygodna.
Zrobiłem dokładnie tak samo przyjazd na kemping, szybkie ustawienie i na plitvikie autem, powrót wieczorem, spanie i dalej w drogę do Szybenika.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A wiec ktory kamping polecacie by zwiedzic plitvickie? Szukam cos na 2 noce auto + przyczepa? mysle nad tanszym kampingiem bo bede w drodze powrotnej do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.