Skocz do zawartości

Kazachstan lub Uzbekistan


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się na temat ewentualnej wyprawy w ten region kraju? Zastanawia mnie to, jakie tam są rzeczywiście możliwości, bo analizując informacje, które po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła typu kazachstan wycieczki można znaleźć wiem, że warto i jest co zwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wybrał, ale drogą lądową są pewne problemy natury organizacyjnej - ze względu na wojnę rusko - ukraińską musisz ominąć ten rejon i jechać albo przez białoruś, albo przez turcję i gruzję, oba warianty dodają parę tysięcy dodatkowych km do pokonania.

Drugi problem to wizy - sowieci mają wyjątkowo dziwne wymagania (np. potwierdzenie rezerwacji noclegów w hotelach, jakieś zaproszenia i kij wie co jeszcze)

Trzeci to ubezpieczenia, np mój ubezpieczyciel nie oferuje ubezpieczenia na tamte rejony. I nie wiem czy jest jakiś, który oferuje.

Więc jedyna opcja, która ma sens, to przeskoczyć sowietów samolotem i wynająć lub kupić jakiegoś campervana na miejscu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój syn po raz drugi, jedzie autem osobowym na Syberię ( tyko z namiotem). W ubiegłym roku dojechali do Bajkału - stamtąd pojechali terenowymi Gazami ( buchanka) na Olchon. Był zachwycony, Dwa razy rozwalili miskę olejową i od razu spotkali się z pomocą - holowanie i spawanie.Rosjanie bardzo życzliwie podchodzili do ich wyprawy..Nie spotkała ich ( w przeciwieństwie do ukrainy, gdzie byli wyzywani od Lachów i straszeni bronią, musieli również dać łapówkę zwykłym pospolitym złodziejom - czyli ukraińskiej policji i celnikom - w sumie 1000 EUR, za możliwość wywiezienia Wołgi Gaz 21) żadna, przykra niespodzianka ze strony zwykłych ludzi jak i milicji. Przed chwilą napisali mi, że dojeżdzają do Permu, a jutro zamierzają zwiedzić Jekatrynburg.  Docelowo w tym rku wybierają się na Magadan....ale jak nie dojadą ( może być taka opcja bo wzdłużLeny drogi praktycznie już nie ma...to odpuszczą:) Syn buduje teraz małego terenowego kampera na takie wyprawy - baza- Buchanka :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba naoglądał się kanału "Autostopem Na Koniec Świata" na YT  ?
Fajny vlog bo właśnie ukazuje serdeczność Rosjan w stosunku do "obcych".
Jak dożyję czasu kiedy będę się mógł wyrwać z domu- to mój pierwszy kierunek będzie.
I też nie wiem czy nie Buchanką  :)

https://youtu.be/w0hurJKOTpU?t=65

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, OnionSkin napisał:

Chyba naoglądał się kanału "Autostopem Na Koniec Świata" na YT  ?
Fajny vlog bo właśnie ukazuje serdeczność Rosjan w stosunku do "obcych".
Jak dożyję czasu kiedy będę się mógł wyrwać z domu- to mój pierwszy kierunek będzie.
I też nie wiem czy nie Buchanką  :)

https://youtu.be/w0hurJKOTpU?t=65

 

Oni się nawet mają spotkać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 23:02, OnionSkin napisał:

Chyba naoglądał się kanału "Autostopem Na Koniec Świata" na YT  ?
Fajny vlog bo właśnie ukazuje serdeczność Rosjan w stosunku do "obcych".
Jak dożyję czasu kiedy będę się mógł wyrwać z domu- to mój pierwszy kierunek będzie.
I też nie wiem czy nie Buchanką  :)

https://youtu.be/w0hurJKOTpU?t=65

 

 

Bajkal_Lada 1.jpg

Bajkal_Lada3.jpg

Bajkal_Lada2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i dla tych, którzy chcieliby się wybrać do Rosji...Mój syn z dziewczyną wczoraj wrócili do Polski po przejechaniu 27000 km łqdą samarą . t był najbezpieczniejszy środek transportu w tamten rejon świata bez żadnego wsparcia sponsorów. Pewnie wyprawa terenowym samochodem też by suę udała, ale w razie problemów koszty napraw byłyby niebotyczne dla młodego człowieka.  Dotarli do Władywostoku.Magadan odpuścili bo drogi były nieprzejezdne, a poza tym były te gigantyczne pożary, które chyba do tej pory się tlą.  Przez cały ten czas nie spotkali się z ani jednym przypadkiem jakiejkolwiek nieprzyjaznej czy groźnej sytuacji. Wręcz przeciwnie. Spotkali się z sympatią, zainteresowaniem i  pomocą w róznych trudnych sytuacjach na drodze czyli np. ugrzęźnięciem w błocie na syberyjskich drogach i zorganizowaną przez Rosjan spontaniczną pomocą. całkowicie bezinteresowną. Z Policją nie mieli żadnych problemów pomimo kilkukrotnych onych kontroli;  Nie wiem czy ktoś z Polsi wybrał się w tym roku samochodem do Władywostoku:) Wracając jechali przez Ałtaj i południową Rosję.Chcieli jechać dalej przez Gruzję i pólnocną Turcję,- ale Gruzja nie wpuszcza obcokrajowców jadących z Rosji...To samo ukraińcy....Tak jest urządzony obecnie świat, pomimo,że nam wpaja się z lewej i z prawej,że to nasi przyjaciele..Musieli więc z okolic Krymu wracać na Łotwę , bo innej drogi do Polski niema. .  Niestety ze względu na brak tzw"międzynarodowego prawa jazdy"nie wpuścili ich również  do Kazachstanu, gdzie chcieli zobaczyć start rakiety z Bajkonuru. Ale to wina mojego syna bo wyrobienie świstka to formalność.  Ale nie udało się  Syn napisał mi jedno- musicie pojechać do Rosji... ehhh myslę, ze warto tylko te odległości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z nimi kontakt niemal codziennie - kupił rosyjską kartę do telefonu i  częstował na zdjęciami z tej wyprawy....Coś niesamowitego.Pewnie pojadą tam znów - tylko w tym roku kończymy budową kampera na bazie uaza "buchanki"

received_340842716860818.jpeg

received_2583713821749378.jpeg

received_2242478069380130.jpeg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.