Skocz do zawartości

Jak skleic szybe lub naprawic w inny sposob?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kleiłem w zeszłym roku w lipcu,byłem w zeszłym roku w Bieszczadach.Razem przeszło 1,5tyś km ,trzymało znakomicie i o dziwo z jednym podparciem szyby (dlatego strzeliło wcześniej).Przełożyłem tylko ten zacisk na zdrową stronę (prawą na zdjęciu),i starałem sie nie podnosić za wysoko szyby max 45'. :ok: Przy klejeniu szyba była zdjęta,wypoziomowana,odtłuszczona ,na końcu pęknięcia mały otworek na wylot(pęknięcie nie pójdzie dalej).Brzegi zmatowione papierem ściernym,odtłuszczone benzyną extrakcyjną.Potem klej na krawedzie(obydwie)dociśnięte(taśma klejąca,izolacyjna do okoła,ale krawędzie rozjeżdzają się na boki.Szybko klamerki ,listewki,drut i diabeł wie co jeszcze).Ważne żeby zostało dobrze dociśnięte i nie ruszane do wyschnięcia kleju.Potem tylko kontrola twardości złącza szpilką,też mnie martwiło czemu ciągle miękkie.Trzeba dać sobie spokoju jak wyschło na prawdę kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie uda za pierwszym razem rozerwij i od nowa.W nowej przyczepie też mam do sklejenia 2 okna jak czas pozwoli to zrobię zdjęcia z prac.Ale to jak będzie ciepło (upalnie).Pozostaje mi życzyć wszystkim powodzenia w klejeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madmir, Tak dokładnie o to chodzi, gdzie jest pęknięcie i to nie popelina. Jeżeli uda się z blachy i będzie szczelne i tańsze dla kogoś kogo nie stać na nową szybę to też dobra. Myślałem drodzy koledzy jeszcze nad tym ,że ktoś kto ma całkiem rozwaloną szybę i stać go na nową ( cena z forum 300 euro) to czy nie można na wymiar dociąć kształt szyby z arkusza pleksy, przykręcić zaczepy i moze to jest rozwiązanie. Fakt ,że nie będzie to podwójna szyba ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie. Widziałem w castoramie arkusze o przekroju 3,4,5 mm przezroczyste ( arkusz 1m na 1,20m koszt około 100- 150 zł)...... Ja chyba w takim przypadku bym spróbował ? Pozdrawiam. Wesołych Świąt......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przyda, dziś z nudów wyciągnąłem spawarkę do plastików i próbowałem zgrzać szybę pęknięcie około 10 cm i powiem tak, ciężko było dobrać lut do szyby, topiłem różne plastiki i pleksi zawsze pękało ale lut do twardych plastików pomógł zgrzałem i jak na razie trzyma i nie pęka jedynie co mogę poradzić to, że nie można za długo grzać w jednym miejscu bo się robi wszystko matowe i jakieś pomarszczone no i tylko jeden mankament widać spaw bo jest czarny innego nie miałem :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.