Skocz do zawartości

Jak skleic szybe lub naprawic w inny sposob?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak jesteś kolego z pod Płocka to w Kutnie jest oferta sprzedaży używanych szyb do przyczep http://centrumcampingowe.gratka.pl/oferta/4.html natomiast klejenie to wg mnie marnowanie czasu i tak pod wpływem drgań porozkleja się a i wygląd będzie paskudny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie reperowałem okna, ale znalazłem w internecie taki sposób:

 

http://www.autoflesz.pl/artykuly/2265,Przygotowujemy_przyczepe_kempingowa_do_wakacyjnej_podrozy:_jak_naprawic_peknieta_szybe.html

 

 

Wydaje się być nie bardzo skomplikowany, choć zastosowanie pewnie uzależnione jest od miejsca i rozmiaru pęknięcia. Oczywiście zakup nowej czy używanej całej szyby jest najpewniejszy, ale nie zawsze możliwy... (model, finanse...). Z ciekawością poczytam inne sposoby na uratowanie pękniętej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie reperowałem okna, ale znalazłem w internecie taki sposób:

 

http://www.autoflesz.pl/artykuly/2265,Przygotowujemy_przyczepe_kempingowa_do_wakacyjnej_podrozy:_jak_naprawic_peknieta_szybe.html

 

 

Wydaje się być nie bardzo skomplikowany, choć zastosowanie pewnie uzależnione jest od miejsca i rozmiaru pęknięcia. Oczywiście zakup nowej czy używanej całej szyby jest najpewniejszy, ale nie zawsze możliwy... (model, finanse...). Z ciekawością poczytam inne sposoby na uratowanie pękniętej szyby.

..dzieki za odpowiedz, podobno plekse mozna kleic za pomoca eteru. jak sprawdze to dam znac...pozdrawiam i zapraszam na kuligi!:}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........no tak, ale to nic nowego nie wnosi...rozejrze sie w sobote w kutnie, jak nie zamarznie swiat do konca i sprobuje z eterem, albo jakims innym rozpuszczalnikiem organicznym.......wiele lat temu robiłem klej rozpuszczajac plekse w czyms ...ale juz nie pamietam co to był za zwiazek..a że robie z chemii.to sie troche tego przewineło.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........no tak, ale to nic nowego nie wnosi...rozejrze sie w sobote w kutnie, jak nie zamarznie swiat do konca i sprobuje z eterem, albo jakims innym rozpuszczalnikiem organicznym.......wiele lat temu robiłem klej rozpuszczajac plekse w czyms ...ale juz nie pamietam co to był za zwiazek..a że robie z chemii.to sie troche tego przewineło.pozdrawiam
.......juz wiem co to było.chlorek metylenu.idealnie kleii plekse,...skkleroza nie boli.:}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Komplet okien ktoś sprzedaje do adrii:

http://moto.allegro.pl/item543238339_szyby.html

Może akurat będą pasowały jeśli problem nadal aktualny. Chociaż szyb nigdy za wiele... ;/

dzieki.zadałem pytanie, ciekawe ile sztuka:}pozdrawiam i dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem szybkę w Rolerze, klejem technikol do twardych plastików (7zł) .Po sklejeniu wyglądało jak fabryczne zbrubienie, klej jest przezroczysty.Trzeba pamiętac o odtłuszczeniu i nałożeniu tylko na krawędzie stykające się (zapałka ,mały opędzelek),potem tylko docisnąć do siebie.Unieruchomić całość na dobę to nie lada wyzwanie,taśma klejąca, klamerki,listeweczki.Mi się udało (kleiłem przeszło metr)ale trzeba spokoju.Powodzenia :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem szybkę w Rolerze, klejem technikol do twardych plastików (7zł) .Po sklejeniu wyglądało jak fabryczne zbrubienie, klej jest przezroczysty.Trzeba pamiętac o odtłuszczeniu i nałożeniu tylko na krawędzie stykające się (zapałka ,mały opędzelek),potem tylko docisnąć do siebie.Unieruchomić całość na dobę to nie lada wyzwanie,taśma klejąca, klamerki,listeweczki.Mi się udało (kleiłem przeszło metr)ale trzeba spokoju.Powodzenia :hehe:
dzieki, jak sie ociepli sprobuje.dam znac jak poszło,pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem tym tematem bardzo zainteresowany. Właśnie w czasie wiosennych porządków odłamałem kawałek szyby, na szczęście od dołu gdzie jest pojedyncza. Mam zamiar to naprawić, a wszelkie informacje wraz ze zdjęciami umieścić na forum. Być może, będzie to dla kogoś przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tymar. :) Jestem sam ciekawy jak sprawdzi Ci się ten klej. :) Weź pod uwagę , że przyczepa narażona jest na obciążenia dynamiczne :ok: ( w czasie jazdy jak i przy otwieraniu i zamykaniu okna)

Z moich prób reanimacji okien mogę pokazać taki przykład.(spawanie PVC) :ok:

post-77263-imported-6fa581f2-6601-4b97-b979-c22b73e0de3c_thumb.jpg

post-77263-imported-1dd0241e-46ab-4693-a432-460578e0c9ae_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.