Skocz do zawartości

Peugeot 307 2:0 HDI 90 KM


PonseDeLeon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

proszę uprzejmie o poradę, czy takie auto a właściwie silnik jak w tytule będzie odpowiednim holownikiem dla przyczepy 4 osobowej o DMC 1200/1300 kg ? 

Oczywiście wg dokumentów i przepisów po przeliczeniu mass, wszystko mieści się spokojnie w ograniczeniach. Pytanie czy z waszego doświadczenia taki silnik będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągałem starymi fordowskimi 1.8TD w Mondeo i focusie I budę 1200dmc po Polsce, Litwie, Łotwie i jakoś zmęczenia nie odczuwałem. 

 

Da radę, bez szaleństw ale bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ciebie męczyło, bez traumy wspominam jazdę takim zestawem. Prędkości podróżne miałem takie jak i teraz. Częściej tylko mieszałem biegami. 

Dodam, że gro ludzi ciągało passatami czy sharanami 1.9TDI mając te samo 90KM i znacznie cięższe budy a nikt z nich się nie śmieje. Właściciele pokonywali Europę wzdłuż i wszerz. I sporo z nich nadal śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............1.9TDI mając te samo 90KM i znacznie cięższe budy a nikt z nich się nie śmieje. Właściciele pokonywali Europę wzdłuż i wszerz. I sporo z nich nadal śmiga. 

 

To że kiedyś jeździłem maluchem i trabantem od Syrii po Portugalię nie znaczy że nadal jest wzór do naśladowania w XXI wieku. Masochiści i fanatycy mogą skoro chcą.

Kiedyś jeździło się do Jugosławii na handel maluchem, bogacze nawet kredensem.

Niektórzy kupują nadal angielki 450 cm za rejestowane jako lekka 750kg.

 

Jak napisał OnionSkin - można zrobić 115-120KM i śmigać przyjemnie i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, szary11 napisał:

Nie wiem co Ciebie męczyło, bez traumy wspominam jazdę takim zestawem. Prędkości podróżne miałem takie jak i teraz. Częściej tylko mieszałem biegami. 

Dodam, że gro ludzi ciągało passatami czy sharanami 1.9TDI mając te samo 90KM i znacznie cięższe budy a nikt z nich się nie śmieje. Właściciele pokonywali Europę wzdłuż i wszerz. I sporo z nich nadal śmiga. 

Witaj ja passatem z 1,9 TDI 100 KM holuje dmc 1350 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam 307 sw kombi  20 ciągałem już kilka przyczep bez żadnego problemu chce przyśpieszyć przyspieszam nie jest to może 5s do 100 ale spokojnie tira mozna wyprzedzac  autko nic sie nie męczy chyba że ktoś ma kopyto i stare auto to może i tak mój jest 2004 do  najnowszych nie należy ale daje rade polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, poziom napisał:

A to w pugu nie oznacza tego samego ??

Ano nie. Nie wiem jak jest w 307, ale 308 się troszkę różniło, np SW miało z tyłu osobne fotele jak w wvnach i stoliki, szklany dach itd ogólnie tak bardziej vanowata wersja od kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.