Skocz do zawartości

ptaku

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Przyciągnąłem dziś budkę z Jarosławca. Teraz jeszcze Nieborów i może coś tam jeszcze...

Ale do rzeczy. Przyjechaliśmy po przyczepkę w sobotę raniutko. Wszystko po to, abym mógł się jeszcze trochę uraczyć tym miasteczkiem. Pogoda super :hmm: Poszliśmy na spacer i tak jakoś zrobło się smutno :hmm: Puste uliczki, cisza, pozamykane sklepy i widoczny wszędzie koniec sezonu :hmm:

Wieczorem wypiliśmy jakieś małe jasne, przekąsiliśmy kiełbaskę z grilla i poszliśmy ny-ny. W nocy rozpętała się burza. Lało do 6.00. Już się martwiłem jak zwinąć mokry przedsionek. Na szczęście po burzy wyszło piękne słońce i bez problemów zwinęliśmy obóz.

Z kempingu wyjeżdżaliśmy jako ostatni. Po nas już zamykali... Było niby tak samo pusto jak w dniu kiedy stawialiśmy przyczepę czyli 13 czerwca ale jakoś inaczej...

Tegoroczne wakacje nie były dla nas zbyt udane. Mieliśmy trochę inne plany lecz niestety życie ułożyło swój scenariusz. Ale jestem szczęśliwy, że mogłem jeszcze raz w tym roku zobaczyć mój ukochany Jarosławiec.

 


Pozamykane sklepy i puste uliczki w Jarosławcu.

post-95609-imported-1c935d77-35d1-4a50-8348-43967ff9edd6_thumb.jpg

 

A jeszcze niedawno było tutaj tak gwarno...

post-95609-imported-36811dab-582f-4db2-9ff2-9f346eafd3ab_thumb.jpg

 

Puste pole namiotowe "Zakątek"

post-95609-imported-bee88cce-259b-4ae9-96b9-6ebfcbbac8e2_thumb.jpg

 

A tu jeszcze dziś stała moja przyczepa. Teraz pozostała tylko plama...

post-95609-imported-326a64c7-497e-4780-8752-9f8e832cdf4c_thumb.jpg

 

Ale i tak jest tu pięknie ;)

post-95609-imported-eb9b2703-8876-4a87-8455-54bccfd501b9_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 258
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 lata później...

Witamy
Wczoraj po miesięcznym pobycie na polu namiotowym Pod Dębem w Jarosławcu i 720 km wróciliśmy szczęśliwie do domu
Chcielibyśmy podzielić się wrażeniami z pobytu na tym polu jak i kilka słów o Jarosławcu
Na początek Jarosławiec .
Miasteczko jak każde nad Bałtykiem fajne urokliwe jedyny mankament to plaża....Zejscie 1 i 2 jescze ok plaża piaszczysta i kamienie są ale mało .A potem niestety same kamienie Czyli tam gdzie centrum plaży praktycznie nia ma .Żeby znależć kawałek ładnej plaży trzeba przygotować się na jazdę autem albo długi spacer .

Wakacje wszach i nikomu się nigdzie nie spieszy my wybraliśmy spacer około 2 km od naszego pola (początek dawnego pasa startowego)

Jeszcze słów kilka o cenach jak to nad naszym Bałtykiem drogo My znalezliśmy chyba najtańszy sklep w Jarosławcu ,,Czaruś'' na ulicy Nadmorskiej .Przykładowo chleb kosztuje tam 1,95 zł a gdzie indziej 2,20zł Piwo butelkowe nie pamiętam nazwy 1,75zł.Wódka 20zł za 0,5 itp

A teraz kilka słów o samym polu pisałam już w poprzednim poscie że troszkę nasz oszukali .Prąd nie 5 zł a 7 zł 15 ZŁ osoba i 2,15 klimatyczne.

Włascicielka pola nie tylko nas oszukała oszukała też kilka innych osób Co innego mówi przez telefon a co innego na miejscu.

Prysznice są 2 więc jak jest troszkę więcej ludzi to na kąpiel trzeba troszkę poczekać .A i jeszcze taki drobiazg między 17 a 18 nia ma ciepłej wody

Toalety też są 2 w miarę czyste

Do mycia naczyń są 2 zlewy na zewnątrz w których niestety leci tylko zimna woda .

To tyle .Ogólnie pobyt uważamy za udany i z niecierpliwością czekamy na następne wakacje .Ale niestety tym razem nie na polu namiotowym ,,Pod Dębem ;; :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojadę do południa w piątek to myślę, że się jeszcze miejsce znajdzie :niewiem:

 

A jeszcze jedno pytanie. Do najbliższego sklepu z "asfaltu" dojdę na piechotę, czy lepiej mieć rowerek ?

Proponuję rowerek .....w tej chwili w Jarosławcu pada deszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

Wczoraj po miesięcznym pobycie na polu namiotowym Pod Dębem w Jarosławcu i 720 km wróciliśmy szczęśliwie do domu

Chcielibyśmy podzielić się wrażeniami z pobytu na tym polu jak i kilka słów o Jarosławcu

Na początek Jarosławiec .

Miasteczko jak każde nad Bałtykiem fajne urokliwe jedyny mankament to plaża....Zejscie 1 i 2 jescze ok plaża piaszczysta i kamienie są ale mało .A potem niestety same kamienie Czyli tam gdzie centrum plaży praktycznie nia ma .Żeby znależć kawałek ładnej plaży trzeba przygotować się na jazdę autem albo długi spacer .

Wakacje wszach i nikomu się nigdzie nie spieszy my wybraliśmy spacer około 2 km od naszego pola (początek dawnego pasa startowego)

Jeszcze słów kilka o cenach jak to nad naszym Bałtykiem drogo My znalezliśmy chyba najtańszy sklep w Jarosławcu ,,Czaruś'' na ulicy Nadmorskiej .Przykładowo chleb kosztuje tam 1,95 zł a gdzie indziej 2,20zł Piwo butelkowe nie pamiętam nazwy 1,75zł.Wódka 20zł za 0,5 itp

A teraz kilka słów o samym polu pisałam już w poprzednim poscie że troszkę nasz oszukali .Prąd nie 5 zł a 7 zł 15 ZŁ osoba i 2,15 klimatyczne.

Włascicielka pola nie tylko nas oszukała oszukała też kilka innych osób Co innego mówi przez telefon a co innego na miejscu.

Prysznice są 2 więc jak jest troszkę więcej ludzi to na kąpiel trzeba troszkę poczekać .A i jeszcze taki drobiazg między 17 a 18 nia ma ciepłej wody

Toalety też są 2 w miarę czyste

Do mycia naczyń są 2 zlewy na zewnątrz w których niestety leci tylko zimna woda .

To tyle .Ogólnie pobyt uważamy za udany i z niecierpliwością czekamy na następne wakacje .Ale niestety tym razem nie na polu namiotowym ,,Pod Dębem ;; :oslabiony:

Witam.. od trzech tygodni przebywam w Jarosławcu na polu kempingowym ...Pod Dębem... i nikt  z włascicieli pola mnie nie oszukał i nie próbował oszukać!!!

podczas rozmowy telefonicznej byłem poinformowany o cenach......pobyt od osoby-15zł......podłączenie prądu-7 zł....opłata klimatyczna 2,15 zł od osoby....i nie pobiera sie zadnych innych opłat ,nie ważne jaka przyczepa jaki przedsionek i ile biorę prysznic nie ma opłat za postój samochodu, jest to jedno z najtańszych pól kempingowo namiotowych ...Pobyt trzch osób za dobę wynosi 58zł 45gr ....Jedyną wadą Jarosławca jest plaża która w granicach wioski po prostu nie istnieje została zniszczona poprzez nawiezienie betonowych zapór (przeciw wozom bojowym) które ponoć mają ochronić wieś Jarosławiec przed pochłonięciem przez morze. W Jarosławcu jestem pierwszy i ostatni raz ze względu własnie na brak plaży i mozliwośsi spacerów nad brzegiem morza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jarosławcu to najlepiej na pasie się zatrzymać. 40m do plaży, w nocy raczej cisza i spokój, tylko szum morza i gwiazdy.

Stoimy od piątku chyba też do piatku 9.08. Mieliśmy miłe spotkanie z Kornakiem, który też tu troszkę stacjonował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jarosławcu to najlepiej na pasie się zatrzymać. 40m do plaży, w nocy raczej cisza i spokój, tylko szum morza i gwiazdy.

Stoimy od piątku chyba też do piatku 9.08. Mieliśmy miłe spotkanie z Kornakiem, który też tu troszkę stacjonował.

 

No to się może i my zdążymy spotkać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą Jarosławca jest plaża która w granicach wioski po prostu nie istnieje została zniszczona poprzez nawiezienie betonowych zapór (przeciw wozom bojowym) które ponoć mają ochronić wieś Jarosławiec przed pochłonięciem przez morze.

 

Zapory przeciw wozom bojowym  :lol:  :lol:  :lol:

Żartujesz z tymi wozami bojowymi, prawda ?  

 

Te "zapory", o których piszesz to gwiazdobloki. Służą one do budowy falochronów chroniących morski brzeg.

Pierwsze, jak piszesz "zniszczenie plaży", miało miejsce w latach 1917-1921. Wtedy budowano jedynie 150 metrową opaskę betonową, mającą na celu ochronę klifu przed pochłonięciem przez morze.

Przez kolejne lata brzeg w Jarosławcu nie wykazywał większych zmian.

Jednak w latach 1960-1983 linia brzegowa przesunęła się o prawie 30 metrów. Podjęto wtedy decyzję o zabezpieczeniu klifu. W latach 1987-1991 wybudowano kolejną opaskę betonową, która została wzmocniona gwiazdoblokami. Dobudowano ją do opaski zbudowanej przez Niemców (zejście w centrum Jarosławca).   

W roku 1994 "dołożono" kolejne 400 metrów. Tym razem na wschód.

W chwili obecnej betonowe wzmocnienie rozciąga się na długości około 1200 metrów.

 

Ostatnie zniszczenia klifu miały miejsce 2 lata temu, o czym można przeczytać choćby tutaj.

 

Tak więc - uwierz mi: nikt nie robił tego Tobie na złość.

Myślę, że gdyby nie te "zniszczenia plaży", o których piszesz, części Jarosławca już by nie było.

 

Nieraz warto trochę sobie wcześniej poczytać na temat miejsc, które ma się zamiar odwiedzić :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapory przeciw wozom bojowym  :lol:  :lol:  :lol:

Żartujesz z tymi wozami bojowymi, prawda ?  

 

Te "zapory", o których piszesz to gwiazdobloki. Służą one do budowy falochronów chroniących morski brzeg.

Pierwsze, jak piszesz "zniszczenie plaży", miało miejsce w latach 1917-1921. Wtedy budowano jedynie 150 metrową opaskę betonową, mającą na celu ochronę klifu przed pochłonięciem przez morze.

Przez kolejne lata brzeg w Jarosławcu nie wykazywał większych zmian.

Jednak w latach 1960-1983 linia brzegowa przesunęła się o prawie 30 metrów. Podjęto wtedy decyzję o zabezpieczeniu klifu. W latach 1987-1991 wybudowano kolejną opaskę betonową, która została wzmocniona gwiazdoblokami. Dobudowano ją do opaski zbudowanej przez Niemców (zejście w centrum Jarosławca).   

W roku 1994 "dołożono" kolejne 400 metrów. Tym razem na wschód.

W chwili obecnej betonowe wzmocnienie rozciąga się na długości około 1200 metrów.

 

Ostatnie zniszczenia klifu miały miejsce 2 lata temu, o czym można przeczytać choćby tutaj.

 

Tak więc - uwierz mi: nikt nie robił tego Tobie na złość.

Myślę, że gdyby nie te "zniszczenia plaży", o których piszesz, części Jarosławca już by nie było.

 

Nieraz warto trochę sobie wcześniej poczytać na temat miejsc, które ma się zamiar odwiedzić :ok:

zgadzam się z tobą nie było by Jarosławca ale była by plaża,a jadac nad morzę własnie  chcę plaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.