Skocz do zawartości

Odchudzenie budy


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma pomysł na realne odchudzenie budy o jakieś 30-40kg. 

Bardzo chciałbym wrzucić klimę a jestem już w dmc. Przed wyjazdem się ważyłem i wyszło 1606, w tym;

-ubrania, można by trochę uszczuplić ale kilka koszulek mniej niewiele da

- butla dom light, niby też można wymienić na 5tke turystyczną, ale sama butla waży tyle samo a gaz trzeba mieć

- markiza- do auta nie wrzuce

- zapakowana lodówka, też można uszczuplić ale i tak dużo nie wzięliśmy, całość wsadu może z 5-6kg

- spłuczka, tu można z 10kg odjąć, na drogę wystarczy z 5L a była zalana do pełna czyli 15. 

- aku 72ah, niby można wyciągać na drogę do auta ale trochę to upierdliwe

- krzesełka i stolik, do auta trochę upierdliwe bo są lekkie a dużo miejsca zajmują i za bardzo nic do bagażnika nie wrzucę

 

ważyłem się bez czystej wody i bez koła zapasowego. Koło jedzie w aucie, dolewając 25l czystej wody jestem na full licząc z 2% nadwagą 

 

nie bardzo mam pomysł jak to uszczuplić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freshjet 1700 26kg. Analizowałem podławkową, za dużo roboty z rozprowadzeniem

Freshjet 1700 to 29 kg samej klimy i do tego około 5 kg dyfuzor. Zdecydowanie jak masz możliwość to ładuj podławkową. Taki Dometic Freshwell 3000 waży z 21 kg. Z rurami zamkniesz się w 25 kg spokojnie. Czyli oszczędności na samym urządzeniu masz z 10 kg. U ciebie może być tylko problem z montażem podławkowej, bo to wiąże się z koniecznością zrobienia dziur w podłodze a u Ciebie przecież jest ogrzewanie podłogowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacek00 napisał:

Freshjet 1700 to 29 kg samej klimy i do tego około 5 kg dyfuzor. Zdecydowanie jak masz możliwość to ładuj podławkową. Taki Dometic Freshwell 3000 waży z 21 kg. Z rurami zamkniesz się w 25 kg spokojnie. Czyli oszczędności na samym urządzeniu masz jeszcze z 5 kg. U ciebie może być tylko problem z montażem podławkowej, bo to wiąże się z koniecznością zrobienia dziur w podłodze a u Ciebie przecież jest ogrzewanie podłogowe.

Kurcze tak odbiłem od siebie tą podławkową ale może to jest myśl... w moim przypadku na same zalety. Tylko muszę oblukać tą podłogę kamerą termowizyjną żeby faktycznie nie przewalić jakiejś rury od ogrzewania

Z tego co wymyśliłem, to na drogę zalać spłuczkę z 5L, podłogę do przedsionka do auta, bolon jest ciężki, z 5kg może ważyć. Tak samo kabel zasilający, mam w sumie 50m, też ładnych parę kg. Z innych rzeczy chyba nie bardzo mam co wywalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jest, duży box. Ja założyłem 900 litrów, poleciała tam podłoga, wszystkie meble, kable, koło zapasowe itp. Ja miałem problem z wyważeniem, a zależało mi na dwóch składakach do przedniego luku i na dwóch dużych rowerach na dyszel.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem i używam dość dużego boksu, Kamei Husky XXL. Jestem bardzo zadowolony, sprawdź nośność relingów jeśli masz, u mnie jest 70 kg bodajże, jedzie tam przedsionek, wózek młodego i kilka innych gratów. I poprawia opływ powietrza wokół przyczepy, moim zdaniem

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.