Skocz do zawartości

(Relacja) Włochy 2019 kamperkiem w góry i nad morze


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :) Ruszamy i my w stronę pięknej Italii, którą pokochaliśmy dawno temu i do której co  jakiś czas wracamy. Ostatnio byliśmy tam w 2015 roku- relację z tamtej podróży z przyczepką namiotową zamieściłam na forum, teraz - po kilku latach wakacji w Norwegii wracamy do Włoch. Tym razem jedziemy kamperem. Zobaczymy jak wygląda kamperowanie we Włoszech, planujemy zatrzymywać się na miejscach postojowych przeznaczonych dla kamperów, ale kilka noclegów na campingu też mamy zarezerwowanych. Bardzo chcemy zobaczyć Dolomity w których nigdy nie byliśmy, zajrzymy do regionu Marche, w planie jest też fragment Abruzzo, ale już wiemy, że zajrzymy też po drodze  do Umbrii by odwiedzić starych znajomych, tak więc trasa jest "dynamiczna" . Zobaczymy co wyjdzie :)

Bardzo chcielibyśmy dziś w nocy  lub jutro ruszyć, ale ...duuużo pracy przed nami :)

Edytowane przez Magda Pawłowicz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo dziękuję Sławka :) wczoraj właśnie sprawdzałam campingi i parkingi  nad Trasimeno, ale nie wiemy jeszcze czy tam będziemy- zobaczymy na ile czasu zatrzyma nas północna część Italii. Za inspirację wielkie dzięki -  pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Slawka napisał:

Nie wiem na jak długo jedziecie, ale i tak macie ambitne plany ;) Dolomity, Marche i Arbuzzo to i miesiąc nie starczy ;) Będę śledzić relację! 

Tak, wiem...   :)  Sporo fajnych miejsc po drodze...Tymczasem jeszcze się pakujemy, sprawdzamy  i ciągle coś wyskakuje... ale może niedługo się  uda ruszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dudek_t napisał:

Nie mogę się doczekać odcinków. Szerokiej drogi i dobrej zabawy!

Dziękujemy Tomek ? Mamy się świetnie. Wrażeń już całe mnóstwo.   :yay: Wyjechaliśmy wczoraj po południu. Dziś byliśmy w Austrii nad jeziorem Tagernsee i Achensee, czyli woda i góry. Zdjęcia i relację zamieszczę w wolnej chwili - na razie ?️ ?️ ⛰️ Pozdrawiamy :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że w naszym wypadku pisanie relacji na bieżąco nie wchodzi w grę, po prostu za dużo się dzieje :) ale choć zacznę naszą włoską wyprawę....

Wyjechaliśmy z domu o 17,30, więc pierwszy nocleg zastał nas przy niemieckij autostradzie. Korzystając z tego, że jedziemy kamperem nie musieliśmy szukać campingu. Rano o 6.30 byliśmy już w drodze. Zjechaliśmy na Regensburg, gdzie zrobiliśmy zakupy i zatankowaliśmy paliwo 1,28  za litr (diesel) Potem 9 jedziemy na Monachium i zjeżdżamy na Salzburg. na 23 km autostrady korek przez zwężenie autostrady, ale nie trwa długo i jedziemy dalej. 

275218721_Wdrodze.jpg.44e4df5a39b1ff2ca4688a94aa063489.jpg

Po zjeżdzie z autostrady na Achensee orientujemy się, że nie mamy winiety na Austrię. Zatrzymujemy sie na 1 stacji, ale nie mają.  Diesel kosztuje tu 1,29 euro, benzyna super 1,51 euro. Jedziemy dalej . Droga ok, pogoda świetna. Kierujemy się na Achensee, ale najpierw jedziemy nad jezioro Tagernsee. Zatrzymujemy się na  parkingu  przy publicznej plaży. Bierzemy koc, ręczniki i idziemy nad jezioro :) Nareszczie czujemy, że mamy urlop :) Jezioro Tagernsee bardzo nam sie podoba, jego okolica też. Odpoczywamy świetnie. Jeśli będziecie tu z dziećmi- jest dla nich tutaj tuz przy jeziorze fajny plac zabaw. Po jeziorze kursują stateczki wycieczkowe.

830064489_Tagernsee1.jpg.29a0a3f25e48af980c3bcd85ba07bd1f.jpg

Tagernsee.jpg.7db3c7bbd733b42e3d0a09434428f3ba.jpg1510330261_Tagernsee4.jpg.c08615b02b0dc3299dc6861d67fb0247.jpg503955458_Tagernsee2.jpg.37942219cca65aeb34df076081cb022e.jpg2073615427_Tagernsee3.jpg.7663b726edc7d5fa39f7827c906a7147.jpg1757035254_Tagernsee5.jpg.fe3ede69bf911b9f96e6ccb41d310415.jpg

936204864_Tagernseeplaczabaw.jpg.eaebb687b85c6cf646c38545b1dc6bd4.jpg

Taka miła przerwa w podrózy, ale w końcu jedziemy dalej. W drodze nad Achensee w miejscowości Achenkirch na stacji benzynowej kupujemy winietę na Austrię. Paliwo jest tu jeszcze tańsze - 1,21 euro diesel i 1,27 benzyna.

Achenkirch.jpg.cf8616ae374671249dad392d5b4daae9.jpg389720170_WdrodzedoAchensee.jpg.a12b54a9f3f54fe9347f9471baaffb83.jpg

 Teraz kierujemy się na jedną z  licznych atrakcji znajdujących sie nad jeziorm Achensee. Zamierzamy wjechać kolejką Rofan, aby zobaczyć tę okolicę z góry i przy okazji skorzystać z innej atrakcji - Rofan Air - więc kupujemy bilety na obie kolejki 66 euro dla 2 osób i jedziemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Magda Pawłowicz napisał:

Jedziecie na Bad Toltz? 

NIe, przez Tegernsee lub Bad Wiesse w dół do Achensee - http://www.campingplatz-achensee.at/. Dlaczego pytasz?

Na kempingu bedę do poniedziałku, planuje zwiedzić Innsbruck i przedjazd przełęczą Timmelsjoh, powrót na kemping drogą wzdłóż autostrady przez Brenner spowrotem na kemping.

W poniedziałek kierunek San Vincenzo, IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, borek6 napisał:

NIe, przez Tegernsee lub Bad Wiesse w dół do Achensee - http://www.campingplatz-achensee.at/. Dlaczego pytasz?

Na kempingu bedę do poniedziałku, planuje zwiedzić Innsbruck i przedjazd przełęczą Timmelsjoh, powrót na kemping drogą wzdłóż autostrady przez Brenner spowrotem na kemping.

W poniedziałek kierunek San Vincenzo, IT.

Pytałam, bo jestem ciekawa innych miejsc i chętnie potem czytam i oglądam relacje innych :)

39 minut temu, adje napisał:

Wiem jak trudno jest pisać na bieżąco, dlatego czekam cierpliwie :rolleyes:

O tak :) Pisanie relacji w podróży. Która trwa krótko, a wiele się dzieje, to dla mnie zbyt uciążliwe. Byliśmy już w górach, jesteśmy nad morzem w Numanie, jutro ostatni dzień w tej okolicy i powoli będziemy zmierzać w kierunku domu. Po powrocie zacznę z przyjemnością opisywać odwiedzone miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.