Skocz do zawartości

bagażnik fiaama cary bike caravan XL A - proszę o poradę.


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

mam bagażnik jak w temacie. szukałem instrukcji obsługi ale nie znalazłem,

a szukałem bo za cholerę (przepraszam za wyrażenie ale meczę sie z tym od paru godzin) nie potrafię "obsłużyć" tego mocowania.

nie wiem czy sie je odkręca ? (próbowałem, jestem o krok od ułamania części plastikowej) czy może jakoś "odciąga" ??

poniżej zadęcie z tym "pokrętłem"

 

20190620_195834.thumb.jpg.ccf37c68f6e388819391a8a9af58cf32.jpg

 

a potrzebuje to zrobić zeby było tak:

598419887_001042_2(1).thumb.jpg.99273e4ea7d627a087a560a083ddb55e.jpg

001042_2.thumb.jpg.51e925be52765adc66637de3231c4a9a.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez cicik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ciekaw jestem opinii użytkowników tego bagażnika. Do tej pory używałem uchwytów na belki dachowe auta, dodam że bardzo dobrych z których jestem mega zadowolony. Niestety do auta jakie aktualnie mam ,dokupić belki to granica cudu. (Choć raz byłem  blisko)

Dla tego zmuszony byłem do kupna czegoś na budę. Dodam że nie chciałem wiercić, więc jedyną opcją to bagażnik na dyszel.

Niestety widzę że wygoda wkładania roweru w uchwyt została zabużona ?  w moje uchwyty dachowe wypadały pod tym kątem o wiele lepiej. 

Do tego kwestia stabilności rowerów, też we Fiammie na pierwszy rzut oka wygląda średnio

I tu pytanie: w jaki sposób upinacie rowery (dolne paski na koło to wiadomo), chodzi mi czy paskiem oplatacie gąbkę razem z ramą roweru, czy np ramę na sztywno do aluminiowego pałąka trzymającego . Mam 2 czerwone paski Fiamma , nie budzą mojego zaufania. Zdaje sobie sprawę że dyszel to najstabilniejsza część przyczepy podczas jazdy, tylko czy te 2 cienkie paski wystarczą? A może dodatkowo stsujecie coś jeszcze ponad to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pierzasty napisał:

Ciekaw jestem opinii użytkowników tego bagażnika. Do tej pory używałem uchwytów na belki dachowe auta, dodam że bardzo dobrych z których jestem mega zadowolony. Niestety do auta jakie aktualnie mam ,dokupić belki to granica cudu. (Choć raz byłem  blisko)

Dla tego zmuszony byłem do kupna czegoś na budę. Dodam że nie chciałem wiercić, więc jedyną opcją to bagażnik na dyszel.

Niestety widzę że wygoda wkładania roweru w uchwyt została zabużona ?  w moje uchwyty dachowe wypadały pod tym kątem o wiele lepiej. 

Do tego kwestia stabilności rowerów, też we Fiammie na pierwszy rzut oka wygląda średnio

I tu pytanie: w jaki sposób upinacie rowery (dolne paski na koło to wiadomo), chodzi mi czy paskiem oplatacie gąbkę razem z ramą roweru, czy np ramę na sztywno do aluminiowego pałąka trzymającego . Mam 2 czerwone paski Fiamma , nie budzą mojego zaufania. Zdaje sobie sprawę że dyszel to najstabilniejsza część przyczepy podczas jazdy, tylko czy te 2 cienkie paski wystarczą? A może dodatkowo stsujecie coś jeszcze ponad to? 

Kupiłeś to mleko się rozlało. Ja się cieszę, że ten bagażnik sprzedałem. Użytkowo jest słaby. Sposób wkładania rowerów mocno upierdliwy, zwłaszcza ten od strony bakisty - ja miałem mało miejsca, musiałem uważać, aby pedał nie wadził o klapę bakisty. Oczywiście przy włożonych rowerach otwarcie bakisty było niemożliwe - żeby otworzyć bakistę musiałem każdorazowo zdejmować oba rowery. Stabilny był, więc z tej strony raczej nie ma się czego obawiać. Z tego co pamiętam, to oba rowery spinałem paskiem czerwonym do aluminiowej ramy, a gąbki miałem na wysokości widelców w rowerze.

Obecnie mam Fiamma CARRY-BIKE CARAVAN XL A PRO  i o ile do ideału też mu daleko to w użytkowaniu jest dużo lepszy niż CARRY-BIKE CARAVAN XL A. Rowery się montuje zdecydowanie łatwiej i szybciej. 

Jakbym dziś miał ponownie wybierać bagażnik to tym razem chyba poszedłbym w stronę Thule. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacek00 napisał:

Kupiłeś to mleko się rozlało. Ja się cieszę, że ten bagażnik sprzedałem. Użytkowo jest słaby. Sposób wkładania rowerów mocno upierdliwy, zwłaszcza ten od strony bakisty - ja miałem mało miejsca, musiałem uważać, aby pedał nie wadził o klapę bakisty. Oczywiście przy włożonych rowerach otwarcie bakisty było niemożliwe - żeby otworzyć bakistę musiałem każdorazowo zdejmować oba rowery. Stabilny był, więc z tej strony raczej nie ma się czego obawiać. Z tego co pamiętam, to oba rowery spinałem paskiem czerwonym do aluminiowej ramy, a gąbki miałem na wysokości widelców w rowerze.

Obecnie mam Fiamma CARRY-BIKE CARAVAN XL A PRO  i o ile do ideału też mu daleko to w użytkowaniu jest dużo lepszy niż CARRY-BIKE CARAVAN XL A. Rowery się montuje zdecydowanie łatwiej i szybciej. 

Jakbym dziś miał ponownie wybierać bagażnik to tym razem chyba poszedłbym w stronę Thule. 

Dzięki Jacek za opinię.  O ile z upierdliwości zdaję sobie sprawę. Cieszy mnie opinia, że w miarę stabilny. Gąbki do widelców mówisz.. 

Pedał do klapy bakisty w najbliższym położeniu ma 2-2,5 cm . Więc chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek za opinię.  O ile z upierdliwości zdaję sobie sprawę. Cieszy mnie opinia, że w miarę stabilny. Gąbki do widelców mówisz.. 
Pedał do klapy bakisty w najbliższym położeniu ma 2-2,5 cm . Więc chyba ok?
Odległość ok, u mnie też tyle było w dolnym położeniu korby z pedałami. Jak ramię miałem do góry to pedał już wadził o bakistę.

Z tymi gąbkami posprawdzaj jak jest najlepiej. U mnie gąbki poszły na te pionowe rurki bo tam stykał się rower z aluminiową ramą bagażnika - w czasie jazdy się to zwyczajnie telepało a rowery się obijały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jacek00 napisał:

Odległość ok, u mnie też tyle było w dolnym położeniu korby z pedałami. Jak ramię miałem do góry to pedał już wadził o bakistę.

Z tymi gąbkami posprawdzaj jak jest najlepiej. U mnie gąbki poszły na te pionowe rurki bo tam stykał się rower z aluminiową ramą bagażnika - w czasie jazdy się to zwyczajnie telepało a rowery się obijały

U mnie rowery stykają z pałąkiem się przy widelcach  przednich, ale i tylnych na dole natomiast górą nie bardzo :(

jakby rynienki były z blisko pałąka do mocowania rowerów.

Niestety jeden z rowerów który miał być tam włożony ma tak skonstruowany widelec tylny (szeroko) że stał pod kątem ( górną częścią ramy dostawał od pałąka pewnie z8-10 cm.  

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Pierzasty napisał:

U mnie rowery stykają z pałąkiem się przy widelcach  przednich, ale i tylnych na dole natomiast górą nie bardzo :(

Ale czemu wychodzisz z założenia że muszą się stykać? Rower nie jest płaski, więc nie będzie przylegać całą powierzchnią do tej aluminiowej rury. Zepnij rowery oba z sobą i po drodze z  tą aluminiową ramą. Będzie ok. Nie odpadną

45 minut temu, Pierzasty napisał:

jakby rynienki były z blisko pałąka do mocowania rowerów.

Niestety jeden z rowerów który miał być tam włożony ma tak skonstruowany widelec tylny (szeroko) że stał pod kątem ( górną częścią ramy dostawał od pałąka pewnie z8-10 cm.  

Głupio zapytam, ale rowery kładziesz odwrócone do siebie? W sensie jeden kierownicą w prawo, a drugi w lewo? Jak pisałem tego typu bagażniki nie są najlepsze. Mocowanie rowerów jest upierdliwe, trzeba znaleźć jakiś swój system, czasem obniżyć np. siodełko, korby muszą być obrócone w odpowiedni sposób, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacek00 napisał:

Ale czemu wychodzisz z założenia że muszą się stykać? Rower nie jest płaski, więc nie będzie przylegać całą powierzchnią do tej aluminiowej rury. Zepnij rowery oba z sobą i po drodze z  tą aluminiową ramą.

Coś cobie wymyśliłem, że jak rower na sztywno byłby dopięty górą do pałąka, to było by stabilniej. Jednak w sumie masz rację.  W uchwytach które mam na auto, też rower jest łapany za ramę dość nisko. 

Choć KTM mojej córki stał tak dziwnie pod kątem, że w to miejsce wpadł inny rower.

Tak tak kierownice oczywiście odwrócone.

Ok dzięki .za wyjaśnienie. Z uporem maniaka przypinałem każdy rower osobno , Ty mówisz o spięciu ich razem przeplatając pałąk mocujący.  Chyba ma to sens :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.