Skocz do zawartości

Urzadzenia elektryczne w przednim schowku


Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mymlon

Czy pomiędzy słowami nie należy a nie wolno można postawić znak równości?

Wyrażenie nie należy oznacza zalecenie stosowania (w tym przypadku akurat nie zaleca) jednocześnie dopuszczając odstępstwa po spełnieniu dodatkowych warunków w odróżnieniu do nie wolno oznaczającego kategoryczny zakaz odstępstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak, skoro producent w mojej przyczepie w schowku gdzie jest instalacja gazowa z butla zamontował również instalacje elektryczną - oświetlenie ( na górze 12v) oraz jest tez zbiornik na wodę z pompką wody 12V , też chyba się kierował jakimś normami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, kolego Wir, widzę, że ciężko z Tobą gadać. Nie mam zamiaru szukać po normach, bo nie będę budował przyczep, żeby stosować normy. Ja osobiście uważam, że forum jest po to, żeby wypowiadać swoje opinie. Jeśli będę pisał "zakładaj bez sprawdzenia", to rozumiem beszt - przecież stwarzam zagrożenie. Kiedy wypowiadam swoją opinię ograniczającą zagrozenie, to nikogo nie narażam na zagrozenie. Wypowiadam swoją opinię - i tyle. W moim poście napisałem, że są normy i, być może pominąłem, za to przepraszam, moim zdaniem w przyczepie się nie da zachować tych norm. Poza tym wszystkim, kiedy czytam takie opinie, typu że ktoś sobie zrobił i 20 lat był spokój - to zaczynam się bać jeździc na kempingi i rozumiem ograniczenia, kiedy ktoś nie ma zrobionych odpowiednich badań. Oczywiście, rozumiem, że u Ciebie sam producent zrobił tą instalację, a nie Ty, czy inny użytkownik, dlatego mogę przypuszczać, że w tym wypadku zastosowano odpowiednie materiały, odpowiednie odległości, zabezpieczenia itp. itd. Kiedy jednak ktoś robi to sobie sam - może nabroić. A jeśli przy tym wszystkim ja, dla swoich potrzeb, mam zdanie "nie robić", to dlaczego nie pozwalasz mi tego zdania wypowiedzieć na forum? Forum dyskusyjnym, przypomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zrozumiałem to jako atak, jeśli to było tylko pytanie, to odpowiem - nie wiem. Niestety obserwując różne realia (poza granicami naszego kraju również) nie mam 100% pewności. Choć muszę przyznać, że montowanie urządzeń fabrycznych można uznać za zgodne z normami (jakimiś) przynajmniej w 90%. Wracam przy okazji jeszcze do stosowanych materiałów. To też nie bez znaczenia. I nie odpowiem normami - mam wiedzę wynikającą tylko z doświadczeń własnych, a nie wyuczonych przepisów i norm. Te pozostawiam dla tych, którzy i tak muszą wcześniej coś zaprojektować, bądź później po mnie odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3

I nie odpowiem normami - mam wiedzę wynikającą tylko z doświadczeń własnych, a nie wyuczonych przepisów i norm. Te pozostawiam dla tych, którzy i tak muszą wcześniej coś zaprojektować, bądź później po mnie odebrać.

Państwo opracowało normy w/g których wszystko powinno być wykonane zgodnie z nimi i wtedy z pewnością będzie to wyrob bezpieczny w stosowaniu dla wykonawcy i otoczenia. Twoja wiedza wynikająca tylko z doświadczeń własnych w świetle prawa jest równa ZERU. I nikt niczego po Tobie nie będzie odbierał jeżeli sam nie wykażesz, że stosowałeś się do norm takich to a nie innych. Prezentujesz pogląd chłopka - roztropka i odnoszę wrażenie, że pomyliłeś fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo opracowało normy w/g których wszystko powinno być wykonane zgodnie z nimi i wtedy z pewnością będzie to wyrob bezpieczny w stosowaniu dla wykonawcy i otoczenia. Twoja wiedza wynikająca tylko z doświadczeń własnych w świetle prawa jest równa ZERU. I nikt niczego po Tobie nie będzie odbierał jeżeli sam nie wykażesz, że stosowałeś się do norm takich to a nie innych. Prezentujesz pogląd chłopka - roztropka i odnoszę wrażenie, że pomyliłeś fora.

 

Toś kolego pojechał, jakoś mam wrażenie, że kultury osobistej gdzieś po drodze zabrakło oskarżając mnie o pogląd chłopka roztropka, ale postaram się pominąć. Otóż wiele rzeczy zrobiłem przy domu, które (jeśli miałem wątpliwości i wymagało tego prawo) były odbierane przez fachowców i potwierdzane za zgodność za normami. Do niczego nie musiałem wykazywać zgodności z normami. To, o czym piszesz, to wytwarzanie dóbr i usług dla potrzeb handlowych, żeby uzyskać certyfikaty, a nie po to, żeby mieć coś na użytek własny. W przypadku prac własnych, o czym właśnie cały czas tu dyskutujemy, jeśli odbiera to fachowiec, to on sprawdza zgodność z normami. Po to właśnie jest ten odbiór przez osobę uprawnioną. No ale cóż, chłopek - roztropek może być na tyle durny, że i tu może się mylić. Przy okazji, nie wiem, czy nie naruszył Twojej godności poprzez to, że odważył się odezwać na Twoim forum i mieć swoje własne - inne od twoich - doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalc3 nie przejmuj się , to już tak jest że teoria często nie idzie w parze z praktyką ..

Z teorią mamy do czynienia wówczas,

gdy wszystko wiemy, a nic nie działa.

 

Z praktyką mamy do czynienia wówczas,

gdy wszystko działa, a nic nie wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.