Skocz do zawartości

Urzadzenia elektryczne w przednim schowku


Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zabezpieczenie tego obwodu wyłącznikiem różnicowoprądowym miało by na celu wyłapać wszelkie uszkodzenia w tym obwodzie, dziwne upływności, przegrzania izolacji itp. z praktyki wiem ze w obwodach zabezpieczonymi w/w wyłącznikami możliwość wystąpienia awarii powodującej iskrzenie jest bardzo mała napewno zwiększy to bezpieczeństwo takiej mieszaniny jaką jest gniazdo 230V oraz instalacji gazowej w przednim schowku. W tym samym poście zaproponowałem również zamontowanie czujnika gazu co dodatkowo spotęguje bezpieczeństwo wczesnym alarmem o ewentualnym jakimś uszkodzeniu instalacji gazowej.

 

Takie jest moje zdanie na ten temat, nie wszystkim może się to podobać.

Przy dbałości o stan techniczny w/w instalacje oraz odrobinę zdrowego rozsądku na pewno nikomu nic się nie stanie i wszyscy będziemy się cieszyć naszymi przyczepami ( kamperami ) podczas podróży wakacyjnych.

 

Pozdrawiam wszystkich Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie tego gniazda 230V nie w schowku , a na przykład od strony przedsionka . Ja tak zrobiłem zamontowałem takie gniazdko hermetyczne. Koszty mniejsze i roboty mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że lepszy pomysł , lecz to nie mój pomysł montażu tegosz gniazda w schowku ja tylko dopiołem się do dyskusji mająca na celu za i przeciw zabezpieczenia i niebezpieczeństwa takiej instalacji

pozdrawiam

 

muszę wyjść na awarię będę za godzinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Rafał w mojej przyczepie miejsce na podłączenie bojlera jest po kanapą wewnątrz przyczepki. Mam sterowanie całe okablowanie ale brakuje mi samego bojlera :( jak by został wymontowany przez poprzednich właścicieli i teraz tez szukam czegoś takiego lecz niestety nie ma nic na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ale niestety nie tego szukam w tej termie woda jest podgrzewana przez przepływ ciepłego powietrza lub grzałkę 230V, u mnie jest system ogrzewania wodnego PRIMUS 2450 więc zamiast powietrza musi byc woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry nie skojarzyłem , też mam primusa z tym, że 2490 i 5 litrowy bojler , Firma Primus nie istnieje , przjeła ja firma Alde i tu może znajdziesz taki bojler. gdzieś mam adres do przedstawiciela w Polsce firmy Alde jak znajde podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i firma Ebac jest przedstawicielem na Polske firmy Alde.

dane. www.ebacamp.pl , www.ebac.pl kontaktuj sie z dzialłem technicznym tel. 696 771 773 Pan Bartek bartek@ebac.pl lub 696 393 392 Pan Przemek przemek@ebac.pl powinni Ci coś pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie dziś to już za późno na telefon ale jutro na pewno zadzwonię może coś pomoże, chciałbym wstawić waśnie taki kociołek elektryczny do mojego domku a i zarazem dwa w jednym ciepło i ciepła woda dla żonki będzie zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociołek elektryczny do mojego domku a i zarazem dwa w jednym ciepło i ciepła woda dla żonki będzie zadowolona

 

 

to jest ogrzewanie gazowe nie musze mieć pradu by była ciepła woda , piecyk podgrzewa ta wode do temp 65 stopni , a latem jest zawór odcinający ogrzewanie przyczepy a grzeje tylko wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.