Jump to content
jacekzoo

Identyfikator dla dzieci

Recommended Posts

jacekzoo

Ale zegarki gps czy te ,,żelki,,?

Kevin

Zegarki, przed chwila dzieci nauczyłem swojego nr telefonu 👍

jeżeli chodzi o zegarki to jak już to porządnie. Słyszeliście napewno o morderstwie 10 łatki z Mrowin, możliwe że taki zegarek uratowałby jej życie. Wystarczy ze będzie dziecko nosić w tornistrze, a sprawca nieświadom dla zatarcia śladów porwania chowa go z dzieckiem w bagażniku na przykład. 

w79

Co do zegarkow to trzeba zrobic research co do roamingu.... Postaram sie rozkmnic jutro. Kiedys zastanawialem sie nad tym i z tego co kojarze musialem zamawiac dodatkowa karte sim

Kevin

Ok, zatem czekamy!

w79

Już wszystko wiem. Zegarek zaopatrzony jest w karte sim Orange. Jest to pre paid z taryfą One. W Polsce wszystko działa w ramach usługi, którą opłacamy jednak ze swojej karty sim np. sms. Tak wiec sama usługa lokalizacji przypisana jest do karty rodzica, a nie zegarka. Karta w zegarku nie musi być doładowywana, chyba ze chcemy używać jej za granica, W tedy należy uzupełnić środki i działa normalnie w roamingu.

Kevin

Reasumując kupujemy kaj? Salon Orange? Czy internet zegarek i osobno sim w orange? 

PaulinaS

Moje dzieciaki korzystały z zegarków Calmean. Co miesiąc opłacałam 9,90 zł od zegarka i miałam możliwość ustalania granic poza jakie nie mogły wyjść. Jeśli to zrobiły uruchamiał się alarm. Były też inne funkcje takie jak zdjęcie zegarka, słaba bateria. Oczywiście mogłam do nich zadzwonić, a dzieciaki miały wpisane chyba 5 numerów z którymi też mogły się połączyć. Przez aplikację na swoim telefonie w każdej chwili wiedziałam w którym miejscu znajdują się.

Cathay

Zapytałem mojej chrześniaczki co chce na IKŚ.

A ona mówi że lubi podróżować rowerem po całej dzielnicy a rodzice jej na to nie pozwalają. Więc ona to ma taki pomysł:

https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/lokalizacja-osob/zegarek-z-gps-dla-dziecka

Prośbę spełniłem. Jej starzy się przekonali do sprzętu. No i zaczęło się zwiedzanie dzielnicy :)

Oczywiście, żadne zabezpieczenie nie zastąpi mózgu dziecka i rodziców. 

w79
7 godzin temu, Kevin napisał:

Reasumując kupujemy kaj? Salon Orange? Czy internet zegarek i osobno sim w orange? 

Zegarek na stronie, przychodzi razem z karta sim. Aktywacja pakietu albo u siebie w sieci smsem albo podczas zakupu zegarka

byry007

Zegarki z tej strony to są z alliexspres za jakieś 50 zł lokalizacja fatalna, powiadomienia przychodzą z opóźnieniem. Telefon działa dobrze i podsłuch dziecka gdzie jest też. Zapytam żony mowiła że dobre są jakieś zegarki za 400 zł około co ludzie polecają na forach.

kit

Żal mi dzisiejszych dzieci 😕

w79

Zgadza sie, tez tak mysle. Z drugiej strony dlaczego nie uzywac zdobyczy techniki?... W koncu np. klimatyzacja zle wplywa na zdrowie, w tym dzieci, i srodowisko. A jednak prawie kazdy jej uzywa... Wszystko trzeba robic z glowa. Miesiac temu przezylemsytuacjie gdzie zaufalem dziecku, ale zgubilo sie na kempingu. 

Moim zdaniem wazniejsza jest w tymzegarku funkcja telefonu, niz GPS

GregPower
W dniu 15.06.2019 o 23:18, w79 napisał:

A co sadzicie o zegarkach z GPSem?

Ja mam dwa takie zegarki. Kupiłem na Aliexpress za 30$ za sztukę i powiem Ci że jestem zadowolony. Nie jest to super gadżet ale spełnia swoje zadanie i pokazuje lokalizację dziecka co do 5m. Bateria trzyma około 3 dni więc też nie najgorzej. Dodatkowo można z niego dzwonić do kliku zaprogramowanych numerów i posiada funkcję SOS. Syn i córka bez problemu się nim posługują. Idealny na kemping czy inne wyjazdy. Tutaj podaję linka