Skocz do zawartości

Identyfikator dla dzieci


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem  czy zakładać ten temat... jak admin uzna że śmietnik to go wywali. Na ostatnim wyjeździe naszło mnie, jak zabezpieczyć dzieci w razie zgubienia się, zwłaszcza za granicą, co prawda potrafią się przedstawić znają numery telefonów, ale w stresie takie rzeczy mogą wylecieć z głowy. Szukałem jakiejś opaski żeby napisać nr tel, w rossmannie są po 3zł, ale badziewie, niedość że strasznie szerokie, ok 3cm to pasek wysuwa się z zabezpieczenia. W necie znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/opaska-na-reke-identyfikator-nie-zgubisz-dziecka-8188507922

drogie jak szlag za taki kawałeczek gumki, ale zamówiłem dwie sztuki, naprawdę godne polecenia, cienkie, lekkie, nie przeszkadza na rączce, żelowa opaska jest w jednym kawałku, nie rozepnie się, blaszka na której jest grawer też jest porządnie zamocowana. A czasami wystarczy że dziecko się gdzieś obróci i traci z oczu rodziców

 

P.S. Nie jestem w żaden sposób związany ze sprzedawcą i nie uprawiam kryptoreklamy. Po prostu moim zdaniem bardzo praktyczna rzecz, zwłaszcza dla mniejszych dzieci

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliśmy takich zwykłych coś jak PCV 

Podobnie do tych

https://allegro.pl/oferta/opaska-identyfikacyjna-identyfikator-dla-dziecka-2-7338033069

Nigdy nie spadły, więc można powiedzieć że dają radę

 

Młody jak daliśmy mu opaskę tłumacząc po co, to zapytał z przerażeniem w oczach czemu chcemy go zgubić ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, konrad_b napisał:

Używaliśmy takich zwykłych coś jak PCV 

Podobnie do tych

https://allegro.pl/oferta/opaska-identyfikacyjna-identyfikator-dla-dziecka-2-7338033069

Nigdy nie spadły, więc można powiedzieć że dają radę

 

Młody jak daliśmy mu opaskę tłumacząc po co, to zapytał z przerażeniem w oczach czemu chcemy go zgubić ?

No właśnie takie są w rossmannie, kupiliśmy na próbę, ale wysuwa się tzn nie samo ale wystarczy lekkie zahaczenie i by mogło się zgubić, poza tym jak dla mnie za szerokie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danielpoz napisał:

Ja kiedyś w jakimś parku rozrywki widziałem małe dziecko z namalowanym nr telefonu markerem na ręce. Proste i skuteczne?

Dobre na jeden dzień w wesołym miasteczku, na dłuższy wyjazd z deka upierdliwe, poza tym kijowo się opali z napisanym numerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek z aliexpress (kilkanaście euro kosztował). Jako telefon działa bez zarzutu. Jako lokalizator - spełnia funkcję, ale nie należy oczekiwać super dokładności.

Będę niedługo zamawiać taki sam dla drugiego syna.

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacekzoo napisał:

Podlinkuj proszę

https://sklep.bezpiecznarodzina.pl/14-lokalizacja-osob?gclid=Cj0KCQjwrpLoBRD_ARIsAJd0BIU7LxwvUm1TqqGnEMwMfZNhWPWml3NVFF9xMm4xcX_q5EZOkqgRQvMaAqJ-EALw_wcB

Jest tez sporo innych

Rozmawialem z przedstawicielem. Pobier miesiecznie ok 200 - 300 mb, wiec dowolna karta sim wystarczy, bo przewaznie maja 1g w roamingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacekzoo napisał:

Nie wiedziałem  czy zakładać ten temat... jak admin uzna że śmietnik to go wywali.

Nie widzę powodów aby mod czy admin wywalił - temat jest jak najbardziej istotny.
Ja już trochę wyszedłem z kursu w tym temacie bo dzieci mam dorosłe ale zapewne  temat wróci przy wnukach :)
Wydaje mi się że niezależnie od typu "informatora" czy lokalizatora jest jeszcze aspekt uczulenia dziecka aby go nie ściągało, konstrukcja "zabezpieczenia" uniemożliwiająca ściągnięcie lub nieświadome zgubienie itp. - tymi kryteriami też należałoby się również kierować przy wyborze takiego "zabezpieczenia".
W latach gdy moje dzieci były małe nie było takich możliwości technicznych jak dzisiaj - stosowało się zwykłe kartki wkładane dzieciom do kieszonki, później zalaminowane przywieszki mocowane do ubrania itp  i właśnie największym problemem było nauczenie dzieci aby nie wyrzuciły lub nie zgubiły oraz aby wiedziały żeby pokazać taką kartkę gdy się zgubią.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, smok_wawelski napisał:

aspekt uczulenia dziecka aby go nie ściągało, konstrukcja "zabezpieczenia" uniemożliwiająca ściągnięcie lub nieświadome zgubienie

Zegarki fajne ale jednak przy moich dzieciakach to wolę formę opaski. Raz że zegarek dużo łatwiej ściągnąć, dwa że ma więcej bajerów i dzieciak będzie przy nim grzebał, a opaskę założyły i nie zwracają na nią uwagi, a trzy że trzeba pilnować naładowania przy zegarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż łebonie są zwykle odkrywcze - instynkt poznawczy mocna rzecz :)  Zbudować u dziecka świadomość przeciwną instynktowi poznawczemu - trudna rzecz :) 
Myślę że jest to też sprawa indywidualna bo i dzieci są bardzo różne. Wg mnie najlepiej jednak sprawdzają się właśnie proste środki fizycznie uniemożliwiające dziecku zdjęcie "zabezpieczenia" - tu też uwaga to co dla rodzica wydaje się niemożliwe może być wykonalne  dla dzieciaka :) 
Nie mówię żeby dzieciak latał z chorągiewką jak na japońskich wycieczkach ale np. charakterystyczna czapeczka ułatwia obserwację i reakcję oraz przy niedużym oddaleniu może zapobiec zgubieniu się na wczesnym etapie - zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.
   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.