Jump to content
Marco82

Kia Sportage 1,6 T-GDI

Recommended Posts

Grizzli

Reasumując,

Wynika z tego, że Kia/Hyundai muszą się jeszcze uczyć konstrowania silników turbo pod kątem zużycia paliwa.

Natomiast na pewno silnik koreański jest praktycznie bezawaryjny względem pierwszych TSI, zwłaszcza tych z podwójnym doładowaniem.

Dla mnie EOT, czekamy na wyniki rzeczywiste spalania - ja podałem swoje z przyczepą 1100 kg DMC.

Marco 82, tak z ciekawości podaj proszę jakie masz obroty przy 140 km/h na 7. biegu.

Pozdrawiam

Grizzli

automaciek

Reasumując waga wrogiem niskiego spalania. Miałem Passata B6 2.0 tfsi automat ważył ponad 1.5 tony i palił znacznie więcej niż sportek.

Marco82
7 godzin temu, Grizzli napisał:

Reasumując,

Wynika z tego, że Kia/Hyundai muszą się jeszcze uczyć konstrowania silników turbo pod kątem zużycia paliwa.

Natomiast na pewno silnik koreański jest praktycznie bezawaryjny względem pierwszych TSI, zwłaszcza tych z podwójnym doładowaniem.

Dla mnie EOT, czekamy na wyniki rzeczywiste spalania - ja podałem swoje z przyczepą 1100 kg DMC.

Marco 82, tak z ciekawości podaj proszę jakie masz obroty przy 140 km/h na 7. biegu.

Pozdrawiam

Grizzli

Z tego co pamietam na pewno jest poniżej 3000 obrotów, jutro sprawdzę dokładnie ale wydaje mi się ze jest w granicach 2700-2800

Marcino81

Moja Kia z silnikiem 1.6 GDI z przyczepą 1000 DMC daje spokojnie radę, a doładowany będzie miał zdecydowanie łatwiej.

20190324_173734.jpg

olas1

Jeździłem Tucsonem, czyli bliźniakiem, zarówno wersją wolnossącą jak i turbo (132km i 177km), auta nowe, rok 2019. 

Jazda mega oszczędna, nie przekraczałem 115km/h. Spalanie średnia wolnegossak to 7,5l/km, a turbo 8,5l/100km. Jak dla mnie dziwna sytuacja. Wersja 132km jest beznadzieja, auto nie jedzie nawet na pusto. Wyprzedzenie czegokolwiek oznacza redukcję do 4 albo i 3 biegu. Nie wyobrażam sobie jazdy tym autem z przyczepą i kompletem pasażerów. Co innego 177km. Przyspiesza bardzo sprawnie, moto elastyczne, na prawdę pozytywnie zaskakuje. Tylko spalanie jest ogromne. Wg mnie takie suvy tylko z dieslem mają sens. Wysoki moment obrotowy i rozsądne spalanie. Wcześniej miałem służbowego tucsona 184km diesel, 4x4 i manual. Auto chciało jechać, było dość ciche i średnie spalanie wychodziło koło 8l/100km. A jeździłem nim zdecydowanie szybciej i mniej oszczędnie niż dwoma wyżej wymienionymi. 

Marco82
W dniu 24.06.2019 o 21:58, Marco82 napisał:

Z tego co pamietam na pewno jest poniżej 3000 obrotów, jutro sprawdzę dokładnie ale wydaje mi się ze jest w granicach 2700-2800

Sprawdzone dziś na autostradzie: przy 140 km/h obroty 2600. Spalanie przy prędkościach od 120 do 180 ( zależy jak się dało ale zakładam ze średnio około 140 na godzinę) 9,7 l. Czyli bez tragedii.

automaciek

Mój też już odebrany, 1.6 T-GDI DCT FWD. Wekend w Ustroniu Morskim, spalanie 8.1l/100km, prędkość przepisowo + 10, poniżej 130km/h.

Exen

A jakie masy te kijanki mają? MW i DMC?

automaciek

Moja ma:

F1 2140

F3 3740

G 1502

O1 1600

Marco82
20 godzin temu, Exen napisał:

A jakie masy te kijanki mają? MW i DMC?

Moja ma 2190 i dmc przyczepy 1600. Pewnie jest cięższa bo ma AWD