Skocz do zawartości

Odpływ wody szarej


Tomek12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy na kempingach typu "premium" gdzie jest na parceli odpływ kanalizacji używacie węży na odpływ wody szarej podłączony bezpośrednio do przyczepy/kampera, czy tradycyjnie zbiornik?

Jeśli tak to ile metrów powinno wystarczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wężyk preferuje ale nie zawsze sie da. Czasami odplyw jest nie po "tej stronie" która  mi do ustawienia na parceli pasuje. Kupilem 20 m peszla wystarczylo na kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio byłem na majowce (1 raz z przyczepą) i miałem odpływ kanalizacja ale po przeciwnej stronie i to z przodu parceli wiec się tak zastanawiałem jak z tym wężem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 14.06.2019 o 09:28, Mefju napisał:

Ja wężyk preferuje ale nie zawsze sie da. Czasami odplyw jest nie po "tej stronie" która  mi do ustawienia na parceli pasuje. Kupilem 20 m peszla wystarczylo na kilka razy.

Witam

Mam zamiar zakupić taki wąż przed urlopem w Cro, na parcieli jest odpływ na szarą wodę. Co rozumieć przez stwierdzenie, że wystarczyło na kilka razy? Rozpadł się? Czyli lepiej zainwestować w coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mefju napisał:

Po kilku razach i troche przelanych litrach zaczyna śmierdzieć od  odkladajacych sie resztek... mozna myc albo wymienic... 

Dużo tańsze rozwiązanie niż wąż odpływowy PCV. A zmierzę króciec i zamówię - sprawdzimy patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakies preferencje, tutaj niezależnie w zasadzie od dlugosci waga zbieżna do 0  ? wąż zawsze cos waźy. Dobrze że można wybierać spośród róznych "patentów".

Edytowane przez Mefju
literowka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x2 metry żeglarskiego węża spiralnego 3/4 cala z plastiku i pięknie się układa. Jak potrzebuję krócej, to ściągam złączkę. Żeby nie śmierdziało, przed wyjazdem przepłukuję wodą i jest spokój.

Udrożnienie, to nalać ciepłej wody z wodorotlenkiem sodu. Żadnych chemicznych na kazeinie, bo będzie gorzej i tłok gumowy do skutku. Zawsze działa. Nie robić na kempingu, można kogoś poparzyć!!

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wykorzystałem waż do pompy ogrodowej (8 metrów) do tego redukcję kanalizacyjną z uszczelką i zakładam bezpośrednio do odpływu bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Ponadto taki wąż w przeciwieństwie do peszla jest w środku gładki przez co nie zbierają się tam zanieczyszczenia i nie śmierdzi. Wystarczy po użyciu przepłukać czystą wodą.

Koszt całości ok 45 zł.

 

20200806_172556_resized.thumb.jpg.69e5ac1b660c8d86589a14506264db05.jpg

20200806_172703_resized.thumb.jpg.4b80bf66494dbb75fa11aead727b1460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

ja wykorzystałem waż do pompy ogrodowej (8 metrów) do tego redukcję kanalizacyjną z uszczelką i zakładam bezpośrednio do odpływu bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi.

Ponadto taki wąż w przeciwieństwie do peszla jest w środku gładki przez co nie zbierają się tam zanieczyszczenia i nie śmierdzi. Wystarczy po użyciu przepłukać czystą wodą.

Koszt całości ok 45 zł.

 

20200806_172556_resized.thumb.jpg.69e5ac1b660c8d86589a14506264db05.jpg

20200806_172703_resized.thumb.jpg.4b80bf66494dbb75fa11aead727b1460.jpg

Takie węże są też używane w przyczepach w instalacji odpływowej, przynajmniej w Adrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.