Skocz do zawartości

Kraków wchodzi na wojenną sieżkę ze zdezelowanymi dieslami


Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach w Krakowie jest głośno o rozpoczęciu walki ze zdezelowanymi dieslami. (akcja zatrzymania palenia śmieciami i paliwami stałymi kończy się za kilka miesięcy wprowadzeniem zakazu palenia paliwami stałymi na obszarze miasta - kolejny krok to walka ze spalinami)

Pionierski fotoradar kontrolujący spaliny pojazdów już działa. Na razie pilotażowo, bez mandatów, ale technologia wygląda obiecująco.


W tej publikacji kilka innych szczegółów:
https://issuu.com/stowarzyszenielogicznaalternatywa/docs/2019_04_10_kwartal14_issue_a5ea46ce7b4a7d/6

To miasto często inicjuje akcje, które potem są kopiowane przez inne miasta i rozlewają się po całym kraju. Ciekawe jak się incjatywa rozwinie.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich dniach w Krakowie jest głośno o rozpoczęciu walki ze zdezelowanymi dieslami. (akcja zatrzymania palenia śmieciami i paliwami stałymi kończy się za kilka miesięcy wprowadzeniem zakazu palenia paliwami stałymi na obszarze miasta - kolejny krok to walka ze spalinami)

Pionierski fotoradar kontrolujący spaliny pojazdów już działa. Na razie pilotażowo, bez mandatów, ale technologia wygląda obiecująco.
[/url]
W tej publikacji kilka innych szczegółów:
https://issuu.com/stowarzyszenielogicznaalternatywa/docs/2019_04_10_kwartal14_issue_a5ea46ce7b4a7d/6

To miasto często inicjuje akcje, które potem są kopiowane przez inne miasta i rozlewają się po całym kraju. Ciekawe jak się incjatywa rozwinie.
Wypowiem się jasno : najwyzsza pora aby diesle poszły do lamusa.Stojac za takim autem zasilanym ON to mamy super powietrze do oddychania za nim aż w oczy szczypie.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto jest utrzymane w dobrym stanie technicznym to nie ma prawa kopcić. Nie chodzi o eliminację diesli tylko eliminację aut w złym stanie technicznym lub po przeróbkach w układzie wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos wreszcie wpadnie na pomysl ekonalepek jak w Niemczech czy tez we Francji.... Obawiam sie jednak ze wladzy zabraknie na to odwagi. To znaczy wladze miejskie uchwala, ale wladza centralna storpeduje. W koncu elektorat rzadzacych to glownie mieszkancy tzw obwarzanka czyli przykrakowskich gmin, a to glownie z tych terenow pochodza kopcace samochody. Druga grupa to studenci. Zobaczymy jaki efkt przyniosa pierwsze kroki tj. wzrost cen parkowania. Ma byc 9 PLN za pierwsza godzine. Chociaz mnie to osobiscie dotknie, to popieram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek, ogrzewanie rozprowadzone i popieram. Poczatkowo dziecko chorowalo na gorne drogi, teraz juz ja. Mam dosyc zycia w smrodzie i patrzenia co ludzie pala w kominkach, nawet na nowych osiedlach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki dostały rykoszetem, chyba dlatego że nie  dało by się kontrolować kto w czym i czym pali. A tak, to jak tylko gdzieś się pojawi dym to można będzie łatwo karać

38 minut temu, w79 napisał:

A moze ktos wreszcie wpadnie na pomysl ekonalepek jak w Niemczech czy tez we Francji....

Ekonalepka w PL to była by farsa. Większość smrodzielców z wyciętym filtrem oficjalnie ma w papierach Euro 4, 5, 6. Spalinowe fotoradary wydają się być najbardziej skutecznym pomysłem, będzie można sprawdzać tysiące pojazdów dziennie i eliminować z drogi te, które naprawdę smrodzą. 

Pytanie kiedy stacje diagnostyczne zaczną sumiennie  badać spaliny. Byłem miesiąc temu moim dieslem i diagnosta nie badał spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz. Leci dym...5000 kary.

Tylko że w mieście zostało ok 1500 palenisk i należą one do tzw. patologii. Będą palić wszystkim łącznie z oponami i każą się pocałować w d... Bo z czego ściągana będzie kara. Nękać można tylko prawego obywatela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.