Skocz do zawartości

Relacja z wycieczki nad jezioro Garda, Lazise, Verona, Wenecja...


kopczyn

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli udaje nam się ogarniać materiał z naszej wiosennej wycieczki nad jezioro Garda. W sumie mamy tyle godzin nagrań że ciężko powiedzieć ile z tego będzie filmików. Na razie zmontowałem tylko 2. Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć to zapraszam.

Film z dojazdu 

 

Zwiedzanie Lazise i Verony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje. Jak na pierwsze filmiki (no chyba, że nie pierwsze) to wyszło naprawdę super. Brak napinki, na luzie, fajnie zmontowane. Kręć dalej bo się dobrze ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mirmar napisał:

Wielkie gratulacje. Jak na pierwsze filmiki (no chyba, że nie pierwsze) to wyszło naprawdę super. Brak napinki, na luzie, fajnie zmontowane. Kręć dalej bo się dobrze ogląda.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać, ale nie rozwinąłeś i nie skomentowałeś tej kontroli policyjnej w Niemczech na pierwszym filmiku. Jak wyglądała, przebiegała, czego dotyczyła ta kontrola policyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirmar napisał:

Zapomniałem zapytać, ale nie rozwinąłeś i nie skomentowałeś tej kontroli policyjnej w Niemczech na pierwszym filmiku. Jak wyglądała, przebiegała, czego dotyczyła ta kontrola policyjna?

Była zwężka jakieś roboty drogowe i zakaz wyprzedzania. Policjanci celowo mnie prowokowali abym ich wyprzedził mimo zakazu wyprzedzania (przed zwężką), zwalniali dużo poniżej ograniczenia prędkości (była chyba 70) przyspieszali, najeżdżali na ciągłą linie - nie dawałem tego na filmie bo nie chciałem wydłużać ale tuż przez włączeniem napisu follow me powiedziałem do żony że ktoś w tym samochodzie jest chyba pijany. Ostatecznie nie udało im się mnie sprowokować, po zjechaniu na parking poprosili dokumenty pojazdów oraz wszystkich uczestników podróży, pytali gdzie jadę i czy nikogo nielegalnie nie przewożę w przyczepie, potem poprosili o otworzenie przyczepy w celu sprawdzenia zawartości. Na szczęście nie trafili na broń, bo pewnie jeszcze dłużej byśmy tam stali, szczególnie że powiedziałem że jedziemy na urlop a nie na zawody. Dość długo trwała weryfikacja dokumentów, ale byli uprzejmi i uśmiechnięci, nie wyczuwałem arogancji a przed wejściem do przyczepy policjant wytarł buty, powiedział ze przyczepa ładna i że życzy udanego urlopu. Obeszło się więc bez mandatów. Z kolei jak wracaliśmy w DE też nas zatrzymała policja jak ominęliśmy wagę przez parking dla osobówek, pytali tylko czy nikogo nie przewozimy w przyczepie i również życzyli udanej podróży.

Edytowane przez kopczyn (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Myślałem, że w europie zachodniej policjanci nie stosują takich tanich prowokacji jak ta o której piszesz. Ja pewnie bym dał się sprowokować i bym się "nadział".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne filmiki :) 

Wenecja to był nasz majówkowy cel 2 lata temu. Jeden dzień w tym mieście na wodzie to mało choć dobre i to ;)  warto jednak odwiedzić okoliczne wyspy Murano, Burano, Torcello. Bilet na 3 doby pływania vaporetto akurat się wpasowuje w taki plan :) Do tego ze 2 dni na wypoczynek w basenach, na którymś z okolicznych kempingów lub na plaży nad morzem.

W tym roku na majówkę była Garda i Werona więc być może gdzieś tam się mijaliśmy :) 

Oba miejsca super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 22:32, kynig61 napisał:

Byłem tam 2001 wtedy gondola kosztowała 100DM

inflacja ;)

W dniu 17.06.2019 o 09:14, gusia-s napisał:

Fajne filmiki :) 

Wenecja to był nasz majówkowy cel 2 lata temu. Jeden dzień w tym mieście na wodzie to mało choć dobre i to ;)  warto jednak odwiedzić okoliczne wyspy Murano, Burano, Torcello. Bilet na 3 doby pływania vaporetto akurat się wpasowuje w taki plan :) Do tego ze 2 dni na wypoczynek w basenach, na którymś z okolicznych kempingów lub na plaży nad morzem.

W tym roku na majówkę była Garda i Werona więc być może gdzieś tam się mijaliśmy :) 

Oba miejsca super :)

Nasz pierwszy pobyt 2 lata wcześniej w Milano sprawił że nie chciałem do Włoch wracać. W tym roku nad jezioro garda pojechaliśmy ze względu na to że w okolicy były zawody w których braliśmy udział. Powody turystyczne były więc "przy okazji" zawodów - mimo to jestesmy bardzo zadowoleni bo tym razem było naprawde fajnie, choć nie mieliśmy czasu ani swobody zostać w pewnych miejscach na dluzej. Te wyspy o ktorych piszesz pozostawimy sobie na kolejny raz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 21:35, mirmar napisał:

Dzięki za info. Myślałem, że w europie zachodniej policjanci nie stosują takich tanich prowokacji jak ta o której piszesz. Ja pewnie bym dał się sprowokować i bym się "nadział".

byłem zmęczony i rozgladalem sie za miejscem gdzie moglbym sie troche przespać, być może to mnie tez uratowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.