Skocz do zawartości

FENDT 560 SKM OPINIE O MODELU I BEZPOSREDNIO O CEPCE


bladys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Marcell napisał:

Nigdzie w tym wątku nie napisałem o opłacalności tego rozwiązania bo dla mnie to jest kwestia oczywista. Odpowiedziałem tylko na pytanie czy leasing od osoby prywatnej jest w ogóle możliwy. Ponownie proszę byś wskazał gdzie według Ciebie jest tu machlojka?

Machlojka ewentualna jakbyśmy chcieli uniknąć płacenia VATu - to miałem na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Problemu nie ma żadnego. Przy leasingu takiego pojazdu, kwota brutto staje się kwotą netto, do której leasingodawca doliczy 23% VATu :P 

To faktycznie nie ma problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Daniel DJR napisał:

Czytając to to pytanie ilu kupuje nowe przyczepy dla siebie z Vatem bez odliczenia?

 

Nikt nie kupuje przyczep z „VATEM do odliczenia”, tylko dokonuje obniżenia podatku należnego, o podatek naliczony zawarty w fakturze VAT zakupu, dokumentującej nabycie środka trwałego jakim jest „Cepka Kempingowa”. Taki zakup jest w pełni zgodną z prawem i dozwoloną metodą szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej w naszym cudownym kraju z nad Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zasadniczo wszystko. 

Chyba że bardziej wytłumaczysz? Są takie używane przez drogowców na remontach, wtedy to dla mnie zrozumiałe. 

Ale co mam bardziej wytłumaczyć? Jeśli coś stanowi kosz uzyskania przychodu to w takie koszty się zalicza. Przykładów może być mnóstwo - chociażby wypożyczalnia przyczep

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też tak, że Twoja firma prowadzi w niej terenowe biuro, bierze udział w festynach itd.
Ja mam "nową" bo już 4 sezon idzie a VATu nie odliczam.
W Wawie dużo przyczep robi za garderoby na planie filmowym. Ostatnio widziałem jak coś kręcili, i stały same nowe Hobby, w ilości dobrych kilka sztuk. Od małych po wielkie dwuosiowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał:
14 minut temu, maarec napisał:
Może być też tak, że Twoja firma prowadzi w niej terenowe biuro, bierze udział w festynach itd.
Ja mam "nową" bo już 4 sezon idzie a VATu nie odliczam.

W Wawie dużo przyczep robi za garderoby na planie filmowym. Ostatnio widziałem jak coś kręcili, i stały same nowe Hobby, w ilości dobrych kilka sztuk. Od małych po wielkie dwuosiowe

To samo w Krakowie na Wawelu, raz miałem od nich ofertę właśnie na podstawienie przyczepy na miesiąc na plan filmu w Częstochowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kontroli marne szanse.
reszta Ok, bo samoopodatkowanie.
Marne szanse bo? Chcesz powiedzieć, że jak ktoś np. prowadzi wypożyczalnie przyczep, albo inny biznes w którym przyczepa jest mu potrzebna to wg Ciebie takiego wydatku nie ma prawa zaliczyć do kosztów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.